Press "Enter" to skip to content

Vilkai grobį rado Nakiškių kaime

Prieš kiek daugiau nei mėnesį Valdeikiuose vilkai išpjovė veršiukus. Regis, pilkiai pamėgo šį kraštą. Naktį iš rugsėjo 30  į spalio 1 neprašyti svečiai užsuko į Nakiškiuose gyvenančio Manto Jakubonio sodybą ir suėdė ožkytę. 

– Teko girdėti apie tokias vilkų „išdaigas“, bet susiduriame pirmą kartą. Plėšrių gyvūnų netrūksta. Nuolat randame vilkų, lapių pėdsakų, todėl neramu ne tik dėl namuose laikomų galvijų, bet ir dėl čia pat lakstančių vaikų, – sakė nuo vilkų nukentėjęs sodietis. 

Primename, kad ūkininkai, norintys gauti vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos atlyginimo kompensaciją, turi parašyti rašytinį prašymą dėl žalos įvertinimo ir atlyginimo seniūnijai. Ši dokumentus perduoda Savivaldybės Žemės ūkio skyriui, kurio sudaryta Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos įvertinimo komisija įvertina žalą ir dokumentus perduoda Aplinkos ministerijai, kuri ir administruoja pinigų išmokėjimą. Kompensacijos suma apskaičiuojama atsižvelgiant į to mėnesio kritusio galvijo vieno kilogramo rinkos kainą. 

Paprastai tik išėdantys atskiras kūno vietas vilkai Nakiškiuose
pasidarbavo itin žiauriai – suėdė visą užpakalinę gyvulio dalį.
Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. tentiniai angarai sienui tentiniai angarai sienui 16 spalio, 2019

    Na, siais metais bent padidino medziotinu vilku limita. Zinoma, ne vienas sakys, kad reikia paciam saugoti savo gyvulius. Galbut nakciai suvaryti i tvartus, angarus, kluonus. Bet kiek atveju kai vidury dienos papjauna avis ar ozkas. Faktas, jog vilku populiacija labai isplitusi ir ja reguliuoti butina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.