Press "Enter" to skip to content

Įteikti G.Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

Gabrielė Petkevičaitė-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Autorius- Alfridas Pajuodis.

Kovo 30 d. Panevėžio  Dailės galerijoje buvo iškilmingai apdovanoti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai. Dviem dešimtys Lietuvai nusipelniusių žmonių, nominuotų už filantropinę veiklą, pilietinę iniciatyvą, už visuomeniškai aktualią publicistiką ir už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje įteikti Alfrido Pajuodžio sukurti medaliai.

Garbingas apdovanojimas atiteko ir Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokytojai Laimai Vaitkevičienei kurios kandidatūrą pasiūlė Joniškėlio miesto bendruomenė.

Sveikindama laureatus Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad geriausias rašytojos ir visuomenės veikėjos G. Petkevičaitės-Bitės atminimas būtų jos darbų tąsa, jos dvasios išsaugojimas ir sklaida, bičiuliškos Lietuvos kūrimas gražiąja, šiltąja šio žodžio prasme.

„Atsakingus žmones visada vienija ir vieniems kitus geriau suprasti leidžia labai svarbi vertybė – bendro darbo, bendros pastangos jausmas. Dar kartą grįždama prie šiandien tokio tinkamo avilio simbolio, noriu priminti, kad ir jame neįmanoma atskirti, kurios bitės darbas svarbesnis, o kurios – mažiaus svarbus. Reikšminga ir būtinai reikalinga kiekviena pastanga, skirta bendram darbui, bendriems namams“, – sakė I. Degutienė.

Laureatus  taip pat sveikino Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius, G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ komisijos pirmininkas prof. Bronius Genzelis.

 

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai:

Už  filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą:

1) Genovaitė Guokienė – buvusi Panevėžio rajono Smilgių vidurinės mokyklos mokytoja

2) Marija Laisvyda Matusevičienė – inžinierė, Šiaulių universiteto lektorė

3) Stasė Vaškelienė – visuomenininkė, aktyvi JAV lietuvių bendruomenės narė

4) Bronius Vaškelis – profesorius, buvęs Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, visuomenininkas

 

Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui:

1) Genovaitė Astrauskienė – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja

2) Rūta Bagdonienė – Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė

3) projektas „Misija Sibirasʼ11“

4) Antanas Rasiulis – Krasnojarsko regioninės lietuvių tautinės kultūrinės autonomijos „Lietuva“ pirmininkas

5) Vitalija Vasiliauskaitė – Panevėžio kraštotyros muziejaus muziejininkė

 

Už visuomeniškai aktualią publicistiką:

1) Marcelijus Martinaitis – rašytojas

2) Šarūnas Nakas – kompozitorius, radijo programų autorius

3) Vaclovas Algirdas Patackas – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras

4) Stasys Stacevičius – rašytojas, publicistas

5) Jerutė Vaičekauskienė – viena iš Panevėžio miesto nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Bitės namai“ įkūrėjų

 

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje:

1) Alessandro Barelli – Vilniaus Šv. Jono Bosko bažnyčios kunigas

2) Nijolė Gudžiūnienė – Vilniaus „Minties“ gimnazijos kūno kultūros mokytoja

3) Nerijus Leikus – Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos fakulteto lektorius

4) Eugenijus Urbonas – Lietuvių kalbos draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkas

5) Laima Vaitkevičienė – Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja.

G.Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai
Joniškėliečių delegacija
Sveikina kraštietis, signataras Eugenijus Petrovas

 

Komentuoti su „Facebook “

50 komentarų

 1. Su naginėmis – Mortai Su naginėmis – Mortai 20 gegužės, 2012

  1. Dabar man smagiausia vietelė – „ant pečiaus“ su pačia. Kriuksintiems „prie lovio“ senokai praradau interesą; 22 laisvės metai atbukino bet kokius jausmus valdžiažmogiams, kas anie bebūtų – socialdemokratai (kirtis ant 2-osios „o“), krikščioniški konservatoriai ar žmogėnai, pasivadinę liberalais… „Ta pati panelė, tik kita suknelė…“. Visi jie – tos pačios gūžtos gegužiukai…
  Jūsų pacituota strofa gal ir visai nieko, bet man labiau patinka tokio ūsuoto dėdės Leonkavalo prieš šimtmetį parašyta muzikytė: „Juokis, Pajace, savo meilę praradęs!..“.
  2. Nebuvau nei Ispanijoje, nei „štatuose“. Ispanijos „baltą dėmę“ dar tikiuosi nuspalvinti, o JAV – tikrai ne: piniginė per plona ( beje, vienas pagarsėjęs konservatorius, energetikas ir šiaip sekmokas sako: Jungtinių Amerikos VALSTYBIŲ… Tai rodo nesvietišką mūsų atomininko išprūsimą… Bent p. R. Žilinskas savo kolegą pataisytų… Kitas „beje“: už „balos“ vienoj šaly teko lankytis, bet ne tose VALSTYBĖSE).
  3. Pastatas – akurat 2 – jų aukštų! Bet ar jis medinis? Statytas klebonijai, po karo ten rezidavo NKVD atstovas; vėliau ilgus metus vaikučiai darželį ten lankė; deja, neteko jame lankytis nei tada, nei dabar. Buvo ūpas užsukti, bet kad, lyg jausdamas Jūsų pranašystę – „Būtina sąlyga: šunys po teritoriją laisvai bėgiojantys…“, išsigandau, kad koks Sargis į pakinklius neįkibtų…
  Reklamos ten gyvenančiai veterinarei, žiniuonei, raganai, žolininkei etc. tikrai nereikia: savo mosteles ir „lipčikus“ ji sėkmingai pardavinėja patiklioms bobelėms visose bent kiek margesnėse šventėse, o ir savo internetinę svetainę turi (žr. n u o r o d a s).
  4. Skanaus! Ir naujų technologinių aukštumų, slegiant varškinį „sūrį su visa smetona…“. (mėgstu ir aš tokį, ale stipriai padžiovintą šykščioje lietuviškoje saulytėje).
  P. S. Ar teko Jums matyti kada „Belarus’ą“? Ratinį? Iš jo vienos guminės kameros išeina gelbėjimo ratas 10 – iai darželinukų arba 50 porų naginių paaugintiems.

  • Tiesiog Morta Tiesiog Morta 20 gegužės, 2012

   Sveiki,
   Nesupratau kažko „smagiausia vietelė – „ant pečiaus“ su pačia“ ir staiga suskambėjo minorinė gaida: „Juokis, Pajace, savo meilę praradęs!..“ Nuo Jūsų šiandien sklinda liūdesys.
   „Aš kadais šventai tikėjau meile –
   Aš buvau tikėjimo kvailys,
   Rast norėjau tokią pačią kvailę…
   Aš kadais šventai tikėjau meile:
   Pasaką nežemišką ir dailią…
   Jos pažeisti niekas neišdrįs.
   Aš kadais šventai tikėjau meile –
   Aš buvau tikėjimo kvailys.

   Aš dabar esu labai protingas –
   Skeptiku pakrikštijau save.
   Nors tikėjimo ir meilės stinga,
   Aš dabar esu labai protingas,
   Šalto liūdesio erdvėj sustingęs,
   Ašarom ledinėm akyse,
   Aš dabar esu labai protingas –
   Skeptiku pakrikštijau save.
   (Vytautas Mačernis)

   Deja, sūrį perku iš turgaus.
   Gal turite paaukoti „Belaruso“ padangą alkstantiems ir basiems vaikučiams.
   Pagarbiai Morta
   P. s. Pagailėjau p. Viktoro serverio, nes vakar II – ra dalis patarimų išskrido į eterį nežinoma kryptim.

   • Su naginėm Su naginėm 20 gegužės, 2012

    Kažkodėl Mačernis* „praslydo“ jaunystėj… Užganėdindavo Drilinga, beveik žemietis Matuzevičius… Rašau būtuoju dažniniu (ar kaip jis ten vadinasi?) laiku, kadangi poezijos tomelį vis rečiau ir rečiau rankosna laikau (jei visai sąžiningai – tai suvis retai).
    Dėl pečiaus, pačios ir Pajaco. Tokio pečiaus kaip Rumšiškėse ar tokio, kuriuo važinėdavo Jemelia (žr. „Lydekai paliepus…“ arba t. v. geroji animacija, okupacinė, pagal p. Viktorą), tikrai neturiu. Pačią, su kuria dalijamės vargais, rūpesčiais ir visais kitais gyvenimo rudens voratinkliais, turiu. Kuo labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi. O Pajacas, čia suvis „į temą“ („O juokis, gyvenime, juokis, Pajaco juoku!“); į temą todėl, kad eilės, pasūdytos muzika, labiau krenta dūšion. Nesu didis operos gerbėjas (tskant, „fantomas“), ale itališką klasiką retsykiais paklausau. Per „Sennheiser“ ausines… Nesu tikras, ar šias sapaliones, atskiestas „dvigubo salyklo“, supratote, tačiau, kaip godojo Petras Čaikauskas (nemaišyti su cukrinių runkelių specialistu; Čaikausku jaunystėje vadindavom Piotrą Čaikovskį), kad „muzika – tai tikras draugas, globėjas ir nuramintojas…“).
    P. S. Nepiktai aiškinu: traktoriuko padanga turi dar ir kamerą; čia Tamstai ne koks golfukas ar mazdutė, anų padangos – bekamerės…
    Belaruso padangą turiu, galėčiau atiduoti, bet kad iš jos nei befstrogeno alkstantiems nepričieškavosi, nei naginių basiems neprirauksi!
    Ir lyšną kamerą nuo to gudiško traktoriuko turiu: atvažiuokit, kai šiltas Mūšos vanduo bus, prisipūsim aną, įmerksim vandenin, patys įpulsim Mūšon paskui tą kamerą, garantuoju – įspūdžių bus ne mažiau nei kokioje Antalijoje! Paskui, žėk, supjaustysim aną ir basiems nagines surauksim.
    Dar biškį. Sūrį perku „IKI“, Maximose (kai dviračiu prie tų klojimų privažiuoju) arba Joniškėlio Vytauto g. krautuvėse ( kaip taisyklė – sūris ten persenęs). Mano galvele, geriausias yr’ „IKI“, kaip ne kaip tuos klojimus valdo italų kapitalas, o italai beigi prancūzai tikrai žino, kas tie sūriai yra… (skubėkit pirkti, nes Š. Italijoje dreba žemė: neliks nei sūrių, nei kapitalo…)
    Nesidyvikit, kad kažkas „išskrido į eterį“: nei Jūs pirma, nei paskutinė… Greičiausiai kažkuo nepataikėt į konservatoriškus rėmus. Nepataikėt „į dešimtuką“, kaip p. Landsbergio gerbėjai (-os) dažnai komentaruose „argumentuoja“…
    Beje, kaip susipažinęs su maisto technologijom, sakau: yra konservai, yra ir prezervai…
    ——————————
    *tai, kas pacituota – yr’ gražu!

    • Morta su spuogu Morta su spuogu 21 gegužės, 2012

     Sveiki Su Naginėm (su apyvarais ar be jų),
     Pasirodo užvakar mano rekomendacijos niekur neišskrido, aš jas perkėliau į „Apie pavasarį ir poravimąsi“, kad nematyčiau priekaištingų žvilgsnių. Ten žmonės užsiėmę ir niekas daugiau nerūpi. Ilgokai stovėjo su užrašu „Komentaras laukia administratoriaus patvirtinimo’. Matomai, kai keitė būseną, laikinai buvo dingęs.
     Pagarbiai Morta Su spuogu ant nosies.

 2. Morta - Basam Morta - Basam 17 gegužės, 2012

  Sveiki,
  1.Kompleksas – troškimai, motyvai, prisiminimai, nuslopinti ir išstumti į pasąmonę ir, pačiai
  asmenybei nesuvokiant, darantys poveikį jos elgesiui (Tarptautinių žodžių žodynas). Nebūtinai klasikinis Edipo ar Antigonės kompleksas (o ir prasmė kita). Pasinaudojau kryžiažodžių sudarytojų (prasto skonio) patirtimi. Ten tokių naujadarų galima rasti, kad net ausys nulinksta. Todėl persimečiau į sudokus, nors ir ten randu klaidų.
  2.Aišku, kad nerasiu jokio šunelio su mikroschema niekur, išskyrus didmiesčius (užsienyje kai kas laiko net Vilnių dideliu kaimu), kur visiems privaloma registruoti savo augintinius (katės ir šeškai ženklinami mikroschemomis). Mokamas kas mėnesį mokestis ir jei šunelis ar katytė „užvertė kojas“ turi parodyti veterinarijos įstaigai jį, kad gautum pažymą, kad tikrai „užvertė kojas“ ir pristatyti, nes kitu atveju po kurio laiko galima gauti sąskaitą, kaip už gyvą augintinį.
  3.Aš kiek kitokį posakį prisimenu iš vaikystėje perskaitytos Inos Gof „Poetu gali ir nebūti…“(jei manęs atmintis neapgauna) knygos, tai: „Nebūtina būti vištos vietoje, kad sužinotum, ką jaučia višta verdant“. Prasmė yra ta pati. Kadangi apie Riomerio universitetą nežinau nei bū nei mū nei kakariekū, tai keliu rankas aukštyn. Visais laikais buvo visokių dėstytojų.
  Anksčiau teko skaityti apie tai, kad Joniškėlyje nėra kas veikti ir įvairiausius patarimus. Jei žmogus „šustras“ arba bent jau „šarmo“ turintis, tai jis sugebės net čiukčiams sniegą pardavinėti arba arabams smėlį, o jei apsnūdęs, tai tegul jis gyvena kur tik nori, jam sunkiai seksis. Pažinojau vieną asabą, kuri dirbo valytoja. Tik pasisukus jai su šepečiu taip ir nelikdavo liustros, vazos ar dar ko nors. Kad dėstytojų tarpe paskutiniu metu padaugėjo tokių „valytojų“ nieko nuostabaus. Juk Lietuva – švogierių kraštas. Kiekvienas stengiasi įdarbinti savo giminaitį, kad ir nedašutusį.
  Gana man niekus pliaukšti, kai šiandien Kaune ir Vilniuje tokia įtampa. Žmonės virte verda. Galėčiau ir šiuo klausimu ką nors pridurti prie Pritrenktos(gal jau atsigavo) komentaro, bet po tokio absurdo praradau Dievo dovaną – amą.
  Pagarbiai Morta su makaronais ant ausų.
  P. s. Norėjau Jūsų dar paklausti, kai šoksim į Lapes, Jūsų žmoną pasiimsime ar paliksime prižiūrėti cibes ir vištas.

  • Basas Basas 17 gegužės, 2012

   Sveiki, dėkui už paaiškinimus, surašytus TŽŽ. Savišvietai – tinka, ale kitus čia užklystančius didaktika gali erzinti. Sutariam: kitą kartą, jei ką iš TŽŽ, prašom tik nuorodą. OK? Juolab, kad per savo gyvenimėlį tų įvairių leidimų TŽŽ esu ganėtinai prisivartęs, net vieną tokį išsaugojęs ainiams, kuriame parašyta, kad, tarkim, genetika – gryn buržuazinis pseudomokslas…
   Pradėjom apie įkirptas ausis, o baigėm mikroschemom. Akurat, XXI amžius už lango, teknika į kiekvieną gryčią ateina. Kiek girdėjau, jos tinka ne tik katėms ir šeškams, bet ir besikaprizinančioms moterytėms žymėti. Sakysim, vieno legendinio sportininko žmonelė „štatuose“ taip buvo „pažymėta“, idant nesislapstytų nuo policijos ir stropiai lankytų edukologinio pobūdžio paskaitėles apie blaivų elgesį už automobilio vairo… (tik ta „technika“ slepiama ne po oda, bet tvarsteliu prie kojytės prikabinama).
   O štai apie vištienos sultinį Jūs žymiai tiksliau pasakėte. Net Galina blanca iš studijų PTM laikų prisiminiau. Ir apie tuos RÖ aš irgi nei bū, nei mū, tačiau girdėjau, kad ši aukštoji – tai kaip ir visų KU, ŠU bei LEU kvintesencija… Įdomu, ar įžvelgiate sąsajas tarp „Kauno ir Vilniaus įtampos“ bei „universitetų“, rengusių ir rengiančių tam tikros kategorijos ir kvalifikacijos „teisininkus“? Beje, tas „Riomeris“ – tai buvusi Policijos akademija, kitaip sakant, varna, apsikaišiusi povo plunksnom…
   Sniegas – sniegu, čiukčiai – čiukčiais, tačiau būčiau laimingas, išgirdęs Jūsų samprotavimus apie Joniškėlyje galimą veiklą, kurioje būtų sukuriama pridėtinė vertė (alaus virimo nesiūlyti, nes čia niša jau užimta; ir vyno iš rabarbarų bei raudonųjų burokėlių nedarysiu…). Galima mokyti vaikus, galima prekiauti, net galima tirti „sunkius“ dirvožemius, ale, kiek žinau, be gamybos kraštas tampa panašus į kokią Bananiją. Pasiūlikit – padiskutuosim.
   P. S. Šokdami į Lapes žmoną būtinai paimsim kartu: bus linksmesnė kompanija – kelias tai neartimas, susidarys ten ir atgal kokie 300 su galu kaem. Vištoms pabersim grūdų, ožkeles parišiu ant ilgesnės virvutės – žolytė šviežia, nepražus…
   Su nesuvaidinta pagarba, Basas

   • Morta su vyžomis Morta su vyžomis 18 gegužės, 2012

    Sveiki,
    Dėl laiko stokos pabandysiu neišsiplėsti. Ačiū už pakvietimą į svečius. Vakar tas banditiškas išpuolis mane tikrai paveikė, kad net nesusivokiau padėkoti. Sapnavau šiąnakt, kad Vilniuje Daukanto aikštėje stoviu su šakėmis ir darau tvarką. Kaip paveikia žmogų mūsų didžiavyrių veiksmai. Kuo brutalesni, tuo daugiau garbės (jų manymu). Tik nesakykite, kad tai švietimo įstaigų spragos. Mokslas suteikia žinias, o kultūra atsinešama iš namų arba „gatvės mokyklos“. Na, gana šiuo klausimu diskutuoti, nes čia mūsų nuomonės išsiskiria.
    Tačiau Ispanijoje tos „technikos“ jau nebenaudoja.
    Dabar Jus kviečiu pasvajoti, jei piniginė plona, jei storesnė – dalį galima įgyvendinti, o jei stora, tai ir viršyti. Jei alaus virimo niša jau užimta, kaip supratau gydymo tualetiniu popierium bei vandenėliu taip pat užimta. Tai: aš pirmiausia, apsižiūrėčiau Joniškėlyje arba Pasvalyje, Linkuvoje kokia padėtis alaus baruose (žodžiu, rinką), paskui, jei turėčiau savo nekilnojamą turtą (namą ir žemės tam tikrą sklypą), aptverčiau normalia tvora, iškasčiau tvenkinį. Jame užveisčiau žuvų. Būtina sąlyga šunys po teritoriją laisvai bėgiojantys pvz. vokiečių aviganiai bent 2 (apsauga nuo pavydžių kaimynų, kad neištrūčytų žuvų). Pradėčiau auginti broilerius. Pasistatyčiau 2 rūkyklas. Vieną žuvims, kitą vištoms. Kai žuvys miega (žiemos metu), galima parūkyti dešrytės, radus pigiau pirkti bekoniukų ir jautuką dar dėl egzotikos įmalti… (na, čia tebūna Jūsų komercinė paslaptis). Cibes, jei jos yra lietuviškos, kurių pienas nėra skanus ir mažai primelžiama (apie 2 ltr. tiktai), su pirma partija į dešrytes. Jei reikalingas pienas kaip vaistas,
    įsigyčiau „užsienietę“, kuri kur kas daugiau pieno duoda ir pienas (teko gerti) kur kas skanesnis negu karvės. Tada žuvys, vištų sparneliai, žirniai su spirgučiais, duonytė su česnaku alaus barui, jei toks sandėris pavyktų, vištos į turgų (apie kontaktą su veterinarijos gydytoju, kurio priežiūroj yra turgus kukliai nutyliu), dešrytė „iš po skverno“ pažįstamiems ir per pažįstamus. Sąlyga: viskas turi būti geros kokybės. Ne taip, kaip masinėj gamyboje apvirtas ir aprūkytas šlauneles prapjovus ir pamačius vidų, dingsta apetitas. Jos bus kur kas tamsesnės, bet skonis nepalyginamai geresnis ir kaina atitinkamai aukštesnė. Gal ir nelabai gerai, kad aš visa tai viešai papasakojau. Kitų kelių neturėjau, o Jūs panorot išgirsti mano nuomonę. Jeigu aš pati būčiau veterinarijos gydytoja arba šiuo verslu užsiimčiau, nebūčiau tai pasakojusi. Jei ši idėja netiks, kitą kartą galėsiu daugiau pateikti.
    Pagarbiai Morta

    • Laikas neribotas, ale gerbdamas p. Viktoro svetainės serverį, s t r i u k a i:
     1. Vakar buvau savais reikaliukais sostinėje. Daukanto aikštėje „ant bruko“ nebuvau, bo nei ką ten sodinau, nei ką rasti geidžiau… Tad nei šakės, nei kauptukas iš tiesų nebuvo reikalingi!
     2. „Didžiavyriai“ (pardon, o kur lygios teisės, kur „didžiamoteros??) – tai mūsų, „runkelių“, veidrodinis atspindys: kokia tauta – tokia ir valdžia… Pažvelkit į „diskusijos“ pradžią, į nupaveiksluotą moterą iš Vilniaus, į jos akis ( „akys – sielos veidrodis“, ania?; ypač kai „ta motera“ yra kalbinama, tarkim, TV žurnalisto Jakilaičio…); ir pamąstykit! gerai pamąstykit!!
     3. Apie mokslą, kultūrą ir kitus „antstatus“ mudviem išties geriau nekalbėti, bo tolko nebus, tik serveryje vietą užimsim…
     4. Ispanijoje nesu buvęs. Teko užvažiuot į Pasvalį, Panevėžį, Pažalvaičius, Pakruojį, Pamūšį… O į Ispaniją – ne. Kaip ir į Lapes.
     5. Toliau: Jūs – tikra gourmande!! („žuvys, vištų sparneliai, žirniai su spirgučiais, duonytė su česnaku“…). Skaitydamas Jūsų verslo (biznio) p l a n ą , mažiausiai tris kartus ryjau seilę – taip gardžiai viską aprašote. Čia net jokios piniginės – plonos, storesnės ar suvisai storos nereikia! Paskolą tokiam planui realizuoti su mažiausiomis palūkanomis suteiktų bet kuris LR rubežiuose esantis bankas! Net Snoras, iš numirusių prisikėlęs… Juolab, kad ten žemiečių valdžioj būta…
     Tad, kolege, jamam ir vykdom! Aš – su lopeta iškasu prūdą karpiams (konsultuodamasis su Lapių veikėju p. Valinsku), Jūs – visą kitą…
     5a. Apie alų. Prieš 15 – 18 metų vien Pasvalio rajone buvo užregistruota apie 200 aludarių! Joniškėlyje veikia „apie“ keturios oficialios aludės (neoficialias turėtų žinoti seniūnas), todėl, kaip sakot, niša akurat užimta. Gydytojas ginekologas p. Matulas kažkada ėmėsi kryžiaus žygio prieš tautos nugirdytojus, ale toliau don Kichoto ( iš ISPANIJOS tas idalgas), regis, nenujojo…
     6. Džiaugiuosi, kad nesate v e t e r i n a r i j o s gydytoja! Joniškėlis vieną tokią jau turi – prieš mokyklą (pardon, GIMNAZIJĄ) gyvena. Ir bizniukas jos – ohoho – pavydėti reikia: vėžį gydo!!! ne šeškams su katėmis, o ž m o n ė m s!
     7. Mūsų sielos – giminingos: ir aš moku biznio planus gimdyti. Tarkim, kodėl, „kai žuvys miega“, nevaišinus svečių rūkytomis varnomis? (Neringos patirtis, o ir kaimynai pakruojiečiai įdirbį turi), kodėl mes turime apsiriboti Pasvalio sūrinės skurdžiu asortimentu ir negaminti s a v i t o sūrio? (prisimenate Charles de Gaulle: kaip valdyti šalį, kurioje yra 246 sūrio rūšys?)… Tiesa, tos sūrinės asortimentas praplėstas: nusipirko visą kašės komandą, inkrustuotą tamsiaodžiais!..
     Permečiau parašytą: belieka atsiprašyti p. Viktoro už priskiestą serverį ir pulti rinktis rakandų brie gamybai…
     Atia…

     • Morta - Su Naginėmis Morta - Su Naginėmis 19 gegužės, 2012

      1.Kai Jūs pateksit į panašią vietelę, tarkim prie „lovio“, gal ir Jūs teįstengsit išspausti tik kaukės išraiškos šypseną.
      „O juokis, gyvenime, juokis
      Pajaco juoku!
      Tegul mano akys nemato,
      Kas juoda, klaiku…“ (S. N.)
      2.Ispanijoje nebuvote, o „štatuose“ buvote? Aš kalbėjau apie Mis‘ę.
      3.Tikiuosi, kad tą Jūsų vet. gydytoją ir turėjau mintyje, sakydama apie užimtą nišą gydymo tualetiniu popieriumi. Ten tame 2-jų aukštų mediniame pastate? Reikės pareklamuoti Onkologinėje klinikoje per vyr. gydytoją, žmonių kančių sumažinimui.
      4.Aš turiu kitų sumanymų ir be varnų, bet geriau nežadinsiu apetito. Deja, sūrį temoku gaminti tik lietuvišką tradicinį „de la varchke“. Užjūryje teko valgyti labai skanų sūrį, bet valgyti, tai dar nereiškia, kad žinau jo pagaminimo technologiją. Iki.

 3. Pritrenkta – Analfabetui Pritrenkta – Analfabetui 17 gegužės, 2012

  Jūs pretenzijas reiškiate švietimo sistemai, tai yra palyginus smulkmena su tai kas vyksta Lietuvoje, kai su valdžios palaiminimu laužomi žmonių likimai. Šį rytą Garliavoje (galima skaityti Kauno priemiesčiu) smurtu buvo paimta D. Kedžio dukra ir perduota Stankūnaitei. Suimta virš 30 žmonių budėjusių prie Venckų namų, išdaužyti langai, gatvės buvo užblokuotos policininkų. Nereikia būti Saliamonu, kad suprastum kodėl taip įvyko. Partizanų būriui tokių pajėgų neskirdavo (nebent kai įvyko Kalniškių mūšis). Budintys žmonės neįstengė apginti vienos mergaitės, o Jūs norite pakeisti kažką švietimo sistemoje.
  Pagarbiai „Pritrenkta“

  • Alfukas Alfukas 17 gegužės, 2012

   Daug kam „reiškiu pretenzijas“, bet, kaip žinia, šuns balsas į dangų neina…
   „Kažką“ švietimo sistemoje (ir ne tik!) būtina keisti vien tam, kad Garliavos įvykiai ir jų šaknys liktų atminty tik „blūdu“. Tegu tai įvyks negreit, tegu po kokių 15 – 20 metų (22 metus ritamės į pakalnę, antra tiek reiks pakilimui; o gal ir tie metai tebus skirti Sizifo darbui?). O impotentišką teisėsaugą reikia gydyti ne viagrinėmis „grybutėmis“, o rimtomis chirurginėmis intervencijomis. Bėda ta, kad šiandien „ant Lietuvos“ tų chirurgų nėr!
   Tad pradėkim nuo švietimo…

   • Teisuolė - Alfonsiukui Teisuolė - Alfonsiukui 18 gegužės, 2012

    Aš jau nebepiršiu savo nuomonės apie švietimą. Tai tik maža grandis „popierinėje“ Lietuvos valdymo sistemoje. Tiesą sakant, teisėsauga sakyčiau yra viena iš pagrindinių grandžių. Ją galima įvardinti kaip mafiją. Ar gali žmogus jaustis saugus, jei jo niekas negina?
    Tik norėjau pasakyti, kad ne dėl tokios „šiaudinės“ valdžios tuoj pat po sausio 13 – tosios įvykių budėjau visą parą prie Sitkūnų radijo stoties ir rizikavau savo beverčiu (kitų akimis) kailiu. Įsakymas buvo duotas užimti radijo stotį, kad atsirado protingas žmogus, tai ačiū jam.
    Aš sužavėta „Sąmokslo teorija“ laidos vedėju A. Klivečka, jei vakar žiūrėjot šią laidą. Daugiau tokių bebaimių, nevizginančių uodegos prieš nieką.
    Atsakymas nebūtinas, nes žinau koks jis bus. Išmokau skaityti Jūsų mintis per atstumą.
    Pagarbiai Teisuolė

    • Alfonsiukas Alfonsiukas 19 gegužės, 2012

     Vau! Jūs – telepatė ar tik ekstrasensė? („išmokau skaityti Jūsų mintis per atstumą“).
     P. S. Didžėjaus ir žurnalisto Klivečkos laidą matėme, ale ne su viskuo galime sutikti jau vien todėl, kad stokojame objektyvios informacijos iš „barikadų“ abiejų pusių… Esu materialistas, todėl nei telepatai, nei ekstrasensai, nei klivečkos manęs neįtikina…
     Duokit, duokit OBJEKTYVIĄ informaciją! Be šakių, nutrijų ir meksikietiško muilo!

     • Nuvainikuota teisuolė Nuvainikuota teisuolė 19 gegužės, 2012

      Nors ir nesu nei telepatė nei ekstrasensė, bet neapsirikau, kad Jūsų atsakymas bus būtent apytikriai toks.
      Beje ką čia pamalėte —- su tuo Alfuku.

 4. Morta be kvortos - Basam Morta be kvortos - Basam 16 gegužės, 2012

  Panašu, kad turite nekaltos mergelės kompleksą (Aš gi, su sugadintomis akimis, atrofuotu mąstymu ir sunkiai beprisimenantis kiek bus 8×9). Jeigu laikote vištas, tai reiškia gyvenate bent pusiau ūkiškai. Karvės arba ožkos neturite, nes nežinote, kaip jie ženklinami (galvijams, ožkoms ir avims – įsagai ausyse, arkliams, šunims – mikroschemos po oda). Jeigu Jūs sėdėtumėte prie kompiuterio po 12 – 14 val., tai žmona Jums nurautų ausis. Nėra ko prisitaikyti visko sau. Be to aš taikiau daugiau mokiniams. Esu mačiusi tokį vaizdą. Mokinukas parbėgo iš kažkur, metė viską į kampą, kad greičiau būtų. Prie kompiuterio užsidėjo ausines ir tada nors kuolą tašyk ant galvos, nieko negirdės ir nematys.
  Jūs taip drąsiai vertinate bendro lavinimo ir aukštųjų mokyklų veiklą lyg ten dirbtumėte ir labai gerai žinotumėte jų problemas. Aš nors ir dažnai būnu Joniškėlyje, bet neišdrįsčiau, ką nors teigti arba neigti. Kad ką nors spręsti apie universitetus, reikia ten studijuoti. Aš nematau ten tokių problemų kaip Jūs įžvelgiate. Jei norite pasakyti, kad blogiau paruošiami, tai ir vėl grįžtame prie to paties. Jei studentui arba studentei rūpi velniai žino kas (pvz. kur ką „pakabinti“), tai dėstytojas, atkėlęs galvos kaušo, nepripils žinių. Teko kalbėti su kai kuriais, kurie mokėsi pagal pasikeitimo programą kitose šalyse. Ten tų „stebuklų“ nėra, kaip Jūs tikitės. Jei turite omenyje mokestį už mokslą, tai mes gyvename kapitalizmo sąlygomis ir reikia pamiršti, kas buvo.
  Pagarbiai Morta be kvortos.

  • Basas Basas 16 gegužės, 2012

   Pagarbiai, bet su išlygom.
   Iš eilės.
   1. Tikrai taip: turiu! Tik nežinau, ką turiu: apie mergelės kompleksą išgirdau bene pirmą kartą. Iš Jūsų išgirdau, o tai savišvietai nėra taip jau blogai. Apie, tarkim, Edipo kompleksą girdėjau: bent nuo tada, kai a.a. Miltinis Panevėžio DT pastatė „Karalių Oidipą“; tada nusivyliau ir Panevėžio teatru, ir pačiu Miltiniu: čia – tarp kitko… apie kitus, populiariojoje literatūroje aprašomus kompleksus irgi kažką teko girdėti; Jūsų paskatintas net nugriebiau iš lentynos pirmą pasitaikiusią: „Психиатрия“ – studentams skirtą… Pasitikrinsiu – kas ir prie ko…
   2. Gyvenu „pusiau ūkiškai“: laikau ne tik vištas, bet ir porą ožkų. Neženklinu savo cibių, bo jos nesigano bandoj. Čia – ne Ispanija, ne Argentina ir net ne Nigerija… Jeigu „dažnai būnate Joniškėlyje“, gal išdrįstumėte nurodyti bent vieną šunelį, turintį „mikroschemą po oda“?! Tiktų ir palaidas, ir ant lenciūgo…
   3. Apie „bendro lavinimo ir aukštųjų mokyklų veiklos vertinimą“. Kažkada patiko tokia sentencija: norint suprasti, ką jaučia verdama višta, nebūtina maudytis tame buljone ( lietuviškai: sultinyje…). „Jų“ problemas žinau. Patikėkit – ne iš nuogirdų(nors ir nežinojau, kur Lietuvoje yra Lapės – ačiū Jums, paaiškinot). PTM esu baigęs (profesionalus keramikinių plytelių klojėjas), šeiminykščiai (vaikai, „švogierkos“, marčios etc.), žYnot, irgi visokius ten RÖmerius išstenėjo, todėl, kartojuos, kažką žinau! Netgi tai, kad, tarkim, tūlas „prof“. Kaminskas 10 (dešimt) metų „štampavo“ taip vadinamus teisininkus pagal nesertifikuotą ES programą… Čia – Lietuva, čia lietūs lyja… Čia su togom ir retežiais ant kaklų – oi, kaip knieti daugeliui būt!
   4. Apie dėstytojus ir „kaušus“. 75 % dėstytojų patiems reikia, „atkėlus galvos kaušus“, prisipilti žinių! Ir iš kur tiems vargšeliams, tarnaujantiems 16 (ŠEŠIOLYKOJE)ant Lietuvėlės „universitetų“, rastis pilnais „kaušais“?!?
   5. Apie „pasikeitimus“. Mes turime 5 – 10% gabių vaikų( pasaulinis vidurkis). Štai tiek tereiktų mums ir universitetų… (nuo priperėtų skaičiaus).
   6. Kur ir kokiomis sąlygomis gyvename – žinau be „primintukų“ ir kitokių špargalkių. Džiaugiuosi, kad išsigalėjau išmokslinti keletą saviškių, mainais jie, tikiuosi, tą patį padarys ir su savo atžalomis…
   7. Kai būsit pamūšy – kviečiu užsukti: padarysim po kvortą, o po to galėsim nušokti ir į Lapes…
   Pagarbiai Basas su kvorta miežinio

 5. „Alfa ir beta“ – prasta praba,
  Bet sako Jums šiandien – diena laba!

  Pone karaliau, dar palaukit, bo nesusišnekam! Gerb. Morta, su niekuo Jūsų nepainioju: matau violetinės spalvos (4 šešiakampių ir 12 kvadratukų) „įspaudą“ ir vardą – identifikacijai duomenų gana…
  Keli paaiškinimai. Argi Jūs neįžiūrite mano „įspaude“ puikios mėlynos spalvos keturių x, „kryžiukų“, vanas? Kiekvienas, atėjęs į svečius pas p. Viktorą, yra pažymimas unikaliu ženklu (administratorius aiškina, kad tai „machinos“ darbas, tegu bus taip…). Kita vertus, tai yra logiška: kitaip mes čia susimaišytume ir nebeatrokuotume, kas kokios, kad ir slėptumėmės po vis nauju ir nauju „nick’u“ ( prastas pavyzdys – mano persona). Toliau. Visi gyvulėliai yra pažymimi: kad nepasimestų, kad gaspadorius bandoje be vargo rastų ir pan. Tarkim, vieniems ant strėnų skaičius išdegina, kitiems ausyse įkarpas ar perforacijas padaro, karvytėms ant kaklo skirtingų muzikinių tonų skambalėlius pariša (ach, Alpės, mano meilė…); net savo vištas mano kaimynė kažkokiais lietaus nenuplaunamais darylais ištepė, kad nesusimaišytų su maniškėmis…(ne „į temą“: pasitaiko ir atvirkštinių pavyzdžių, tarkim, dama išsitatuiruoja bikinio srity kokį skorpioną – su niekuo jos nesumaišysi… net patamsy). Dar toliau. Žodis „asilas“ yra vyr. g. ir labiau tinka man, nei Jums ar bet kuriai kitai moteriškos giminės asabai. Viskas! Nežinau, ar supratote (nesu mokytojas ir neturiu profesinių įgūdžių suprantamai išaiškinti…). Dar labiau suprastinu, pvz.: „Asilas analfabetas rašo repliką Mortai“. Taip geriau? (beje, daliai lietuvaičių gali užkliūti ir žodis „analfabetas“, jeigu kokis, ne taip suskiemenuos…). Tuomi ir baigsiu „aiškinimus apie kryžiukus, asilus ir karves“.
  Apie Jūsų pastabas. 1. Žinome, kad niekam neįdomu.Juoba, dabar darbymetis: bulviasodis, daržai, krūvos netaisytų sąsiuvinių (o už taisymą, žalčiai, nemoka…) ir t. t. Juokas per ašaras: pasižiūrėkim šiandieninį stojančiųjų į „pedagoginius“ kontingentą… 2. Dovanokit, bet man mintijasi, kad Jūs labai vienpusiškai (nors tai, ką rašote – gryna tiesa) matote aukštojo mokslo bėdas. Nesu tikras, ar suprasite: Lietuvos akademinį ir grynąjį mokslą gali išgelbėti tik kokių 5 – 6 NAUJŲ universitetų įkūrimas, 3 MOKSLO PAKALNIŲ (baikit su tais Silicio SLĖNIAIS!) sutvėrimas ir 100 – 120 profesoriaus pedagoginio vardo etatų pramušimas! Visiems, mokantiems kompiliuoti, publikuotis Baltarusijoje ir 5 sakiniuose padarantiems mažiau kaip 3 gramatikos klaidas – bent jau docento varganą vardą duokit… Beje, ar žinote, jog labai nedaug trūko, kad Joniškėlio ŽŪT būtų tapęs UNIVERSITETO filialu? Kad panevėžiškiai ir šiandien audžia mintį turėti „savo“ UNIVERSITETĄ? Drąsi tauta, gaminanti geriausius pasauly lazerius ir besiruošianti statyti atominę (nors niekaip neišeina žmoniškai uždaryti senosios) nusipelno gyventi „mokslingai“ ir turėti bent 25 universitetus! Juoba, kad norveguose, kalbama, be universitetinio išsilavinimo nebepriims žuvų skrosti ar ispanuose apelsinų skinti…
  Su didžiausia pagarba, Alfa ir Beta (Alfukas su Brone)
  P. S. O „Viena…“ vis tik šį kartą prašovė pro šikšnelę, rašydama „kryžiukai, asilai ir karvės su jų bandom buvo skirti man“… Tikras Matrosovas, „priėmęs ugnį“ sau! Nebesiplėsiu ir nebegadinsiu nuotaikos, nes atostogos – šventas dalykas: tik teigiamos emocijos telydi besiilsinčius.

  • Morta Morta 15 gegužės, 2012

   Apie pirmą pusę komentaro kukliai nutylėsiu, negaišiu laiko.
   O va apie pastabų
   2. punktą norėčiau sužinoti: ką duotų naujų universitetų įkūrimas? Emigrantų armijos padidėjimą? Tarkim, kad baigęs absolventas vis tik įsidarbina (geriausias atvejis). Koks jo bus atlyginimas, turint omenyje šiandieninę situaciją Lietuvoje. Jis sugebės išlaikyti šeimą? Meilei nepasakysi: „Palauk“. Paskutiniame kurse jau nemažai būna susituokusių.
   Apie Silicio slėnį Kalifornijoje lyg ir nerašiau. Niekas neneigia informacinių technologijų, nei ten esančių bendrovių. O kokią žalą ir padarinius vaikams ir suaugusiems daro besaikis kompiuterių naudojimas jau visi matom. Neskaitant, kad kai kuriems „pavažiuoja stogas“, gadinamos akys, atrofuojasi mąstymas.Jei reikia ką nors pažiūrėti, negalvoja, kas ten yra, o kur yra. Nenuostabu, kad nemoka daugybos lentelės. Čia aš omeny turiu ne tik Joniškėlio m. Ši problema yra visos Lietuvos mastu, ypač dideliuose miestuose.

   • Basas Basas 15 gegužės, 2012

    Ech, Morta, Morta… Kiba, dar po kvortą?..
    Nesupratot mano „arkliškos“ basiako ironijos.
    Cituoju save: „Nesu tikras, ar suprasite…“… Nesupratote.
    Apie slėnius ir klonius (nei Kalifornijoje, nei prie Mūšos…) tikrai nerašėte… Jūs – teisi!
    Aš gi, su sugadintomis akimis, atrofuotu mąstymu ir sunkiai beprisimenantis kiek bus 8×9, apie Lietuvos taip vadinamą aukštąjį mokslą turiu specifinę nuomonę, kiek netelpančią į 22 metus brukamus rėmus…
    „Kalnai kelmuoti, PAKALNĖS nuplikę,
    Kas jūsų grožei senobinei tiki?…“.
    Omeny neturiu nieko: nei Baranausko, nei Steponavičiaus, nei tų, kurie rajonuose gviešiasi nugriebti daugiau „krepšelių“ (net nebežinau, kaip teisingai parašyti: gal kapšelių?..).

 6. Basas blondinas Basas blondinas 11 gegužės, 2012

  Garbės žodis, šio teksto netaikau apdovanotosiosioms ar apdovanotiesiems, delegacijoms ar ekskursijoms, ale parašysiu tikrai „į temą“: mielosios ir mielieji, perskaitykit gan šviežią M. Jackevičiaus straipsnį Delfyje „Beraščių karta…“. Ir būtinai komentarus, kurių ten apstu (per 631)!.. (besirūpinantys tautos švietimu ir jos ateitimi dar gali permesti šios dienos straipsnytį ir aibę komentarų apie atimtą daktaro laipsnį – irgi Delfyje).
  Toliau – be komentarų… Tiksliau – tik tokia nuomonė: atėmė iš vieno, o derėtų – iš 1001…

  • Tamsta mokytoja Tamsta mokytoja 11 gegužės, 2012

   Išvadas, vaikai, pasidarote patys. Čia – namų darbas…

   • Beraštė Beraštė 12 gegužės, 2012

    Atsitiktinai užklydau į šiuos „brūzgynus“ ir nustebau pamačiusi tokį „šedevrą“. Rimtas straipsnis apie atminimų medalių įteikimą, po juo Baso Blondino(besidievagojančio, kad absoliučiai niekam netaiko) susirūpinimas tautos švietimu ir staiga Tamsta Mokytojos(jokia mokytoja to neparašys) be jokio ryšio kreipinys į vaikus apie namų darbus. Paprastai namų darbams pateikiama užduotis. Tarkim, jei tai susiję su Baso Blondino komentaru(jie išsiųsti 3 min. skirtumu) dėl atimto daktaro laipsnio. Tai gal vaikams užduotis – patikslinti kiek dar numatoma atimti daktaro laipsnių ar reabilituoti tą iš kurio buvo atimta?
    Pagarbiai Beraštė

    • Analfabetas – Beraštei Analfabetas – Beraštei 13 gegužės, 2012

     Nereikia būti itin nuovokia, kad suprastumėt, jog viskas, kas pažymėta mėlynais 4x, parašyta to paties žmogelio; tie kryžiukai – tai kaip įkarpos asilo ausy ar skambalėlis ant karvės kaklo, idant gyvulėliai nepasimestų bandoje…
     „ŠYtas“ bazaras, „brūzgynas“ beigi „šedevras“ čia rados spontaniškai, gal todėl, kad neužtikom tinkamos vietos svetainėje „pabazarinimui“. Berods, dėl tokios intervencijos ir Mokytojos, ir visų nupaveiksluotųjų jau atsiprašyta!..
     Dėl „Tamstos mokytojos“. Dievaži, tai tikrai nieko bendro su Mokytoja neturi; o štai su aktorės Kazlauskaitės vienu personažu – tikrai taip… Taip nevalingai po „3 min.skirtumu“ pasirašiau štai kodėl. Tikrai nesu abejingas tam, kas šiandien daroma su besimokančiu jaunimu (tiek bendro lavinimo mokyklose, tiek aukštosiose). Nesinori n – ąjį kartą šaipytis iš priperėtų beveidžių „universitetų“, „tautinių“ mokyklų ar bebaigiančių nusireformuoti švietimo reformų… Tenorėjau, kad e i l i n į signalą – straipsnį „Beraščių karta…“ perskaitytų kuo daugiau žmonių. Įskaitant mokytojus ir tuos, kurie mano esą mokytojai… Taip, kad mieli v a i k a i, „imkiet ir skaitykiet“ – nepakenks nei to straipsnio tekstas, nei komentarai.(ypač tiktų vietoj šio vakaro krepšinio, pergalių ir alaus…). Gi Jums, Tamsta Berašte, galiu pasiūlyti ir namų darbą: susipašinkit, prašom, su pasaulio universitetų reitingais, pasižiūrėkit, kaip ten atrodo mūsiškiai „tipo“ KU, edu…, ŠU… Ir kad į tuos, atsiprašant, universitetus – šu- edu – įstoja šiandien jau nebemokantys net daugybos lentelės…
     P. S. Jums nebaisu, p. Berašte? Man labai!
     Ir kaip norėčiau bent dienai pasijusti vaiku! Bent dienai toliau nuo lietuviškojo švietimo brūzgynų…

     • Beraštė Morta Beraštė Morta 13 gegužės, 2012

      Nežinau ar įsižeisti ar palaukti.
      Man atrodo, kad Jūs su kažkuo mane painiojate? Kalbate taip lyg mane pažinotumėte. Ir ką reiškia tas aiškinimas apie kryžiukus, asilus ir karves. Labai atsiprašau, jei Jus įžeidžiau.
      Pastaba. 1.Esu beveik tikra, kad joks mokytojas čia nėra užklydęs (neskaitant administratoriaus) ir jei atsiprašinėjote, tai be reikalo varginote save. Straipsnis paskelbtas balandžio 1d. Ką tiesiogiai lietė peržiūrėjo iki balandžio 3 d., o vėliau niekam nebebuvo įdomu. Jei būtų kam nors įdomu ir būtų komentarus perskaitęs, tai manau būtų neiškentęs ir pareiškęs savo nuomonę.
      2.Kai dėl namų darbo paskirto man, tai aš esu truputį kitos nuomonės. Kaltos ne vien švietimo įstaigos. Juk vaikui praktiškai formuojasi įgūdžiai namuose iki mokyklos. Dar pažiūrim ir tėvus. Koks 1/3 o gal ir daugiau tėvų gana žemo lygio. Turiu omenyje amoralias, nepilnas (išsiskyrę tėvai, nesusituokę) šeimas. Dar gadina vaikus liguista meilė. Tokių nemažai sutikau. Pabandyk kokiam 12 – čiui autobuse pasakyti, kad leistų atsisėsti kokiam senukui, tai motina ar močiutė akis pasiruošusi išdraskyti. Vaikų psichika dažnai yra traumuojama dar namuose. O kur dar mokyklose naudojimas „žolytės“ ir kitų psichotropinių medžiagų. Toks ir mokinys jis bus. Kur normali šeima, vaikas dar nelanko mokyklos, o jau jis turi kompiuterį. Aš skaitau, kad kompiuteris yra viena iš didžiausių problemų visame pasaulyje, nes tiek vaikus, tiek visus žmones atpratina mąstyti ir kita baisi bėda, tai tampa priklausomi nuo kompiuterio (kaip ir alkoholikai, narkomanai). Sutinku, kad švietimo sistemą reikia pertvarkyti. Švietimo ministras G. Steponavičius to padaryti nesugeba ir ne tas rūpi jam.
      Šia tema galima parašyti net traktatą, bet per daug parašius gali nieko nelikti.
      Pagarbiai Morta

     • Viena iš bandos Viena iš bandos 14 gegužės, 2012

      Nors sakiau, kad išeinu atostogų, bet kai pamačiau, kad kažkas nukentėjo per mane, stabtelėjau.
      Gerb. Morta, nekreipkite dėmesio. Nepabėkite. Analfabetas matomai yra gimęs su „marškinėliais“. Taip sakoma apie laimingus žmones. Jie net neįsivaizduoja, kad kitų nuomonė gali būti kitokia. O kryžiukai, asilai ir karvės su jų bandom buvo skirti man. Šį kartą „prašovė“ pro šalį ir pataikė į Jus. Viskas yra išgyvenama.
      Mielas Analfabetai noriu Jūsų paklausti ar Jūs užsienyje matėte tiek, kiek Lietuvoje dienos metu girtų jaunų žmonių? Aš nei vieno. Jaunos mergaitės (mokinukės) rūko. Besilaukiančios moterys traukia dūmą iki pat paskutinio momento. Kokie bus jų palikuoniai? Kiek vaikų dabar gimsta su apsigimimais, su sutrikusia psichika? Kiek žmonių yra gyvenančių žemiau skurdo ribos? Kiek vaikų nelanko mokyklos ir baigia „gatvės mokyklą“? Tai Jums namų darbas. Mokinio krepšelis, tai eilinis nukliedėjimas mūsų valdžios. Kaip ir iš vaikų tyčiojamasis. Viena kalbama, o kita daroma. Kalbu apie Drąsiaus Kedžio dukrą. Sakoma, kad nori jai gero, o per prievartą nori atiduoti motinai (aš pas ją motiniškų jausmų neįžiūriu, nebent per teleskopą pavyktų pamatyti), kuri neturi net pastovios gyvenamosios vietos.
      Vien švietimo reformos neužtenka, reikia keisti visą valdymo sistemą Lietuvoje. Lietuva matomai daugiau kaip 20 metų nesugeba nepriklausomybę išlaikyti savo rankose.
      Jeigu Analfabetui entuziazmas neišblės pertvarkyti pasaulį, kai susitvarkysiu su savomis problemomis (savi marškiniai arčiau kūno), tai būtinai sugrįšiu. Juk tiek daug neišsemtų temų liko, kokių priemonių imtis, kad nežlugtų mūsų civilizacija, kaip žlugo šumerų, hetitų ir kitos civilizacijos.
      Pagarbiai Viena iš bandos

 7. Viešpatie, kolege, Jums mosėt su rega netvarkoj?..
  „Dėvėti“ nėra ekvivalentiška „dėvėjot“!
  Neklausiu, kokį bikinį šiandien d ė v ė j o t, nors numanau, kad anas buvo gana atviras… Su šniūreliu!
  Informuoju, kad Mūšos paplūdimiuose gana vėsoka: 7 – 9° C, bikiniams ankstoka…
  Dėvėtus, kaip ir visą surinktą „turtą“, juoduose maišuose(PE) „pridaviau“ vaikinams iš už Mūšos (lyg šiauliškiams, lyg pakruojiečiams – atvyko vaikiai per Raudonpamūžirbas leidžia!
  P.S. Šiaip jau sargių kainos yra nusistovėjusios (žr. „IKI“, „Maximoj“ ir panašiuose prekybos klojimuose; prie kasų; nuolaidų nebūna; net antradieniais – senjorų dieną).
  Ar paaiškinau? Jei TAIP – spauskite 1; jei NE – spauskite 2.

  • >7:42 pėem >7:42 pėem 21 balandžio, 2012

   Atsiprašau už neišskaitomą raštą: perkaito kompas – kaltas, mosėt, „dvigubas salyklas“…

   • Tiesiog Brunetė Tiesiog Brunetė 21 balandžio, 2012

    Jūs taip manote, kad bikinis yra dėvimas tik paplūdimiuose, o baseinuose maunamas maišas? Dabar paaiškinsiu, kodėl man kilo noras paklausti dėl kainos. Moterys paprastai iš prigimties yra „cekavos Zosės“. Jūs taip smulkiai apibudinot (kiek padėvėti prezervatyvai) lyg ruošdamiesi pardavinėti, tai ir pasidomėjau cekavumo dėlei. Atsiprašau už suklydimą.

    • Nieko aš nemanau, tiesiog sakau, kad Mūša – tai ne Majamis! Čia tinka viskas – bikiniai, monokiniai, tankiniai… Net ištisiniai maudymukai (lietuviško trikotažo!), šeimyniniai triūsai (vyrukams, iš uzbekiško kartūno) – ir tie praeina!
     Prie Mūšos baseinų nėra (informacija Jums); nuo mano triobos iki artimiausio baseino – apie 35 kaem! Šiaip mes čia visi, ir cekavos, ir blondinai k a r t u einame į kaimišką pirtį… Kaip žinia, ten nereikia nei bikini, nei tankini… Net maišų nereikia, nebent tarai sudėti! Arba visaliaudinei šventei „Darom!“.
     O dėl dėvėtų, padėvėtų ar prakiurusių – žinote, specialisto žvilgsnio neapgausi – viską greit įvertina…
     Klysti – žmogiška, toks dėdulė ekonomistas Marx’as mėgdavo kartoti! Tik lotyniškai!..

     • Jadzė iš raisto Jadzė iš raisto 22 balandžio, 2012

      O Ievos kostiumai kur tinka? Jūs kaip specas,ką galėtumėte patarti.

 8. Viktoras Viktoras Post author | 20 balandžio, 2012

  Mielieji – „kryžiukus“ dėlioja ne Viktoras o http://www.gravatar.com sistema.

  Dėl erdvės diskusijoms – forumą vis buvo bandoma „užkurti“, bet jo gyvenimas dėl menko aktyvumo, visada trukdavo neilgai. Tačiau jei „Blondinė“ ir „Stilistas“ pageidaus – gausiu ir „aukščiau stovinčios“ (ji kaip tik greta ado mano kojines) ir „žemiau stovinčios“ (jai jau tuoj bus trys metukai ir šiuo metu ji kaip tik sapnuoja, kažką spalvoto ir linksmo) leidimus ir n-tąjį kartą pabandysiu sukurti svetainės Forumą.

  • Blondinas juodu batu Blondinas juodu batu 20 balandžio, 2012

   Dėl bato(juodo): buvo tokia Francūziška kinokomedija…(vyresni jaunuoliai atsimena!..)
   Nesiteisinkit, Viktorai, viską suprantame! Nors ir blondinai…
   Kelinto „numaro“ ir kokiais siūlais ado? Šyčia esmi profesionalas ir stačiai interesna?

   • Viktoras Viktoras Post author | 20 balandžio, 2012

    Kojinių išmiera 44. Adatos dydžio ir siūlų rūšies neišmanau, nesu pašvęstas į tą stichiją. Cituojant „aukščiausią instanciją“ man tik pasakos galvoj, nesugebu nė čvieko įkalti.

    • Blondinas su šliurėm Blondinas su šliurėm 21 balandžio, 2012

     Grįžau iš talkos. Laimikis puikus: 86 „skarbonkės“ (Al, tas metalas, iš kurio gaminamos „žvejybinės dėžės“…), 34 maišiukai (PE – žemo spaudimo), 59 buteliai (grynas PET)! Smulkmės neskaičiavau ( pamūšio žvejų blizgės, „gentleday“, „lovemoon“, kiek padėvėti prezervatyvai ir t.t.). Yra ir rimtas radinys: žiebtuvėlis „zippo“!!! (trys šauktukai – pagal lydekas yra „movetonas“, ale kad užpyliau benzo – dirba kaip šiandien iš po konvejerio išlindęs būtų… čia, Tamstoms, ne koks pakaunės kulipkų fabrikas – pastatė ir stovi… nedirba, o kodėl nedirba, spėkit, Viktorai, iš trijų kartų, bo anas (ne „Zippo“, o kulipkų dirbykla) statytas Jūsų partiečių iniciatyva… ir pinigo kainavo, kurį – pinigą tą – galėjom atiduoti, tarkim, švietimui).
     Dabar apie pončiakas. Anų dydis arba Jūsų kojos gracija manęs nedomina! Klausiau apie adymo siūlus, jų „storį“, kitaip sakant, „numarą“ ( labai mokslingai – linijinį tankį – numerį N, arba tex – teksą, arba den = denje = denier (franciškai); tas paskutinis – tai dažniausiau pėdkelnių siūlų, drįstu spėti, kad šitų nedėvite!).
     P. S. Nesupykite: čia toks navatnas testas buvo – būtumėt parašęs iš karto, i š k a r t o būčiau susivokęs – ado ar neado?; ar apie adymą parašėt „ради красного словца“…
     P. P. S. Po talkos pavargom abudu – eiva ilsėtis! Aš, beje, jau ilsiuosi su kieliku „dvigubo salyklo“ (made in „Tauras“). Tarp mūsų, berniukų, tikras šššš, lyginant su to paties pavadinimo „Švyturio“ – „UtenAs“…).
     „ на пасачек“; čvieką įkalti labai nesudėtinga: kairę imate čvieką, dešine – kūjelį (plaktuką), nusitaikote ir kaip tvojate per tos kairės pirštus… Ne politika čia, ale, sutikite, dažnai taip pasitaiko… Ypač, jei siena iš buvusios Joniškėlio (Kraštų) plytinės plytų… Nusišnekėjau: nei plytinės, nei plytų, tik kairės pirštas aptvarstytas liko. /žėk, Baranauskas naujas gimsta!/.

     • Brunetė su bikiniu Brunetė su bikiniu 21 balandžio, 2012

      Jei mažai dėvėjot, po kam parduodat prezervatyvus?

  • Blondinė Blondinė 21 balandžio, 2012

   Gerb. Viktorai,
   Ačiū už Jūsų gerus norus. Manau, kad neverta vargintis dėl svetainės Forumo. Aš savo „trigrašį“ įkišau norėdama sudominti daugiau svetainės lankytojų. Man nepavyko, be Jūsų ir Agotos Christavičiūtės niekas taip ir neįsijungė ir tai tik dėka „komisaro Sargio“. Jei dar sugalvosiu įkišti savo „trigrašį‘, tai pilnai pakaks vietos. Be to iki gegužės 2d. išvykstu iš Lietuvos ir nebus laiko „bazarinti“. Aplamai daugumai žmonių yra viskas dzin.
   Atsiprašau už „blondinus“. Aš nei Jūsų nei „Stilisto“ neturėjau omenyje. Jei pas „blondinus“ būtų pusė intelekto, kiek pas judu, manau pagerėtų ir gyvenimas Lietuvoje.
   Šatenai Jūs vis tik įgavot Rajano įgūdžių. Atsiprašau, kad pasimaišiau Jūsų kelyje.
   Jums ir „Stilistui“ sėkmės, o „Stilisto“ anūkei gerų skrydžių!

 9. >Blondinei (11:18 „am - am“) >Blondinei (11:18 „am - am“) 20 balandžio, 2012

  Neliko ten atsakymui vietos, tad pradedu naują „medį“:
  Apie „kryželius“: byškį esat nepastabi! Nors atleistina: vieniems pentagramos alergiją įvaro, kiti orgazmą nuo heksagonų patiria (kalbu ne apie blondines…).
  Apie Baukutę: nei proto, nei krūtinės, nei sąžinės ana neturi! Tipiška valinskaitė… Nors „parodijinio plano“ aktorytės užuomazgų būta…
  Apie anūkę: jama siutas – skaitykit lrytą (į Turkiją išsiruošę…)!!! Labai gaila anūkės, jos broliuko ir visų į tą peklą pakliuvusių…
  P. S. Labai atsiprašau Mokytojos, pono Petrovo, visos joniškėliečių delegacijos už tai, kad mes čia „malam šūdą“: bo p. Viktoras kitos vietos pokalbiams nepaskyrė… Mosėt, nesuderinta su „aukščiau stovinčiomis organizacijomis“… Pagarbiai – Stilists.

  • Blondinė Blondinė 20 balandžio, 2012

   Buvau sukrėsta perskaičiusi.
   Jums nuoširdi užuojauta.

   • Stilists Stilists 20 balandžio, 2012

    Dėkui.
    Jie jau vietoj.
    Daug metų kartoju: nėra nieko smagiau ir patikimiau, nei motociklo ragai ar automobilio baronka…

    • Blondinė Blondinė 20 balandžio, 2012

     Tai nuostabu, kad viskas tvarkoje.

     • Stilists Stilists 20 balandžio, 2012

      Dėkui.
      Nei čia nuostabu, nei čia ką: tiesiog gaila sumautos dienos!
      Kitą vertus, tegu pratinas: senelis ne tiek yra sėdėjęs „aeroportuose“– „neliotnaja pogoda“ ir šabaš…

 10. Blondinė Blondinė 18 balandžio, 2012

  Didysis stiliste Petruškevičiau iš Janiškelio. Mano draugiškas patarimas: „nemaišykit politikos su barščiais ir su politikais nejuokaukit iš anksto su jais nesuderinęs. nes galit turėti nemalonumų“. Sėkmės

  • Stilists – blondinIAI Stilists – blondinIAI 18 balandžio, 2012

   Nejaugi politikas Lietuvoje – šventa Indijos karvė?
   Moteris gi, net ir pensijinio amžiaus, net ir politikė visada turi atrodyti nepriekaištingai! (net nebežinau, ką čia Tamstai šia intencija pacituoti: vieną iš daugelio blizgių lietuviškų žurnalų a la stilius, skirtų tikrosioms blondinėms?; gal Čechovą?; o gal kokį politiką + šoumeną (2×1, bet nieku gyvu 1/3…) p. Valinską?).
   Nemalonumų šiandien turi daugelis: pradedant dideliu nuošimčiu seimūnų (tarkim, kalbininku, žinančiu kelią ir nieko nežinančiu politiku p. Vidžiūnu) ir baigiant įvairaus kalibro vadais bei vadukais (net nejauku pavyzdį pateikti – tiek jų daug). Taip, kad mano galimi nemalonumai būtų tik menkas lašelis didžiavyrių kentėjimų už tautos suklestėjimą mariose, tik menkas kadagio spygliukas didžiuliame erškėčių vainike ant tautos vedlių pakaušių…
   Visgi už patarimus ir sėkmės linkėjimus – dėkui!
   P. S. Jūs – cheminė ar iš prigimties?..

   • Blondinė - Stilistui Blondinė - Stilistui 19 balandžio, 2012

    Sveiki,
    Jūs turbūt lygiuojatės į šoumenus, tarkim Šerėną. Deja, jie daro mūsų „mylimų“ Lietuvos politikų reklamą, ypač prieš rinkimus. O kai dėl nemalonumų, tai iš patyrimo žinau. Aš paprastai mokausi iš svetimų klaidų. Žinau atvejį, kai buvo „užkabintas“ prezidentas ir tas vyrukas turėjo didelių nemalonumų. Nemanau, kad jis savo tikrą vardą buvo parašęs. Prisistatė į namus. Galiu priminti tik vieną: „Vienas lauke – ne karys“. Tai ne tas kelias „mylimų“ politikų auklėjimui ir švietimui. Tarp kitko, tai būtų beviltiškos pastangos. Su kokiu intelektu, kultūra ir sąžine išsirinkom, tokius ir turim. Visų pirma žmonėms reikėtų „atverti“ akis.
    Šiaip ar taip šaunuolis, kad nesat viskam abejingas.
    Pagrindiniai žmonės, kurie galėtų kažką pakeisti išsibarstę po visą pasaulį. Na, didesnė dalis gal būt po Europą. Daug jų jau ir negrįš, nes jie neturėtų kur dingti, kai čia stengiamasi net kailį nudirti. Tarkim, apsivedė mergaitė ir vaikinas. Nei pas vieno, nei pas kito tėvus laisvo kambario nėra. Kur gyventi, jei pasilieka Lietuvoje? Pasiima paskola. Perka butą(pirkę namą, pasirašytų sau nuosprendį).Toliau… Bankas užkelia palūkanas. Toliau palieku Jūsų vaizduotei.
    Beje, bijau, kad esu „blondinė“ iš prigimties. Kitu atveju vargu ar būčiau rašiusi visa tai.
    Kūrybinio džiaugsmo!

    • Stilists Stilists 19 balandžio, 2012

     Nesilygiuoju į nieką, nes netinku rikiuotei: mano pilvas visada išsikiša per du sprindžius į priekį, o užpakalis – bent 15 colių atgal… Netinku lygiuotei, rikiuotei, o taip pat bet kokiai partijai (vienai iš registruotų 43 – ų!!), Karališkųjų bajorų draugijai bei vilnos vėlėjų rateliui… Esu vienišius. Vienišius su „atvertomis“ akimis. Tiesa, laukiu, kol Teisingumo ministerija įregistruos 50 – ąją partiją; viliuosi, jog tai bus Vėžių skanautojų ir Alaus gėrėjų Lyga – štai tada dėl partiškumo dar pagalvosiu…
     Šerėnas, mano galva, išsisėmė. Nebepadeda ir Griciaus komanda. Nors asmeniškai pasiilgau Patrioto Bugailiškio Prūdo… Bo patriotų, ypač kaimuose pridygo – kaip briedžiukų Varėnos miškuose!
     Dėl „užkabinto“ prezidento. Nežinau nei ką kas „kabino“, „užkabino“
     ar tik kibino, tačiau žinau štai ką: jaunystėje teko būti užjūriuose ir didžiausią įspūdį padarė ant kiekvieno kampo pardavinėjamos minkštos gumos lėlės – prezidento (to krašto) ir kitų didžiavyrių kopijos; įkiši pirštus į tokios lėlės išvirkščiąją pusę ir kalbiesi lyg su gyva… „Prezidentas“ ir šypsosi, ir kaktą raukia, ir kitokias grimasas išdarinėja… Kažkodėl nei lėlei, nei tikrajam Prezidentui kepurė, tskant, nenukrisdavo!.. O mes dabar taip lygiuojamės į užjūrius…
     Apie laukus ir karius: su niekuo nekariauju, nes nesu nei Dold – Michailikas, nei juolab Guillaume Coudray, taip gražiai pasakojęs apie Š. Bartą.
     O kūrybinį džiaugsmą patiriu, statydamas smėlio pilis ir piešdamas žirafą su anūke… Nors už bet kokius palinkėjimus visada reikia padėkavoti.
     P. S. Ar Jums neatrodo, kad p. Viktoro mums „priskirti“ „logotipai“ kažkuo panašūs? Su keturiais kryželiais…

     • Blondinė Blondinė 19 balandžio, 2012

      Sveiki,
      Kas dėl Šerėno, tai jis jau senokai išsisėmė. Tik keista, kad jis nenuėjo į seimą, kaip kiti, kurie nugužėjo visu būriu palinksminti žmonių ir patys savęs. Sakyčiau jiems tai sekėsi neblogai, ypač A. Baukutei, demonstruojant savo krutinę. Net pavydas ėmė. Juk gatvėje neparodysi, ką turi.
      Kadangi randuosi ne užjūryje, o viso labo Lietuvoje, tai tenka pasitenkinti, matant prezidentus tik televizoriaus ekrane.
      Dėl p. Viktoro priskirtų avatarų, tai savajam nelabai įžiūriu kryžiukus. O gal aš kažko nesupratau ir ne ten nulenkiau? Jeigu ten. Aš šios svetainės „virtuvės“ neišmanau, bet spėju, kad pagal jų avatarą (galima savo įdėti) matyti internetinis adresas. Spėju, kad Jūsų yra gmuilas (gmail).
      Jeigu Jūsų toks kūrybinis džiaugsmas, tai pats nuostabiausias džiaugsmas.
      Tad abiems su anūke dar didesnio džiaugsmo.

     • Blondinė Blondinė 20 balandžio, 2012

      Pagaliau įžiūrėjau pasuktus kryželius. Tik nesakykit, kad tai blogas ženklas. Nežiūrint vienodų kryželių, patys avatarai yra skirtingi, tai rodo,kad mūsų skirtingi internetiniai adresai. O gal aš ir klystu? Blondinei atleistina.

 11. Žr. ontro nuotrauko no vioršos.
  Pon’ Degutien’, a gėrdž, pon’ Degutien’?! Švarkutį pasitaisykit, bo piolvs matosi!.. Ne aštuonioliakine gi esat!?. Berods, senjoros amžs’ stuktelėja, o Tamst kaip netvarkiong, taip netvarkiong…

 12. Viktoras Viktoras Post author | 1 balandžio, 2012

  Ups… Ačiū už pastabumą…

 13. Petriuks Petriuks 1 balandžio, 2012

  Balandžio 30 d.?????….šiandien dar balandžio 1-oji,sakyčiau pokštas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.