Press "Enter" to skip to content

Frontui – du ekskavatoriai

2014.09.26_UA_JUMZ 003

Rusijai pradėjus atvirą karą Ukrainoje, bendrovės „Agrarinės paslaugos“ direktorius Eimutis Ramoška nebesusilaikė. Iš Meškalaukio kilęs 34 metų verslininkas nutarė padovanoti „žaliųjų žmogeliukų“ puolamai valstybei du ekskavatorius „Jumz“. Ši panaudota technika grioviams bei tranšėjoms kasti. „Kai prasidėjo atvira Rusijos agresija ir kai didžioji kaimynė peržengė sieną su savo karine technika, reguliariąja kariuomene jau beveik nesislėpdama pradėjo karą Ukrainoje, man trūko kantrybė. Todėl, daug nedvejodamas, nutariau padėti agresoriaus puolamai valstybei bei paskatinti kitus mūsų šalies verslininkus suteikti pagalbą ginant Ukrainos teritorinį vientisumą“, – kalbėjo verslininkas.
Ši parama tikrai bus naudinga, nes „Jumz“ ekskavatoriai tinka prieštankiniams grioviams bei tranšėjoms kasti, žemėms stumdyti. Be to, jie specialiai paruošti darbui karo zonoje. „Padarėme apsauginius variklių skydus, šarvus, taip pat, kad nespindėtų saulėje langai, kabinas uždengėme maskuojančiuoju tinklu. Taigi frontui jie dabar puikiai tinka“, – tikino E. Ramoška. „Agrarinių paslaugų“ direktorius nenorėjo sakyti, kiek jam kainavo tokia parama. Anot jo, du ekskavatoriai nelaimės karo. Tačiau norisi padėti kovojantiems ukrainiečiams šiuo tuo daugiau nei vaistais ar tvarsčiais. „Privatus sektorius yra stiprus. Kai kurios mūsų šalies įmonės gali skirti kažkokią techniką, transporto priemones, kitą naudingą kare įrangą. Nereikia visko vertinti tik pelnu. Šie metai mano įmonei yra nuostolingi. Tad švaistytis paramom ar dovanom lyg ir nederėtų. Tačiau ta technika ukrainiečiams reikalinga dabar, o ne po kelių metų“, – svarstė E. Ramoška.

Darbui fronte paruošti „Jumz“ ekskavatoriai kol kas saugomi buvusios Joniškėlio plytinės teritorijoje. Į Ukrainą jie turėtų iškeliauti ateinančią savaitę. Tiesa, gabenami jie bus ne artimiausiu keliu (per Baltarusiją), o per Lenkiją. Tad, norint nuvežti ekskavatorius į Donbaso regioną, teks skersai kirsti ir visą Ukrainos teritoriją. Kadangi ekskavatorius nėra priskiriamas prie ginkluotės, šiam kroviniui kertant valstybines sienas, sunkumų neturėtų kilti. Be to, galioja Ukrainos prezidento P. Porošenkos įsakymas, kad visa parama, einanti į antiteroristinės operacijos zoną, kirstų sieną supaprastinta tvarka.
Verslininkui už paramą padėkojęs „SOS Ukrainos kariams“ grupės atstovas Vitalijus Keršis neabejoja, jog po trijų savaičių ekskavatoriai bus Ukrainoje. Vienas iš jų keliaus į Donecko srities teritorinės gynybos savanorių batalioną „Donbas“, kitas liks neutralioje zonoje.
V. Keršis taip pat priminė, kad tokių daiktų kaip ekskavatoriai ar kastuvai, labai trūksta Ukrainos kariuomenei. „Kariai su aplaužytais ar sukraipytais kastuvais bando žemę kasti. O gruntas kai kuriose vietose yra labai kietas ir akmeningas. Kai kur net neįmanoma jo prarausti“, – pasakojo „SOS Ukrainos kariams“ atstovas.
Beje, E. Ramoškai labiau patiktų, kad abu ekskavatoriai atitektų bataliono „Donbas“ savanoriams. „Šiek tiek susipažinusiam su Ukrainos istorija žmogui neturėtų kilti abejonių, kad ne kariuomenė, o savanoriai buvo, yra ir bus didžiausi savo krašto patriotai. Jie visada gynė savo šalies nepriklausomybę. Tai jie daro ir dabar. Tikrai netikiu, kad savanoriai parduos tėvynę“, –garantavo E. Ramoška.
Neseniai skelbta, kad penkios tonos Lietuvos ir Latvijos humanitarinės pagalbos pasieikė Ukrainos Žitomiro regione tarnaujančius ir antiteroristinę operaciją vykdančius karius. Trimis autobusais jiems atvežta šiltų rūbų, batų, taip pat amunicijos bei medicinos preparatų, skirtų stabdyti kraujavimui.
Visi, norintys paremti Ukrainą, kviečiami susisiekti elektroniniu paštu parama.info@gmail.com per grupę socialiniame tinkle „SOS Ukrainos kariams“ arba telefonu 8 647 73 298.

Edvardas BALČIŪNAS

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.