Press "Enter" to skip to content

Iškelk inkilą!

Pirmadienį, kovo 18 dieną, visoje Lietuvoje vyko visuomeninė akcija „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“, kurios metu buvo keliami inkilai. Tokiu būdu buvo paminėtas Paukščių dienos 90-metis. 4 pamokos metu į aktų salėje vykstančią edukacinę pamoką „Iškelk inkilą“ rinkosi  1-4 (tie, kurie padarė inkilus) klasių ir  5-6 klasių mokiniai . III (g) klasės mokinė Gabrielė Gavutytė  supažindino su akcijos tikslu ir pakvietė visus sudalyvauti “protų mūšyje“. Vaikai spėliojo, koks paukštis yra rodomas nuotraukoje. Už teisingus atsakymus mokiniai buvo apdovanojami saldainiais. Vaikams gana sunkiai sekėsi atpažinti kikilį, nes vietoj teisingo atsakymo(kikilis) salėje aidėjo labai įvairūs, bet neteisingi atsakymai – zylutė, pempė, liepsnelė, kėkštas, sniegena ir net viščiukas. Pasufleravus pirmąją paukščio pavadinimo raidę, pasigirdo ir teisingas atsakymas-KIKILIS. „Protų mūšio“ metu paaiškėjo, jog moksleiviai geriausiai pažįsta – gulbę, gandrą ir pelėdą, nes vos pasirodžius šių paukščių nuotraukoms, salėje pakilo „rankų miškas“. Po „Protų mūšio“ visi pasivaišino saldainiais.

Po to, audringais plojimais buvo pasitiktas girininkas Sigitas Baranauskas, kuris visus dalyvius pakvietė į lauką kelti inkilėlių. Nors lauke ir spaudė šaltukas, tačiau saulelė negailėjo savo spindulių ir visi, šiltai apsirengę, išbėgome į mokyklos kiemą. Lauke vyko gražiausio inkilėlio rinkimai, kuriuos vos ne vos laimėjo Martyno Špiliausko pagamintas inkilėlis, kuris iškeliavo į mišką. Tuomet S.Baranauskas mielai sutiko pamokyti moksleivius, kaip teisingai reikia kelti inkilus ir kokiuose inkilėliuose dažniausiai mėgta svečiuotis mūsų sparnuotieji draugai.

Inkilėlius vaikams padėjo kelti girininkas S.Baranauskas bei vienuoliktokai – Simas Salickas ir Tadas Mažukna. Girininkas inkilėliams kelti pasitelkė paprasčiausią ilgą kartį su V raidės formos išsišakojimu gale. Net kabindamas inkilėlius, girininkas Sigitas negailėjo patarimų inkilėlių gamintojams. Keliant inkilėlius susidūrėme su viena problema – inkilėlių buvo tiek daug, kad aplinkui mokyklą nebuvo tiek medžių.

 Keletas girininko patarimų inkilėlių gamintojams:

1. Inkilėlius geriausia kabinti rudenį, nes inkilėlio mediena, per žiemą, patamsėja ir taip inkilėlis tampa patrauklesnis paukšteliams.

2. Svarbu, pakabinus inkilėlį, neužmiršti jo kiekvienais metais, prieš parskrendant paukšteliams, išvalyti, nes tik varnėnai yra linkę susitvarkyti savo lizdus patys. Taip pat ne vienerius metus nevalytame inkile gali apsigyventi paukščiams pavojingi parazitai, kurie galėtų pakenkti sparnuočiams.

3. Inkilėlio landa turi būti pietų arba pietryčių kryptimi.

4. Nekabinkite inkilų per aukštai.

5. Nekabinkite inkilų per tankiai. Juos patartina kabinti medžiuose 30-50 metrų atstumu, vienas nuo kito. Girininkas pabrėžė, kad ne visi paukšteliai  „mėgsta artimą kaimynystę“

6. Geriausia inkilėlius gaminti su kabliukais, kad būtų galima juos lengvai pakabinti ant medžių šakų, nes prie medžio kamieno viela ar siūlu pritvirtintų inkilų vielos ar siūlai gali pažeisti medį.

 

Medžiuose sukabinus inkilėlius, girininką apdovanojome padėkos raštu.

Šios akcijos iniciatoriai mūsų gimnazijoje yra biologijos mokytoja Rita Karpavičienė ir vienuoliktokai: Daiva Čepaitytė, Asta – Joana Gudliauskaitė, Ineta Gurskytė, Dovilė Jarašūnaitė, Evelina Plačiukaitė, Danguolė Gasinskaitė, Simas Salickas, Tadas Maukna, Tomas Masilionis, Justas Jodinskas, Gabrielė Gajutytė, Andrius Masilionis ir S. Baranausko sūnus Erikas Baranauskas.

 

[scrollGallery id=96]

 

 

Komentuoti su „Facebook “

2 komentarai

  1. Reda Reda 21 kovo, 2013

    Tai gerai, ar blogai? Nieks kits čia nekalts, mergužėle tu pati.

  2. Ramutė Ramutė 21 kovo, 2013

    o amnęs kažkodėl tarp iniciatorių tai nėra 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.