Vasaros šventė gražiame Meškalaukio parke

Vasariškas rugpjūčio savaitgalis Meškalaukyje prasidėjo sporto varžybomis. Jaunimas ir vaikai rungėsi žaisdami krepšinį ir futbolą. Tai – dalis bendruomenės įgyvendinamo projekto „Nuo vaikystės iki senatvės“, kuris yra finansuojamas iš Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Krepšinio varžybose rungėsi dvi meškalaukiečių komandos, o futbolo aikštelėje šeimininkai grūmėsi su joniškėliečias.

Šiais metais naujoji Meškalaukio kaimo bendruomenės taryba nusprendė surengti rankdarbių ir fotografijų parodą apie Meškalaukio žmonių darbą, šventes ir pomėgius. Smagu, kad sumanymą palaikė vietos gyventojai. Susirinkusieji grožėjosi Vaidos Norvaišienės, Bronislavos Bivainienės, Daivos Norvaišienės mezginiais, Ingos Arcimavičienės pagamintais papuošalais. Akį traukė Angelės Norvaišienės, Elvyros Kanclerienės ir Dezdemonos Karklienės vašeliu nerti rankdarbiai. Ne vienas stebėjosi kruopščiai siuvinėtais Janinos Rutkauskienės, Zuzanos Šimoliūnienės, Bronės Murauskienės rankdarbiais. Parodoje puikavosi Meškalaukio daugiafunkcio centro vadovės Daivos Dokšienės ir vaikų padaryti spalvingi darbeliai.Ypatingo dėmesio sulaukė senoviniai rankšluosčiai, kuriuos prieš daugybę metų išsiuvinėjo meškalaukietės Janinos Kaminskienės mama ir močiutė.

Meškalaukio vyresnioji bibliotekininkė Genė Rakauskienė paruošė ir pristatė nuotraukų parodą apie Meškalaukį. Joje – ištisa epocha. Čia ir kolūkio laikų gyvenimas (šventės, kasdienio gyvenimo ir darbo akimirkos), spalvingi ir egzotiški vaizdai iš „Bočių“ organizacijos kelionių, azartiški tolimų nuotolių bėgiko Artūro Meškos varžybų momentai… Iš nuotraukų žvelgė mūsų krašto šviesuoliai Nepriklausomybės akto signatarai Z. Juknevičius ir E. Petrovas, poetas kunigas P. Masilionis, buvęs ministras profesorius J. Židonis, žurnalistė, poetė P. Kvedarienė, šviesios atminties tautodailininkas tapytojas V. Norvaiša, biomedicinos mokslų daktaras A. Velykis, poetai P. Latvėnas ir B. Černiauskienė, skulptorius P. Pranskūnas. Šiltų ir nuoširdžių jausmų netrūko. Kažkas išvydo save, kažkas seniai matytą draugą, ar seniai anapilin iškeliavusį artimąjį…

Širdžiai mielas kampelis“ – taip buvo pavadinta nuotraukų parodos dalis, skirta gražiausioms Meškalaukio, Pažąsų, Gustonių kaimo sodyboms. Kaimas kasmet vis gražėja – naujais stogais puošiasi namai, o darželiuose vis daugiau žydi gėlių. Šventės metu buvo apdovanoti savo sodybas puoselėjantys žmonės bei įteiktos net dvidešimt dvi nominacijos.

Vėliau vasaros šventė persikėlė į gražų gamtos prieglobstį – Meškalaukio parką. Kiekvienos bendruomenės jėga ir stiprybė – čia gyvenantys žmonės. Džiaugiamės, jog meškalaukiečių gretas papildė septyni mažieji gyventojai, tad sveikinome jų tėvelius bei pačius vaikučius: Nojų Černiauską, Emą Cvirkaitę, Melitą Šimoliūnaitę, Dominyką Mažonį, Roką Vasilevičių, Indę Vėdaraitę ir Joną Jankauską. Nepamiršti ir būsimieji pirmokai Auksė Moderytė ir Lina Cimalonskytė bei gimnaziją baigę abiturientai Greta Navickaitė, Erika Šulskytė ir Faustas Norvaiša. Jiems palinkėta gero mokslo kelio ir nepamiršti gimtojo kaimo.

Per praėjusius ir šiuos metus šeimas sukūrė tik dvi meškalaukiečių poros. Tikimės, kad jos bus tokios pats stiprios, kaip Aleksandros ir Viliaus Salickų, Angelės ir Aleksandro Aloyzo Norvaišų, Bronės ir Zenono Bivainių, Zuzanos ir Petro Šimoliūnų, Valerijos ir Juozo Garlauskų, Valerijos ir Petro Algirdo Pranskūnų. Šie žmonės kartu jau daugiau nei 50 metų. Džiaugiamės ir didžiuojamės jais.

Joniškėlio apylinkių seniūnas Sigitas Ilgutis padėkojo ilgametei seniūnijos darbuotojai apželdintojai Astai Želvienei už Meškalaukio parko priežiūrą ir puoselėjimą.

Meškalaukio ir aplinkinių kaimų bendruomenės pirmininkė Vaida Norvaišienė ir Švobiškio bendruomenės pirmininkė Elvyra Juknevičienė iškilmingai pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems kaimo gyventojams, parėmusiems šią šventę, generaliniams rėmėjams ŽŪK „Baltas lašas“ direktoriui Hans Christian Nissen ir Valerijai Židonienei.

Renginį vainikavo Joniškėlio, Švobiškio, Meškalaukio kultūros skyrių kolektyvų, „Bočių“ ansamblio pasirodymai. Nuo dainų bei šokių skambėjo parkas ir susirinkusių žmonių širdys. Mažieji žiūrovai dar ilgai strikinėjo ant batuto, džiaugėsi laimingais loterijos bilietais, kartu su tėveliais ir jaunimu šėliojo diskotekoje.

Vaida ŠEŠKIENĖ

Komentuoti su „Facebook “

3 Replies to “Vasaros šventė gražiame Meškalaukio parke

  1. Ieskau savo klases drauges Stases Sakalauskaites is Meskalaukio. Mokemes Joniskelio vidurineje mokykloje, kuria mano drauge baige 1972 m. Gal kas nors gali atsiliepti, jei ka zinote apie mano drauge? Busiu dekinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.