„Asterikso ir Obelikso Olimpinės žaidynės „Judėk ir būsi sveikas“ Narteikiuose

Gegužės 9-ąją, išvakarėse prieš Pasaulinę Judėjimo sveikatos labui dieną, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos sporto aikštelėse vyko renginys, skirtas šiai dienai paminėti.

Neišsigandę karšto oro, į renginį rinkosi Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykloje besimokantis jaunimas, jos pedagogai, darželio-mokyklos „Linelis“ pradinukai su jų klasių vadovais. Prie organizatorių kvietimo pajudėti savo sveikatos labui prisijungė būrys kaimynų iš Joniškėlio: Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokinių komandos bei  miestelio jaunuoliai.

Žaidynių dalyviai, atsižvelgiant į savo fizinį pajėgumą, galėjo save išbandyti tiek komandinėse, tiek individualiose rungtyse: estafetėse „Kliūčių ruožas“, futbole 5×5, krepšinyje 3×3, virvės traukime 5×5, dvikovės rungtyje, vaikščiojime kojokais,  rankų lenkime, smiginyje, rankos plaštakos stiprumo matavime. Rungtis organizavo neformaliojo ugdymo vadovės V. Šeškienė ir M. Krikščiūnaitė, Jaunųjų šaulių būrelio vadovas S. Ilgutis, kūno kultūros mokytojų komanda: A. Motuzienė, S. Maskaliovas, M. Giedrė. Rungtims teisėjauti padėjo profesijos mokytojai J. Būblys, S. Mitė.

Mažieji žaidynių dalyviai, prisijungiantys prie šio renginio kiekvienais metais, pasidalinę į tris komandas, varžėsi estafetėje „Kliūčių ruožas“, traukė virvę. Paskatinami savo mokytojų I. Navickienės ir L. Oniūnienės, visi pradinukai akies taiklumą išbandė smiginio rungtyje. Noriai jie matavosi rankos plaštakos suspaudimo jėgos stiprumą. Po šios rungties buvo išrinkti didžiausią suspaudimo jėgą turintys berniukai ir mergaitės.

Tuo pačiu metu tarp užsiregistravusių komandų vyko atkaklios kovos futbolo, krepšinio aikštelėse, estafetėse. Daug puikių emocijų jaunimas patyrė dalyvaudamas dvikovės rungtyje: pirmiausia išbandę šaudymą, turėjo dar įveikti nemažą atstumą bėgant. Ši rungtis pareikalavo ne tik fizinių jėgų, bet ir tinkamo susikaupimo. Tačiau virvės traukimo rungtis, prasiveržusių emocijų fone, abejingų nepaliko nė vieno.

Savo fiziniam pajėgumui įsivertinti tiek žaidėjai, tiek sirgaliai buvo kviečiami pasimatuoti plaštakos suspaudimo jėgą.  Ši rungtis – visada sulaukianti nemažo dalyvių dėmesio.

Kol buvo skaičiuojami rezultatai, visi dalyviai jėgas atgauti ir pasistiprinti bandė valgydami šiltą košę ir atsigaivindami arbatos puodeliu.

Vis dėl to įdomiausia buvo dalyviams (o ne stebėtojams), ir ne vienas renginio dalyvis po apdovanojimų galėjo didžiuotis savimi sudalyvavęs ne vienoje, o keliose rungtyse. Prizinių vietų nugalėtojams, komandoms buvo įteikti medaliai, taurės ir prisiminimo dovanėlės. O kad judėjimo dienos tęstųsi visus metus, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų ir Narteikių darželiui-mokykloms padovanoti kamuoliai.

Renginys finansuotas Pasvalio rajono savivaldybės lėšomis.

 

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Palmiros Filmanavičienės ir Karolio Bakūno  nuotraukos

0 1 3 4 5 6 7 8 9 401953_4184526149804_1032078925_n 969106_4184525749794_756115535_n DSC04162 DSC04170 DSC04184 DSCF4663 DSCF4713 Picture 232 Picture 278

 

Komentuoti su „Facebook “

Ką apie tai galvoji

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.