Su beržo šakele ir kraitele margučių

Į taip skambiai pavadintą popietę Atvelykio dieną rinkosi Joniškėlio „Bočių“ bendrijos nariai. Kas margučiais, kas skanėstais nešinas, o kas tik su gera nuotaika. Kad pasibūtų draugėj, pabendrautų ir dar kartą parodytų, jog garbaus amžiaus sulaukusieji nesėdi užpečky, o moka ir nori linksmintis, nepamiršta papročių.

Popietę pradėjo „Bočių“ ansamblio dainorėliai. Po gražios muzikinės bei eiliuotos įžangos visus susirinkusiuosius pasveikino rajono „Bočių“ vadovas Stasys Tribuišis. Jo emocinga kalba pasiekė širdis ir nusipelnė gausių aplodismentų.

Popietės vedėja, Joniškėlio „Bočių“ vadovė Valentina Milašiūnienė pasveikino bendrijos jubiliatus. Tiems, kurie negalėjo atvykti į šventę, dovanėlės buvo nuneštos į namus.

Dainos pynėsi su eilėmis. Savą kūrybą skaitė ir mintimis dalijosi mūsų krašto poetai B. Černiauskienė, V. Banilytė-Kvedarienė, A. Astrauskienė ir S. Rimkus. Darniai skambėjo N. Stepulienės vadovaujamo ansamblio atliekamos dainos.

Smagių akimirkų netrūko margučių ridenimo varžybose. Čia vieniems sekėsi geriau, kitiems – prasčiau, tačiau nuoskaudos nejuto niekas. Priešingai – daugelis namo grįžo ne tik papildę krepšelius naujais margučiais, bet ir laimėję prizų.

Sudėtingiau buvo rinkti gražiausią margutį, nes kiekvienas atrodė vertas aukščiausio apdovanojimo. Ir tik bendru visų popietės dalyvių sutarimu buvo išrinktas nugalėtojas.

Literatai taip pat neliko be atminimo dovanėlių, o su jomis sulaukta ir labai malonių palinkėjimų.

Kai nutilo skambiausios dainos ir posmai, visi susirinkusieji buvo pakviesti prie išradingai paruoštų stalų pasivaišinti Atvelykio skanėstais.

Popietė neprailgo, o dvasinio peno pasisėmė kiekvienas. Tokie pasibuvimai labai praturtina ir suartina.

Visi dalyvavę literatai dėkoja vadovei V. Milašiūnienei už kvietimą ir linki jai ugnelės, vedant „Bočių“ bendrijos narius bei neleidžiant jiems nuobodžiaut.

Ritos MURAUSKAITĖS nuotraukos.

Komentuoti su „Facebook “

Apie autorių: Aldona ASTRAUSKIENĖ

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.