Press "Enter" to skip to content

Žibintų šventė

Narteikių darželio-mokyklos „Linelis“ Joniškėlio skyriaus „Žvaigždučių“ grupės vaikučiai, vadovaujami auklėtojos Aušros Strigūnienės, savo tėvelius ir draugus pakvietė į edukacinį renginį – adventinę popietę „Žibintų šventė“.

Žibintuose mirksint žvakutėms, auklėtoja susirinkusiesiems papasakojo apie primirštas Advento tradicijas. Dauguma jau net nebežino, kad Advento vainikas – tai savotiškas kalendorius, kur keturios žvakelės simbolizuoja keturias savaites, likusias iki Kalėdų. Kiekviena žvakė turi net savo pavadinimą: pirmoji vadinama Pranašo žvake, antroji – Betliejaus, trečioji – Piemenų, o ketvirtoji – Angelų. Kartu buvo priminta, kad gruodžio 13-ąją švenčiama ir Šviesos diena, kuomet meldžiamasi židinio ir ugnies dievaitei Gabijai. Buvo manoma, kad kur ugnis gerbiama, tie namai nesudegs ir net Perkūnas į juos netrenks.

O po auklėtojos pasakojimo, šventę tęsė mažieji nykštukai, kurie susirinkusiesiems dovanojo pluoštą eilėraštukų bei dainelių.

Pasibaigus pasirodymui, vaikai draugiškai leidosi į „lobių medžioklę“. Pasišviesdami žibintais, jie ieškojo darželio koridoriuose paslėptų blizgančių, saldžių siurprizų, kuriuos paliko tikrieji nykštukai. Buvo smagu surasti „stebuklingą“ siurprizą! Juos vaikai nešėsi namo ir pasakojo tėveliams apie žibintus bei nykštukus.

Aušra STRIGŪNIENĖ

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. Vita Vita 26 gruodžio, 2015

    Šaunuolė auklėtoja Aušrytė! Kaip visuomet kupina įdėjų ir jas aktyviai įgyvendinanti. Sėkmės ir tolimesniuose Jūsų darbuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.