Press "Enter" to skip to content

Joniškėliui 405 – linksmybės su prieskoniais

Praėjusį savaitgalį Joniškėlio mieste vėl aidėjo kasmetinės miesto šventės garsai. Kaip ir kiekvienais metais antrasis pagal dydį rajono miestas buvo pilnas įvairiausių pramogų ir žmonių juoko. Deja, šventės pabaigoje joniškėliečių ir pasilinksminti atvykusių svečių ramybė buvo sudrumsta.
Linksmybės prasidėjo dar penktadienį. Gražiausioje miestelio vietoje, Karpių dvaro sodyboje, tiksliau, pačiame seniausiame jos pastate – senajame svirne, buvo parodytas Pasvalio Klėties teatro spektaklis „Cingu lingu“. Ten spektaklis rodytas pirmąkart po 300 metų. Pasižiūrėti dar vieno puikaus režisieriaus Gintaro Kutkausko darbo susirinko tiek žmonių, kad svirne jie net sunkiai tilpo! „Cingu lingu“ sulaukė tik pačių geriausių atsiliepimų.
Šeštadienį – pagrindinę šventės dieną – miestelėnai neturėjo kitos išeities, tik keltis iš lovų ir skubėti ruoštis – kaip ir kasmet jie buvo pažadinti garsios muzikos ir pakviesti į šventę. Ryte už miestelį ir jo žmones Joniškėlio bažnyčioje buvo laikomos šv. Mišios. Pirmą valandą visi turėjo galimybę susipažinti su įvairiais Joniškėlio kampeliais ir išgirsti ko dar negirdėję – jų laukė Joniškėlio krašto muziejaus organizuota pažintinė ekskursija „Keliaujame po Joniškėlio republiką“. Norinčiųjų laukė legendomis apipinta kelionė po žymiausias ir gražiausias miesto vietas. Na, o po pietų miesto sode vyko oficialioji šventės dalis, kurią tradiciškai pradėjo Joniškėlio seniūno Stepono Rimkaus ir Kultūros centro Joniškėlio filialo direktorės Nijolės Stepulienės kurtas Joniškėlio himnas. Tuo tarpu mažieji „Vieversėliai“ į dangų paleido spalvotus balionus su gražiausiomis svajonėmis. Po nuotaikingos pradžios, buvo perskaitytas raštas, kuriuo Joniškėliui kadaise suteikta Magdeburgo teisė. Aišku, jis buvo ne autentiškas, o atkurtas. Jis, kaip ir kitos regalijos, buvo įteiktas Joniškėlio seniūnui, kuris iškilmingai prisiekė nuoširdžiai tarnauti Joniškėliui ir gavo burmistro vardą.
Kiekvienais metais, Joniškėliui itin nusipelnęs žmogus, tituluojamas Joniškėlio krašto Garbės piliečiu. Šiemet juo tapo Mykolas Aleliūnas. Mūsų kraštietis, dabar gyvenantis Vilniuje, prisidėjo kovojant dėl Joniškėlio ligoninės, padėjo Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės mokyklai gauti gimnazijos vardą. Taip pat ir gatvių asfaltavimas neapsiėjo be jo pagalbos. Šiemet suteiktas ir Darbštuolio titulas: juo džiaugėsi gėlininkė Birutė Balašauskienė, kuri rūpinasi, kad Joniškėlis visuomet būtų papuoštas nuostabiomis gėlėmis.
Nepamiršti ir miestelio senoliai: su garbingu 90-uoju jubiliejumi pasveikintas bitininkas Stasys Rauckis, pradžiuginti ir miestelėnai, švenčiantys septyniasdešimties ir aštuoniasdešimties metų jubiliejus. Tai – graži kasmetinės šventės tradicija.
Gražiausių sodybų apdovanojimai taip pat kasmetinė šventės dalis. Šiemet pradžiuginti 10 darbščių sodybų šeimininkų: padėkos raštais ir knygomis už gražiai tvarkomas sodybas apdovanoti Egidija ir Armandas Balčiūnai, Rima ir Audrius Lopetkos, Ramutė Ridikienė, Kristina ir Raimundas Špokavičiai, Minija ir Virginijus Sadauskai bei Zita ir Antanas Turauskai. Trys puikiai tvarkomos sodybos – Daivos ir Aivaro Adamkavičių, Genės ir Leono Šimoliūnų, Gražinos ir Aurelijaus Bagužių bei gražiausiai tvarkoma Andželos ir Audriaus Mosteikų sodų bendrijos sodyba dalyvaus rajoniniame konkurse.
Jau vakarėjant prasidėjęs Joniškėlio apylinkės saviveiklininkų koncertas nustebino dalyvių gausa. Savo pasirodymus dovanojo Nakiškių bendruomenės moterų ansamblis, Meškalaukio „Bočiai“, Pasvalio kultūros centro Švobiškio filialo šokėjai, „Dainų dainelės“ finalinio koncerto dalyvė, nakiškietė Eglė Pauliūtė. Žiūrovus taip pat linksmino ir Joniškėlio miesto saviveiklininkai.
Po to šventės svečiai buvo pakviesti į Kultūros centro Joniškėlio filialo salę, kurioje galėjo pasigrožėti nuostabia Ritos Lauraitienės tapybos ant šilko paroda. Stulbinančiai gražūs darbai, kuriais papuoštos buvo ir sienos, ir langai, sudomino daugelį žmonių. Tuo labiau, kad pati parodos autorė siūlė išmokyti šio įdomaus amato pagrindų.
Vėliau miestelėnai ir miesto svečiai galėjo pasilinksminti Romos Mačiulytės ir Stasio Liupkevičiaus koncerte. Džiugu, kad muzikantai dainų negailėjo ir žmonės pasidžiaugti jų atliekamais kūrinias galėjo net 2 valandas! Po šio koncerto visų laukė diskoteka, deja, pasibaigusi anksčiau negu tikėtasi. Visiems išėjus stebėti šiemet itin įspūdingų fejerverkų, miesto sode kilo muštynės. Nukentėjo ir diskoteką vedęs didžėjus iš Kauno. Šie neramumai liūdnai užbaigė visą dieną žmones džiuginusią šventę.
Tačiau nepaisant visų neramumų, Joniškėlio šventė kasmet sutraukia daug žmonių ir stebina įvairių pramogų įvairove. Jų nebūtų be geranoriškų remėjų: UAB „Indritus“, UAB „Ropokalnis“, Giedrės ir Romo Murauskų, Reginos Nakčiūnienės, Gintaro Povilionio, UAB „Link geležinkelio“, parduotuvės „Agis“, UAB „Agrarinės paslaugos“, Andželos ir Audriaus Mosteikų, Raimundo Zakarevičiaus, Dariaus Rimkevičiaus, Vyganto Rimkevičiaus, Aušros ir Ričardo Strumskių, Jolantos ir Egidijaus Baltaragių bei Sigutės ir Rimanto Kvedarauskų. Jiems nuoširdžiai dėkoja Joniškėlio miesto seniūnija ir Pasvalio kultūros centro Joniškėlio filialo darbuotojai.

Rasa Murauskaitė. Darbas

Tomo Maikštėno foto

Buvai šventėje? Pasidalink nuotraukomis  ir laimėk puikų prizą!

Komentuoti su „Facebook “

2 komentarai

  1. mamyte mamyte 29 liepos, 2011

    Ne rugpjūtį, gruodžio 23 d. tiksliai žinau.Nepamirškit pasveikint 100-metę jubiliatę

  2. Petriuks Petriuks 28 liepos, 2011

    Kiek teko girdėti šiemet lygtai rugpjūtį vieną močiūtė Joniškėlyje varda tik žinau Ievutė,šves 100 metų jubiliejų.Dar guvi,vaikštanti jubiliatė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.