Press "Enter" to skip to content

KULTŪRA MUMS IR MUMYSE

Vargu, ar suskaičiuota, kiek įdėta jėgų, energijos, rūpestėlio, kad viskas būtų gražu, kokybiška, šventiška, įsimintina.Ir tai pavyko. Šventės akordai aidi ir šiandien. Po jubiliejaus Joniškėlis pagyvėjo. Taip sakant-kultūrinamės.

Deja…Kultūros sąvoka ne visiems vienodai suprantama. Kai kuriems netgi per siaurai .Matyt, ne visiems aišku, kad kultūra prasideda nuo žmonių bendravimo, tarpusavio santykių, nuo pagarbos vienas kitam ir kito nuomonei, išsilavinimui, turtingumui, nuo pagarbos savo kiemui ,gatvei, visam miestui ir jo gyventojams.

Šioje srityje Joniškėlis iš tikrųjų pasigirti negali. Mūsų kultūra tokia žema, kad trūksta žodžių. Pradedant šiukšlinimu kur papuolė ir baigiant girtavimu bei barbarizmu .Apie tai labai teisingai jau parašyta ankstesniam straipsnelyje. O toks mielas ir gražus būtų miestelis. Suįžūlėję barbarai tokių dalykų sugalvoja, kad ir rašyt gėda. Dėžes, skirtas šiukšlėms, paverčia tualetu.Ir dar kaip įmantriai-užsilipa net ant gana aukštų konteinerių! ,,Romantiško gyvenimo,, mėgėjai užsiaugino tokius sparnus, kad elgiasi, lenkdami visas žmogiškumo normas .Girtaujama, kur papuolė, su kuo papuolė ir kaip papuolė. Gal todėl lūžta medeliai, gėlės, dūžta stiklai, virsta medžiai. Mažieji irgi tapo itin drąsūs: šturmuoja daržus, sodus, aštrina liežuvius.

Skaudu, kad tokių nepadorių susibūrimų vieta kartais pasirenkamas kultūros namų kiemas .Žiūrėk, atvažiuoja žaliūkų, o kartais ir visai solidžių dėdžių automobilis. Išsitraukiamas kelialitris plastmasiukas alaus ar ko stipresnio, o po kiek laiko jau ir ,,linksmi,,. Tik linksmumas dažnai būna nelinksmas, nes kojos į tualetą nebenuveda. Bet galvos vyrai dėl tokių smulkmenų nesuka. Prieš pat langus, matant vaikams ir suaugusiems, daro vyrai ,,balutę,, ir apie jokią kultūrą tikrai negalvoja.

Nebeaišku, ką čia reikėtų kaltint-policiją, miesto valdžią ar mokytojus, prekybininkus?

Gyventojai pasigedo seniau veikusių draugovių. Gal bent kiek padėtų? O tai moterys jau ketina moterišką ,,batalioną,, steigt ir išeit vakarais pabudėt ir pažiūrėt, kas ir kaip, jei jau vyrai nieko nesugalvoja.

Kultūra-tai mes patys. Matyt, ne tokiais metodais buvo auklėjami vaikai, jei tokiu keliu einama. O taip norėtųsi, kad tie pasikeitimai, padaryti ruošiantis jubiliejui, išliktų ir toliau augtų į gera, į tai, kas miela, gražu, kultūringa. Pasistenkime visi, nepraeikime pro blogį, sudrauskime nedorėlius. Joniškėlis juk vertas aukštos kultūros vardo.Ar kas nors manot kitaip? Tada padiskutuokim, paieškokim būdų, kaip naikint negeroves.Su geromis mintimis ir pasiūlymais visi laukiami šioje svetainėje.

Su pagarba- Jūsų Fortuna

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.