Press "Enter" to skip to content

Gražus tu, Meškalaukio kaime…

Pats vasaros gražumas. Ji, pražydinusi gražiausius žiedus savo laukų skraistei papuošti, nepagailėjo pažerti ir nuostabiausių kvapų. Taip maloniai dvelkia liepos žiedais visos palaukės… Vasaros pilnatvė. Tai ir savo šventę pavadinome „Vasaros žiedai“. Vis pagąsdinęs mus lietučiu, Dievulis nepagailėjo ir saulutės, ir giedros abi šventines dienas.

Šventę pradėjo Meškalaukio vaikai, jaunimas ir visi, kas netingėjo, išbandydami jėgas bėgimo varžybose. Net ir 4 metų Jovilytė, apsiavusi „kedukais“, ruošėsi išbandyti save, bėgdama jos amžiui tinkančią trasą. Vykdant projektą „‚Judėk ir būsi sveikas“, liepos 5 dieną, talkinant mūsų kaimo bėgikui Artūrui Meškai buvo organizuotas bėgimas „Aplink parką“. Jame dalyvavo 16 įvairaus amžiaus meškalaukiečių. Dalyviai buvo sugrupuoti pagal amžiaus grupes. Pagirtinas žodis dviems mergaitėms, kurios nepabūgo vyriškos jėgos ir sudalyvavo bėgime, tai – Gerda Garlauskaitė ir Jovilė Šeškaitė. Nors diena buvo ypač tvanki, bėgikai įveikė distanciją. Iš vyriausiųjų grupės greičiausias buvo Ovidijus Tinteris, o 13 – 16 metų grupės – Askanijus Arcimavičius. Mažieji dalyviai Ernestas Dubikaltis ir Laurynas Šeškas, pasivaržę savo atkarpoje, pasiryžo apibėgti ir aplinkui parką. Patyręs sportininkas Artūras visus dalyvius po bėgimo pavaišino energetiniu gėrimu, kurį prieš ir po ilgų distancijų įveikimo vartoja pats.

Šventinę dieną vykusios krepšinio ir futbolo varžybos buvo geras ištvermės, jėgų ir užsispyrimo išbandymas dalyvavusioms komandoms, nes saulė taip kepino, kad net pavėsy buvo karšta. Vaikinai, pagauti žaidimo azarto, liejo prakaitą kaip reikiant: futbolą žaidė keturios komandos, o krepšinį – penkios. Krepšinyje nenugalima komanda iš Joniškėlio įdomiu pavadinimu „Lenino anūkai“ – surinko daugiausia pergalių ir tapo pirmoji (žaidėjai: Justinas ir Vitalijus Burkūs, Virginijus Starta, Laurynas Rutkauskas). Antrąją vietą iškovojo Meškalaukio komanda „Dreams team“ (Justinas Parimskis, Ovidijus Tinteris, Modestas Parimskis ir Alius Puskepanis). Vaikinai (komandą papildžius Tomui Švedarauskui) liepos 7 dieną  kovojo už savo kaimo garbę Švobiškyje organizuotose krepšinio varžybose Švobiškio seniūnaičio taurei laimėti. Trečioji krepšinio žaidynių vieta teko kitai Meškalaukio vaikinų komandai.

Futbolo žaidime ypač pasižymėjo komanda iš Joniškėlio „Euro – 6“, kurios kapitonas Kęstutis Meškonis energingai ragino savo komandos žaidėjus nepasiduoti saulės karščiui. Komanda  įspyrė daugiausia įvarčių. Antroji jaunesniųjų joniškėliečių komanda „Lenciūgai“ užėmė antrą vietą, o trečioji vieta teko Meškalaukio komandai, kurios žaidėjai Mindaugas Židonis, Žygimantas Arcimavičius, Ovidijus Tinteris, Ernestas Kazlauskas ir Simas Salickas gainiojo kamuolį tvankiame karšto oro sukūryje.

Sveikatinimo projekto „Judėk ir būsi sveikas“ bėgimo „Aplink parką“ dalyviai ir krepšinio, futbolo prizinių vietų komandų nariai buvo apdovanoti diplomais bei atminimo dovanėlėmis.

O vakarop, kai didžiuliai parko medžiai suteikė pavėsį visiems trokštantiems gaivos, meškalaukiečiai ir svečiai sugužėjo į parke vykstančią šventę. Čia akį džiugino ąžuolų vainikais išpuošti vartai, naujai pastatyta įspūdinga pavėsinė pagal Astos Želvienės sumanymą, talkinant seniūnijos darbuotojams ir meškalaukiečiams, aplink ją „pritūpę“ prekiautojų palapinių. Turime kaime unikalią įspūdingo grožio vietą, kur taip gera švęsti, pamiršus visus darbus ir rūpesčius.

Šventę pradėjo „Bočių“ ansamblio moterys Meškalaukio kaimo himnu: „… vėl viens kitam paduokim ranką / te šiluma širdžių sruvens / lai mus prisiminimai lanko / lai vėl linksma daina skardens…“. Naujasis bendruomenės pirmininkas Audrius Černiauskas tarė pasveikinimo žodį. Metams praėjus nuo pernykštės vasaros šventės, kaimas pasipildė naujais gyventojais. Tad mažiesiems Jonukui, Danielei, Godai, Leilai, Gerdai ir Arendui buvo įteiktos dovanėlės su palinkėjimais jų tėveliams auginti atžalas dorais savo kaimo mylėtojais. Parką šventės metu aplankė ir Pasvalio savivaldybės tarybos narys Alfonsas Pulokas. Jis palinkėjo būti visiems vieningiems, kartu kurti grožį ir puoselėti kaimo tradicijas. Joniškėlio apylinkių seniūnas Gintautas Povilionis, džiaugdamasis gražiu parku, padėkos raštą įteikė Joniškėlio apylinkių seniūnijos apželdintojai Astai Želvienei už iniciatyvą stilingai gražinant jaukų kaimo kampelį. O Asta savo ruožtu už didžiulę pagalbą statant pavėsinę, už idėjos palaikymą dėkojo seniūnui Gintautui Povilioniui ir už visokeriopą paramą – inžinieriui Mariui Kazlauskui.

Džiugu, kad Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos atstovai su žalia didele pavėsine apsilankė tą vakarą parke. Čia jie reklamavo projekto „LIBRA-A: Į pagalbą Pasvalio ūkininkams“ įgyvendinimui sukurtą interneto svetainę www.pasvaliodirva.lt , kurioje ūkininkai gali dalytis savo patirtimi, skelbti savo pasiekimus, reklamuoti ir dėti skelbimus apie parduodamą savo ūkyje išaugintą produkciją. Šioje pavėsinėje, pavadintoje „Pasvalio dirva“, visam vakarui įsikūrė Meškalaukio kaimo bitininkė Zita Skėrienė su gardžiais bitučių produktais. Kiekvienas galėjo paskanauti ir įsigyti bičių pikio, žiedadulkių duonelės bei medaus, tai pat įvairiausiais kvapais ir grožiu viliojo iš vaško išlietos žvakės – suvenyrai. Kartu su Zita, po pavėsine įsikūrė ir savo sodo gėrybėmis vaišino sodinukais prekiaujantys Liuda ir Aleksandras Velykiai. Sodrių spalvų įvairios uogos traukte traukė dėmesį ir žadino skonio receptorius. Besidomintys sodininkyste iš prityrusių sodininkų galėjo gauti patarimų ir užsisakyti sodinukų. Liuda garsėja ir savo surinktų dobilų kolekcijomis. Vieną iš jų – „Tūkstančio Laimės dobilų“ puokšte – galėjome ir mes pasigrožėti.

Susirinkusiems jaukiame parke nuobodžiauti neteko. Linksmas dainas atliko Joniškėlio kultūros namų vaikų pop grupė „Vyturiukai“, Meškalaukio „Bočių“ ansamblis, visų pamėgta Joniškėlio „Ramunėlė“, o vėliau ir Daujėnų vokalinis ansamblis. Organizatoriai liko dėkingi kolektyvų vadovams – energingajai Nijolei Stepulienei ir sumaniajam Modestui Samulėnui, bei jų balsingiesiems atlikėjams.

Žiūrovai „patuštino“ kišenes linksmąjame aukcione. Išradingai, neieškodama žodžių kišenėje, aukciono vedančioji meškalaukietė Aliūtė Krikščiūnienė taip sumaniai ir šmaikščiai apibūdino prekes, kad ne vieną dešimtį litų paklojo susigundę pirkėjai, norėdami pamaloninti savo vyrą ar žmoną. Juokais leipo ir žiūrovai, pamatę tikrąją prekę.

Toliau programoje sekė armonikierių varžytuvės. Savo pirštų miklumą demonstravo šie muzikantai: Zinutė Andrejevienė iš Pakruojo, Jonas Zinkevičius iš Rozalimo, Petras Šivickas iš Narteikių ir meškalaukietė Nijolė Žiaunienė. Armonikieriai grojo polkutę, valsiuką ir keletą savo mėgstamų kūrinių. Linksmiausiu armonikieriumi besiklausantys žiūrovai aplodismentais pripažino Petrą Šivicką. Dalyviai buvo apdovanoti šakočiais ir Zitos Skėrienės dovanotomis vaškinėmis žvakutėmis.

Vaikai viso vakaro metu buvo užimti. Jie skraidė ant batuto, išbandė mokytojų Daivos ir Ilonos „Laimingąją loteriją“, žaidė įvairius lauko žaidimus. Tėveliai leido mažiesiems laimėti saldžiųjų prizų, nes prieš tai visi buvo pasistiprinę karšta koše. Už svarbų jos ingredientą – lašinukus su ruoželiu raumenuko dėkojame visiems, kurie nepagailėjo ir, atrėžę po gabalą, išnešė iš savo virtuvės.

Kaip ir pridera kožnam doram lietuviui, kartu su visais pasaulio lietuviais 21 valandą, sustoję giedojome Tautišką giesmę. Parko medžių aidas galingai atkartojo visų susirinkusių choro traukiamą melodiją.

Toliau linksmybės tęsėsi: sveikinome Mindaugus, su geriausiais norais ir linkėjimais leidome į dangų žibintus, grožėjomės fejerverkais, ir ilgai šokome… šokome, o poros bučiavosi… bučiavosi, nes tądien buvo Tarptautinė bučinių diena, kaipgi atsilaikysi neišbandžius… Tarp besilinksminančiųjų nemažai buvo ir joniškėliečių, kuriuos priviliojo gražios Giedriaus ir Vyginto atliekamos dainos bei muzika, kuri girdėjosi net Švobiškyje: kas pėstute, kas dviračiais ar kitaip ratuoti atkako pas mus smagiai praleisti gražų vakarą.

Už šventės parėmimą dėkojame visiems, kurie paaukojo pinigų iš savo iždo, tiems, kurie nepagailėjo savo brangaus laiko, fizinės jėgos, minčių ir idėjų. Organizuojant šventę, daug triūso įdėjo bendruomenės tarybos aktyviausieji nariai, bei kaimo aktyvas. Organizatoriai pasiekė, kad dalyvavusieji šventėje pasakytų: „Ot buva smag, nerodėje ait namo, prėsėšoko ož vios mets, o da čė tėp graž, ka net šėrds dainuoj, tėp giar ont dūšios“.

Meškalaukio bibliotekininkė Genė Rakauskienė ir KC Meškalaukio skyriaus administratorė Vaida Šeškienė

[scrollGallery id=76]
Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.