„Nedelsk“ rožinis autobusėlis lankysis Joniškėlio krašte

autobuselis

Šią savaitę prasideda kasmetinė sveikatinimo projekto „Nedelsk“ rožinio autobusėlio kelionė per Lietuvos miestus ir kaimus. Ji šiemet – jau 12-oji. Šalies moteris dėl krūties vėžio nemokamai tikrins bei konsultuos geriausi šalies onkologai. Per birželio-liepos mėnesius ketinama apvažiuoti apie 50 vietovių, kurios išsidėstę 18-oje šalies rajonų. Planuojama, kad prevenciškai bus patikrinta apie 4 tūkst. moterų.

„Praėjusiais metais įvykdytų patikrų rezultatai įrodė, kad šis projektas mūsų šalies moterims ypač reikalingas. Nors pernai apkeliavome mažiau rajonų, lyginant su ankstesniais metais, visgi aptikome daugiau galimų vėžio atvejų, – sako projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė. – Džiaugiuosi moterimis, kurios vis labiau rūpinasi savo sveikata ir suvokia reguliaraus tikrinimosi svarbą. Liga gali ne vienerius  metus tūnoti moters organizme, nesukeldama skausmo ar nemalonių pojūčių, todėl atvykęs mūsų autobusėlis moteris paskatina nedelsti ir pasitikrinti savo sveikatą.“

Birželio 08 d. nuo 9 iki 13 val. projekto “Nedelsk” komandą sutiksite Nakiškiuose, Pasvalio r. prie bendruomenės namų, tel. 8 613 69685  (Būtina iš anksto registruotis)
Birželio 08 d. nuo 14 iki 18 val. – Švobiškyje aikštelėje prie kultūros centro, tel. 8 618 54091. (Būtina iš anksto registruotis)

Pernai per du vasaros mėnesius „Nedelsk“ komanda aplankė miestus ir miestelius 25-iuose šalies rajonuose, kuriuose nemokamai buvo patikrinta beveik 5 tūkst. moterų. Rasti net 83 galimi krūties vėžio įtarimai, beveik 900 moterų nustatyti gerybiniai krūtų pakitimai.

Dažniausiai per vieną dieną „Nedelsk“ autobusėlis aplanko dvi gyvenvietes, kiekvienoje jų patikrinama po 50 moterų. Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali konsultacija. Kas penktai moteriai randamos gerybinės krūtų ligos, vienai iš 100 – krūties vėžio ženklai. Per visą projekto gyvavimą iš viso patikrinta beveik 90 tūkst. moterų. Rasti 827 galimi krūties vėžio įtarimai. Sveikatinimo projektas „Nedelsk“ jau nuo 2003 m. vykdo krūties vėžio prevenciją visoje Lietuvoje.

Komentuoti su „Facebook “

1 komentaras

  • Mammae dex

    Ačiū, p. Agne!
    P. S. O gydytojas ginekologas Matulas vėl p i l s t y s iš dviejų litrų į 2 X1?? Ar p a i s t y s, kad nuskristi orlaiviu į Briuselį yra pigiau, nei iš Vilniaus automobiliu atvažiuoti į Pasvalį?
    P. P. S. Skriskit, p. Matulai, Briuselyn ir negrįžkit – sutauPYSIT ir Tamsta, ir lietuvių tauta…

    Atsakyti

Ką apie tai galvoji

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.