Press "Enter" to skip to content

Išrinktas geriausias Pasvalio rajono artojas

Birželio 12 d. Narteikių kaime Joniškėlio apylinkių seniūnijoje vyko rajoninės artojų varžybos. Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos organizuotose varžybose dalyvavo 7 artojai, kurie artojai varžėsi tik vienoje – paprasto arimo – rungtyje. Pamatuotus ir sužymėtus laukelius, užimančius maždaug po 60 arų, varžybų dalyviai gavo traukdami burtus.

Artojų rezultatus vertino trijų teisėjų komisija, vadovaujama Lietuvos agrarinio miškų centro vyriausiojo mokslinio bendradarbio, biomedicinos mokslų daktaro Antano Satkaus. Jam padėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Pakruojo biuro konsultantas augalininkystei Renaldas Misiūnas ir Joniškio biuro konsultantė augalininkystei Rima Balsytė.

Artojai naudojosi tik savo technika. Kadangi nebuvo ne tik dviejų tokių pat traktorių, bet ir plūgų, laiko suarti savo sklypui prireikė nevienodai. Kai kurie dalyviai užduotį įvykdė greičiau nei per porą valandų, kitiems neužetko ir keturių.

Varžybų teisėjai nesistebėjo, kad ilgiausiai savo plotelį arė labiausiai patyręs konkurso dalyvis – Joniškėlio bandymo stoties darbuotojas Vilius Tinteris. Itin kruopščiai arimo kokybę kontroliavęs artojas ne kartą derino plūgą. Jo suartas laukelis atrodė gražiausiai, o ir teisėjai jam neturėjo priekaištų.

Rezultatus vertinusi komisija Vilių Tinterį paskelbė varžybų nugalėtoju. Antrąją vietą užėmė Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos moksleivis Jonas Guobužas, trečiąją – ūkininko iš Noreikonių sūnus Mindaugas Rapkevičius.

Varžybų nugalėtojus ir prizininkams medalius ir dovanas įteikė Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Padėkojęs varžybų organizatoriams, Savivaldybės meras pasidžiaugė jaunųjų artojų pasiekimais ir išreiškė viltį, kad mūsų krašte žemę arti dar ilgai bus kam.

 Liepos 20 d. vyksiančiose respublikinėse arimo varžybose Pasvalio rajono garbę gins geriausiai pasirodę artojai – Vilius Tinteris ir Jonas Guobužas.

Video reportažą galite rasti čia.

Šaltiniswww.pasvalys.lt

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.