Lankytinos vietos

KVIEČIA JONIŠKĖLIO RESPUBLIKA ! | INFORMACIJA TURISTAMS |  AR ŽINAI? | NAKVYNĖ

INFORMACIJA RUOŠIAMA

Karpių dvaro ansamblis[smooth=id: 17; width:600; height:450; timed:false; arrows:true; carousel:true; links:true; info:false; align:center; frames:false; open:true; text:Pasirinkite nuotrauką;]

Tai vienas didžiausių Lietuvoje išlikusių dvaro ansamblių: 24 ha plote išsidėstę 20 pastatų, užveistas parkas. Klasicistiniuose rūmuose, statytuose XVIII a. antroje pusėje, įsikūrusi Lietuvos žemdirbystės instituto bandymų stotis.

Daugiau informacijos:

Joniškėlio dvaro parkas

______________________________________________________________________________________

Joniškėlio šv. Trejybės bažnyčia

[smooth=id:19;]

Joniškėlio Švenčiausios Trejybės bažnyčia Benedikto Karpio rūpesčiu pradėta statyti 1790 m.. Bažnyčia buvo baigta ir pašventinta 1792 m. Tai ankstyvojo klasicistinio stiliaus ir anot architektūros istoriko Klemenso Čerbulėno – vienintelė Lietuvoje, turinti tokio savito tūrio bokštą, kuriame galima pastebėti ir baroko bruožų. Bažnyčios aukštis – 43 metrai.

Yra kelios legendos bylojančios apie šią bažnyčią. Pati įdomiausia ir kraupiausia – apie jos pastatymą. Esą Benediktas Karpis susimušęs su broliu ir taip smarkiai jam trenkęs, kad šis mirė. Slegiamas tos nuodėmės, prašyti atleidimo B.Karpis iškeliavo į Romą pas Šventąjį Tėvą. Popiežius atleidęs, bet atgailai prisakęs pastatyti bažnyčią … Popiežius liepęs pastatyti bažnyčią taip, kad ji būtų matoma iš dvaro rūmų prieangio. Nužudyto brolio palaikai turėję būti įmūryti aukštai ties šventoriumi ir matomi iš dvaro rūmų prieangio; dažnai matomas karstas turėjęs priminti broliui jo didelę nuodėmę.

Daugiau informacijos:

Bažnyčios istorija

Parapijos istorija

Iš Joniškėlio parapijos kilę kunigai

Komentuoti su „Facebook “

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.