Press "Enter" to skip to content

Smagios Velykėlės

Balandžio 6 dieną, prieš pat Atvelykį, meškalaukiečiai buvo kviečiami susirinkti mokyklos salėn. Turėjo įvykti bendruomenės ataskaitinis susirinkimas, tačiau susirinko mažokai bendruomenės narių. Visada malonu sulaukti svečių, tad mus šį kartą aplankė laikinai einanti  Joniškėlio seniūno pareigas Rūta Liberienė. Buvo aptartos aktualios problemos, ieškoma jų sprendimo būdų. Viešnia ragino meškalaukiečius išreikšti savo  nuomonę dėl seniūnijų sujungimo ir nurodytomis dienomis sudalyvauti apklausoje. Taip pat pasisakė seniūnaitis Stanislovas Kiudys. Salėje buvo renkamas bendruomenės nario mokestis už 2012 metus. Vienbalsiai buvo nuspręsta pakartoti bendruomenės ataskaitinį susirinkimą gegužės 3 dieną, 18 valandą.

Pasibaigus diskusijoms ir pokalbiams, susirinkusieji ir ypač mažieji, buvo kviečiami švęsti vaikų Velykėles. Programą pradėjo Lėlių teatro artistai, vadovaujami skyriaus administratorės. Vaikai parodė vaidinimą su lėlėmis „Zuikių margučiai“, pagal A. Kairaitienės pjesės scenarijų.  Mažieji žiūrovai įdėmiai klausėsi žvėrelių pokalbių, pamąstymų, gudriųjų personažų šarkos ir lapės sukčiavimų, bei įdėmiai akytėmis sekė jų veiksmus. Vaidinime buvo rodomas zuikučių šeimos ruošimasis Velykoms, paklusnių tėveliams kiškučių darbai, svečių kvietimas, krepšelio su margučiais saugojimas, personažai atliko linksmas daineles. Po vaidinimo artistai su lėlėmis pasirodė žiūrovams ir sulaukė aplodismentų gausos. Dalyviams bendruomenės pirmininko pavaduotoja Asta Želvienė įteikė po padėkos dovanėlę.

Tuo popietė nesibaigė, nes mus aplankė viešnios iš Joniškėlio etnografinio kolektyvo „Abrūsėlis“. Vadovė A. Rapkevičienė su kartu atvykusiomis kolektyvo narėmis papasakojo apie Velykas, jų prasmę, ką seniau žmonės veikdavo per šias šventes. Moterys  mokino susirinkusius senoviškų dainų, ratelių ir žaidimų, kurie būdavo žaidžiami per Atvelykį.  Vaikams labai patiko sūpuoklės ant rankų, ratelis „Čė yr , čė nėr, čė bos“, visi dainavom linksmą dainą apie pono dovanas tarnui. Buvo renkamas gražiausias margutis, apdovanojami jų autoriai. Močiutė Aldona vaikus mokino, kaip reikėtų ridenti margučius, o vaikai tik rideno rideno, kol neliko beveik nė vieno sveiko kiaušinio…

Už saldžiuosius prizus ir dovanėles dėkojame Astai ir nuolatiniam renginių rėmėjui mūsų kaimo ūkininkui Valdui Mulevičiui.

Organizatorė Vaida

DSCF4209 DSCF4223 DSCF4225 DSCF4227 DSCF4233 DSCF4234 DSCF4240 DSCF4245 DSCF4247 DSCF4265 DSCF4267

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.