Auksinio rudens akordai

Kai gamta puošiasi, sutviska įvairiausių spalvų rūbu, į Meškalaukį, kaip ir kasmet, renkasi garbaus amžiaus sulaukę, bet širdimi nesenstantys senjorai. Kad mūsų ruduo būtų nenuobodus, kad jame suskambėtų auksiniai akordai, verta pasistengti ir į svečius pasikviesti draugus, bendraamžius ir bendraminčius. Labai džiaugėmės sulaukę gausaus būrio svetelių. Visus susirinkusiuosius su švente nuoširdžiai pasveikino Meškalaukio dienos užimtumo centro vaikučiai, vadovaujami Daivos Dokšienės. Skambūs posmai apie rudenėlį bei vadovės iškeptas skanios duonelės kepalėlis sušildė mūsų širdis. Ir tai buvo ne vienintelė mažųjų dovana. Vaikučių rankelėmis, iš gamtos dovanotų gėrybių, sukurta darbelių paroda labai pagyvino ir papuošė salę.

Gražių žodžių ir savo sode užaugintų gėrybių negailėjo šventėje viešėjęs rajono meras Gintautas Gegužinskas.

Joniškėlio krašto gaspadorius, mūsų mylimas ir gerbiamas seniūnas Sigitas Ilgutis su savo palyda pirmiausia pasveikino ką tik gražų jubiliejų atšventusią Joniškėlio kultūros namų administratorę, daugelio apylinkės ansamblių vadovę (tarp jų ir Meškalaukio „Bočių“) Nijolę Stepulienę, o visus susirinkusiuosius, linkėdamas visokeriopos sėkmės, kvietė pasivaišinti atvežtais „paskutiniais rudens grybukais“.

Kaimo seniūnaitis Stasys Kiudis, pažėręs gražių sveikinimo žodžių, ant vaišių stalo padėjo pilną krepšį įvairiausių vaisių. Joniškėlio krašto bendruomenių asociacijos prezidentas Steponas Rimkus visus džiugino ugningomis savo kūrybos eilėmis. Savo apsilankymu mus nudžiugino Pasvalio „Bočių“ bendrijos atstovai. Maloniai nuteikė artimiausių kaimynėlių iš Joniškėlio – „Bočių“ vadovės Pranutės Naudžiūnienės ir ją lydinčio ansamblio skambios dainos bei tranki kapelos muzika.

Meškalaukio bendruomenės pirmininkė Vaida Norvaišienė su tarybos narių palyda jubiliatams įteikė gėlių ir atminimo dovanėlių. Už aktyvumą ir atstovavimą rajone bei už jo ribų, rožių žiedai buvo įteikti „Bočių“ moterų ansambliui. Skardžiabalsės solistės (kai kurios ansamblyje dainuoja nuo pat įsikūrimo – 60 metų) neliko skolingos – atsidėkojo skambiomis dainomis.

Kadangi šie metai paskelbti etnografinių regionų metais, tė vien šventės dals buva paskiort „Razumų ė kakarinių vajevonė“ – varžemės, kana dainela apė gaidel kakarykor bos gražiaus, kad vios sale galėt traukt, kad net sienos linguot, kana mįsla bos sonkiaus, katros nieks neatspės, ė kana pasak be gala bos įdomiaus, ė kas paporios nepakartojamo anekdoto. Laimėje tie, kas nepatingėje sava protel pajudėt, sava kakarinė atvert, tie galėje pagrybaut iš šventės vedančiosios Gėnės Rakauskienės krepše voveruškų ė baravykų.

Gerą nuotaiką visiems skleidė svečių iš Pasvalio dienos užimtumo centro ir Saločių kultūros skyriaus kapelos. Dėkojame jiems už skambias, melodingas dainas, uždegančią muziką bei pasiaukojimą, linksminant tuos, kurių širdys dar jaunos ir jose dar ne sutema.

Labai nuoširdų AČIŪ tariame šventės rėmėjams: ŽŪK „Baltas lašas“ vadovui Hans Kristijan Nissen, kasmet paremiančiam mūsų šventes, iš mūsų bendruomenės Gustonių kaimo kilusiam verslininkui Šventinė duonelė iš vaikučių rankų. joniškėliečiui Algiui Rimkevičiui, meškalaukiečiams sodininkams Liudai ir Aleksui Velykiams, parduotuvės savininkams Nijolei ir Nerijui Paliuliams, bendruomenės tarybai ir visiems, kurie prisidėjo, kad ši šventė įvyktų. Tik visiems bendrai susitelkus, galima tikėtis gero rezultato Nuoširdžiai dėkojame svečiams už dovanas ir šypsenas, už gerus žodžius, kurie ypač svarbūs mums, žilagalviams.

LPS „Bočiai“ Pasvalio bendrijos Meškalaukio skyriaus pirmininkė Bronislava ČERNIAUSKIENĖ, Meškalaukio kaimo bibliotekininkė Genė RAKAUSKIENĖ

Komentuoti su „Facebook “

3 Replies to “Auksinio rudens akordai

 1. „Gražių žodžių ir savo sode užaugintų gėrybių negailėjo šventėje viešėjęs rajono meras Gintautas Gegužinskas“/citata iš teksto/. Gal galima detaliau? Apie „gražius žodžius“, ačiū, nereikia, girdėta ne sykį; o štai apie „savo sode užaugintas gėrybes“ – smalsu, suintrigavote. Norėtųsi padrabniau:kur tas sodas? kas per gėrybės? gal foto – gėrybių; arba Gintauto; arba Gintauto su gėrybėmis… Iš mokslinių agronomų tik mokykis ir mokykis: zuperio nedėk, nitratus mažink, herbicidus į Lėvenį išpilk! Va, ir išauginom kopūstą, tinkamą raugimui…

  1. Man pasidarė smalsu, kodėl taip „pametėte“ savus t. y. joniškėliečius. Pasirodote, kaip jaunas mėnulis. Nors verk, kaip Jūsų trūksta. Matote, kad visi boikotuoja – nerašo net komentarų, kadangi Jūsų nematyti.
   Viena iš boikotuojančių.

  2. Beje, kaip ten laikosi, berods, Pamūšis(žodžiu,kažkas prie Mūšos)Jūsų, kaip ožkos (Stalino karvutės)laikosi?
   Sėkmės gaudant lydekas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.