Press "Enter" to skip to content

Meškalaukio bendruomenės žmonės pagerbė kraštą garsinantį bėgiką Artūrą Mešką

   Praėjusi penktadienį Meškalaukio mokyklos salėje susirinkę gerbėjai entuziastingais plojimais sutiko bendruomenės narį, bėgiką , savo sportiniais laimėjimais  garsinantį ne tik Meškalaukį, bet ir rajoną bei šalį Artūrą Mešką. Šis 24 metų jaunuolis turėtų būti pavyzdžiu tiems dabartiniams jaunuoliams, kurie vis dejuoja, kad nėra ką veikti. Jis savo ryžto, valios, tikslo troškimo vedinas diena iš dienos, mėnuo po mėnesio atkakliai siekia vis geresnių rezultatų sporte, ilgų distancijų bėgime.

   Atvykusieji į susitikimą su sportininku su nuostaba ir pasididžiavimu,  o kai kas net ir trupučiu pavydo ganė akis įvairiausiom spalvom sutviskusiuose Artūro apdovanojimuose. Jo pasiekimų parodoje  „Artūro Meškos ryžtu ir valia pasiekti laimėjimai“ eksponuojami medaliai, taurės, prizai, diplomai, padėkos raštai netilpo ant trijų stalų. Kaip pasakė Artūras renginio metu, brangiausi jam yra šiemet gauti Lietuvos lengvosios atletikos čempionato medalis ir Lietuvos pusės maratono vicečempiono medalis.

   Mūsų bendruomenės žmonės seniai susitinka Artūrą bėgantį, besitreniruojantį. Perskaitę apie jį spaudoje, nutarėme suorganizuoti susitikimą – akciją. Susitikimą pradėjo kultūros skyriaus administratorės Vaidos Šeškienės vadovaujamų mergaičių šokis su skraistėmis. Visą susitikimą labai šiltai bendraudama su atvykusiais sportininko treneriais, sportininkais, žiūrovais, Vaida renginį pavertė nuoširdžiu pabendravimu, susipažinimu su sunkiu, daug aitraus prakaito reikalaujančiu sportiniu gyvenimu. Ir įžanginiam  žodyje perskaityta žinutė iš 1924 metų leidinio „Trimitas“ apie Meškalaukio sportinį gyvenimą, apie suburtą futbolistų komandą – tai mūsų kaimo istorija. Labai gražiai kaimo istorijos sportinį gyvenimą toliau pildo Artūras Meška. Jo pirmuosius žingsnius bėgime stebėjęs Semionas Maskaliovas, kūno kultūros mokytojas, kuris ilgus metus su jaunimu dirba mokyklose tiek Joniškėlyje, tiek Narteikiuose, sakė, kad Artūro labai lengvas bėgiko žingsnis, tai atkreipė jo dėmesį, o toliau – treniruotės, sunkus darbas ir paties sportininko noras ir valia jį padaro geru bėgiku. Treneris tik sudaro treniruočių planus, teikia konsultacijas, o sekti treniruotės eigą ir savijautą turi pats sportininkas. Artūras savo pirmam treneriui įteikė atminimo dovanėlę – savo nuotrauką su padėka. Dabar sportininką treniruojantis Lengvosios atletikos klubo „Lėvuo“ vadovas Eugenijus Suveizdis į susitikimą neatvyko, tad Artūrui pačiam teko atsakinėti į gausius klausimus apie pasiekimus, treniruotes, kodėl patraukė bėgimo sportas, ir apie gyvenimą, kuris Artūro nelepina. 4 metukų jį ir jo seseris paliko, išėjusi gyventi kitur, jo motina. Sunku buvo vaikui tada, sunku ir dabar, kai reikia dirbti, tvarkyti namus, prižiūrėti neįgalų tėtį, bet Artūras atkakliai siekia užsibrėžto tikslo – dalyvauti „Nordea – Rygos maratone, tad kasdien treniruojasi. Kai kaimo aktyvas Vaida Šeškienė, Genė Rakauskienė, Bronislava Černiauskienė ėmė rūpintis Artūro pagerbimu, bendrovės „Baltas lašas“ administracija, kurioje jis dirba, prailgino Artūrui pietų pertrauką viena valanda, kad jis galėtų bėgioti šviesiu paros metu, palikdama visą atlyginimą. Tai didelė parama sportininkui, kuris anksčiau treniravosi po darbų, tamsiu paros metu. Kai jis bega, visada klausosi muzikos. „Taip linksmiau“  – sakė vaikinas.  Į klausimą ar jis turi draugę, pasigirdo  kuklus trumpas atsakymas – ‚Taip“, palydimas gausių aplodismentų. Susitikime dalyvavęs Pasvalio „Vėtra“ klubopirmininkas sakė kad jam lengviausia sporto šaka yra bėgimas, kvietė visus, norinčius būti sveikais, imti pavyzdį iš Artūro ir bėgioti.

Su pirmuoju mokytoju Semionu Maskaliovu

   Artūras Meška pakomentavo Vaidos Šeškienės sudarytą ir multimedija parodytą skaidrių filmuką iš sportininko bėgimo varžybų, apdovanojimų akimirkų.

   Meškalaukio bendruomenės pirmininkė Artūrui Meškai įteikė padėkos raštą už Meškalaukio kaimo vardo garsinimą, sportinius pasiekimus, bėgimo sporto skatinimą vaikų ir jaunimo tarpe. Padėkos raštais apdovanoti seserų sūnūs Nerijus ir Augustas Parimskiai, Eimantas Černiauskas. Juos gavo sportuojantys Žygimantas Arcimavičius, Ovidijus Tinteris.

   Šiuo metu besiruošiančiam sunkiam maratonui sportininkui labai reikia tinkamų maisto papildų, reikiamų vitaminų, aprangos, avalynės, nepigus ir maratono startinis mokestis, kelionės išlaidos. Labiausiai jam treniruotėms būtinas laikrodis, kuris matuoja pulsą, bėgimo greitį, skaičiuoja kilometražą, bei žingsnio ilgį. Kad padėti sportininkui, bendruomenės žmonės mielai atsiliepė į akciją: „Prisidėk prie Artūro pergalės“. Į sportinio kamuolio tipo taupyklę su akcijos užrašais jie dėjo savo pinigus, linkėdami Artūrui naujų laimėjimų sporte, ką renginio organizatorės ir perdavė Artūrui, atiduodamos jam taupyklę su surinktais pinigais. Sportininkas nuoširdžiai padėkojo meškalaukiečiams ir susitikimo organizatorėms, ypač Vaidai Šeškienei, daug įdėjusiai jėgų ir laiko, už nuoširdų renginį, padėjusį jam ir pinigais, ir palaikantį jį nuoširdumu. „Gera siekti aukštų rezultatų, kai žinai kad tavimi tiki“: – sakė Artūras Meška. Renginio metu labai nuoširdžiai dainas atliko Vaškų kultūros namų administratoriaus Mindaugo vadovaujamos merginos. Salės sienas puošė Meškalaukio pradinukų piešinių paroda „Rudenėlio spalvos ir gėrybės“.

   Susirinkusieji į susitikimą nuoširdžiai linkėjo sportininkui gero starto maratone, kad sėkmė jį lydėtų jo siekiuose ir gyvenime. To nuoširdžiai linki ir organizatorės.

Prisidėti prie Artūro pergalės gali ir TU!

Bendruomenės narė, bibliotekininkė Genė Rakauskienė.

Tomo Maikštėno foto

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.