Trims Pasvalio rajono bibliotekininkėms suteiktas E.mokytojo vardas

E.mokytojo vardu pagerbtos trys Pasvalio krašto bibliotekininkės (iš kairės į dešinę): Rima Namikienė iš Joniškėlio, pasvalietė Rita Bedulytė ir Rima Mačiukienė iš Gulbinėnų

E.mokytojas – tai žmogus, mokantis kitus kompiuterinio raštingumo. Toks vardas buvo suteiktas trims Pasvalio krašto bibliotekininkėms – Joniškėlio bibliotekos vedėjai Rimai Namikienei, Gulbinėnų vyresniajai bibliotekininkei Rimai Mačiukienei ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Informacijos ir mokymo skyriaus vedėjai Ritai Bedulytei. Pažymėjimai ir atminimo dovanėlės bibliotekininkėms įteikti 2011 metų gruodžio 1 d. Kaune vykusioje konferencijoje. E.mokytojo pažymėjimus iš viso gavo daugiau kaip šimtas Lietuvos bibliotekininkų, dviems pirmiesiems bibliotekininkams įteikti pagrindiniai prizai. E.mokytojus iš daugiau nei 1200 mokymus vykdžiusių bibliotekininkų rinko mokymus lankę gyventojai, balsuodami internete.

Bibliotekininko-e.mokytojo rinkimus organizavo Lietuvoje vykdomo „Bibliotekos pažangai“ projekto įgyvendintojai. Taip jie norėjo atsidėkoti aktyviausiems, daugiausiai ir geriausiai kompiuteriais naudotis gyventojus mokiusiems bibliotekininkams. „Bibliotekos pažangai“ projekto dėka viešosios Lietuvos bibliotekos per keletą metų buvo aprūpintos kompiuteriais, joms atsiųstos priemonės gyventojams mokyti. Mokymuose didelis dėmesys skiriamas vyresnio amžiaus, bedarbiams žmonėms. Buvo stengiamasi, kad amžius ir sunkesnė socialinė padėtis neatskirtų žmonių nuo skaitmeninių technologijų. Gyventojams mokymai nemokami, tereikia, atėjus į biblioteką, iš anksto užsirašyti į renkamą grupę.

E.mokytojos vardą pelniusi Rita Bedulytė apmokė daugiau kaip 500 žmonių – tiek grupėmis, tiek individualiai. Joniškėlietė Rima Namikienė konsultavo ir vedė kursus 237 žmonėms, o Rima Mačiukienė Gulbinėnuose – 89 žmonėms. Į klausimą, ar ir toliau tęs mokymus gyventojams, Pasvalio krašto e-mokytojos nedvejodamos atsako, kad taip. Technologijos nestovi vietoje, kompiuteris vis sparčiau veržiasi į kasdienį gyvenimą, perimdamas vis daugiau funkcijų, siūlydamas neribotas galimybes filmuojantiems, fotografuojantiems, piešiantiems, kuriantiems muziką. Tad mokytis visada yra ko.

Šaltinis: www.pasvalys.lt

Komentuoti su „Facebook “

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.