Joniškėliečiai atliekas tvarkys patogiau

Joniškėlio miesto seniūnas Donatas Dilys naujosios aikštelės atidarymo proga Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro atstovams įteikė simbolinę kaspinu papuoštą naudotą padangą.

Joniškėlio miesto seniūnas Donatas Dilys naujosios aikštelės atidarymo proga Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro atstovams įteikė simbolinę kaspinu papuoštą naudotą padangą.– Dovanotam vežimui į ratus nežiūrima. Vežimo dovanoti negalime, patiems reikalingas, tai bent ratą atnešėme, – šmaikštavo miesto seniūnas Donatas Dilys, įteikdamas Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktoriui Gintautui Uliui kaspinu papuoštą naudotą padangą.

Šia simboline dovana spalio pradžioje buvo oficialiai atidaryta naujai įrengta didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė Joniškėlyje.

284 000 eurų kainavęs objektas – antras toks rajone. Dar viena didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė jau beveik dešimtmetį veikia Pasvalyje.

Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje dalyvavo rajono valdžios vyrai, Joniškėlio miesto ir apylinkių seniūnijų administracijos darbuotojai, Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro atstovai.

– Mintis įrengti Joniškėlyje tokią aikštelę kilo dėl pačių gyventojų patogumo. Ne paslaptis, kad pamiškėse ir palaukėse galima surasti ne vieną šiukšlę ar net nelegalų sąvartyną. Tikimės, kad tokių objektų kaip Joniškėlyje atsiradimas skatina žmones elgtis sąžiningiau ir tvarkingiau. Dabar gyventojai turės galimybę arčiau namų nemokamai pristatyti buityje susidarančias stambiagabarites atliekas. Džiaugiuosi, kad turime visiškai įrengtą objektą, o čia dirba joniškėlietis Virginijus Puodžiūnas. Tai bus patogi vieta rūšiuoti atliekas, tad visus kviečiu aktyviai naudotis mūsų paslaugomis, – kalbėjo Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Gintautas Ulys.

Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktorius G. Ulys.

Naujojo objekto privalumus įvertino ir Joniškėlio apylinkių seniūnijos pavaduotoja Rūta Liberienė:

– Tai didelis palengvinimas gyventojams, nes nebereikės atliekų gabenti į Pasvalį. Lengviau bus ir seniūnijai, nes žinosime, kur utilizuoti ne vietoje gyventojų išmestas šiukšles.

0,14 ha teritorijoje įrengta aikštelė per metus bus pajėgi sutvarkyti 517 tonų atliekų. Vienu metu čia bus leidžiama laikyti 139 tonas išrūšiuotų šiukšlių.

Aikštelė dirba jau nuo rugpjūčio 11 dienos, tačiau tik nuo spalio pradžios, gavus reikiamas licencijas, čia surenkamos ir pavojingos atliekos.

Dabar į čia stovinčius konteinerius galima vežti gyvsidabrio turinčias atliekas, alyvą, pakuotes su pavojingomis cheminėmis medžiagomis, sorbentus, pašluostes, filtrų medžiagas, apsauginius drabužius, tepalų filtrus, naudotus kuro ir oro filtrus, tepalinius amortizatorius, statybines medžiagas, tirpiklius, rūgštis, dienos šviesos lempas, dažus, rašalą, klijus, dervas, baterijas ir akumuliatorius, nebenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, naudoti nebetinkamas padangas; betono, plytų, čerpių ir keramikos gaminių mišinius; izoliacines medžiagas, popierių ir kartoną, stiklą, tekstilės gaminius, metalą, biologiškai skaidžias ir didelių gabaritų atliekas.

Atvežamų atliekų kiekis griežtai apibrėžtas ir, kaip sakė įmonės atstovai, „atitinkantis protingumo kriterijus“. Pavyzdžiui, per metus vienas žmogus gali pristatyti ne daugiau kaip 300 kg statybinių medžiagų, turinčių asbesto, penkias naudotas padangas, 200 kg plastikinių atliekų, 300 kg popieriaus, 200 kg biologiškai skaidžių atliekų (žolės, įvairių augalų ar vaisių liekanų, smulkių šakelių, lapų), 10 kg baterijų ir akumuliatorių. Visus aikštelėje iš gyventojų priimamų atliekų kiekius galima rasti internete adresu http://pratc.lt/aiksteles/

Beveik 300 000 eurų kainavusi didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė Joniškėlyje per metus bus pajėgi sutvarkyti 517 tonų šiukšlių.

Atvykus į atliekų surinkimo aikštelę, fizinis asmuo privalės pateikti jo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę ar vairuotojo pažymėjimą).

Naujoji aikštelė gyventojų laukia penkias dienas per savaitę: nuo antradienio iki penktadienio 9.30 – 18.30 val., o šeštadienį 9 – 15.30 val.

Komentuoti su „Facebook “

1 komentaras

  • Plastikines talpos

    Rusiuoti tikrai svarbu. Manau zmones jau ugdosi si iproti. Bent kiek yra matoma is rusiavimo konteineriu, jie tikrai nestovi tusti. O tokia aikstele labai patogi. Nes ne viskas telpa ti perdirbimo konteinerius. Gal tik reiketu daugiau informacijos zmonems, kad pridavimas i aikstele yra nemokamas, nes teko girdeti tokiu baiminimusi.

    Atsakyti

Ką apie tai galvoji

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.