Vandens stichija nuniokojo valgyklą

Kol vieni grožėjosi pavasariniu vandens šėlsmu, kitiems tas pats vanduo sukėlė rimtų rūpesčių. Joniškėlio verslininkė Sigita Kvedarauskienė neteko žado, kai vakar  ryte užsuko į jai priklausančią mokyklos valgyklą. Maisto produktai, baldai, prekystaliai, šaldytuvai ir viryklės, dokumentacija skendėjo vandenyje.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį kilęs lietus paspartino atodrėkį ir išprovokavo staigų vandens kilimą. Miesto lietaus kanalizacija nebesugebėjo susitvarkyti su tokiu dideliu vandens kiekiu ir jis plūstelėjo į Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės gimnazijos rūsyje įsikūrusią valgyklą.

Verslininkė su ašaromis akyse  vedžiojo po vandenyje skendėjusias patalpas. „Bandome gelbėti tai, kas dar nesušlapę, nors nelabai įsivaizduoju, kur reikės dėti maistą iš kelių šaldiklių. Apskritai maisto produktų  negaila – nusipirksime naujų, bet ką daryti su sudegusia technika? Kada bus galima įjungti  vandenyje skendinčias elektrines virykles (ir ar iš viso jos dar veiks?).“

S. Kvedarauskienės įmonė, aptarnaujanti ne vieną Pasvalio rajono švietimo įstaigą, ypatinga dėmesį skiria šiuolaikiškai, energiją taupančiai virtuvės įrangai. Joniškėlis – ne išimtis. Gimnazijos valgykla buvo aprūpinta nauja šaldymo bei maisto gamybos technika, dalis kurios po potvynio buvo sugadinta negrįžtamai.

„Kas padengs nuostolius? Ką kaltinti dėl šios nelaimės? Esame tik nuomininkai… Kas rytoj pamaitins kelis šimtus moksleivių?“ – nevilties kupinu balsu  klausė S. Kvedarauskienė.

Joniškėlio valgykloje kepami duonos ir pyrago gaminiai, kuriais buvo aprūpinamos kaimiškos rajono mokyklos. Pirmadienį šio skanaus kasdienio maisto jos nesulauks.

Panašūs potvyniai yra buvę ir ankstesniais metais. Tiesa, tuomet viskas apsiribodavo tai ten, tai šen pašlapusiomis grindimis. Šiemet vandens gylis vietomis siekė 30-40 centimetrų.

Po pietų vandenį išsiurbė Joniškėlio ugniagesiai, tačiau to nepakako. Po vidurnakčio buvo pastebėta, kas vanduo vėl renkasi. Teko pakartotinai  kviesti gelbėtojus. Kada pradės veikti valgykla, kol kas nėra aišku.

Komentuoti su „Facebook “

15 komentarų

Ką apie tai galvoji

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.