Press "Enter" to skip to content

Žolininkė pataria gerti daug beržų sulos

Adelė Karaliūnaitė ką tik pasiryžo gerokai pakoreguoti savo svorį. Jai nepatinka, kad per žiemą priaugo beveik dešimtį kilogramų. Todėl pradėjo vartoti pačios sukurtą stebuklingą mišinį „Liekniek” ir tikisi atsikratyti trigubai daugiau svorio nei jo „pasigavo”.

Gydytis galima ne tik žolelėmis

Pasvalio rajono Joniškėlio miestelyje gyvenančiai A.Karaliūnaitei savo dideliuose namuose, primenančiuose dvarą, tenka būti vis trumpiau. Žolininkė daug keliauja po Lietuvą, beveik nuolat susitinka su jos pagalbos besišaukiančiais žmonėmis.

Antradienį ji savo patarimus dosniai dalijo Pasvalio krašto atokiame kampelyje – Gulbinėnuose. O ketvirtadienį jau skubėjo į Panevėžį susitikti su cukriniu diabetu sergančiais žmonėmis.

„Pavasaris. Ką tik buvau Gulbinėnų dvare. Gražu ten. Kvepia senove – daug senų ąžuolų, žalčių. Šie net į gyvenamuosius namus nesibodi įsirangyti”, – ponios Adelės balse atsispindėjo puiki nuotaika.

Kuo žolininkei šiuo metų laiku daugiausia skundžiamasi? Pasirodo, žmones dabar itin kamuoja sąnarių ligos. Prašo tepaliukų, žolelių. Deja, jų atsargos žolininkės namuose jau išseko. Tačiau nusiminti neverta – A.Karaliūnaitė žino sąnarių gydymo būdų ir be jų.

Inkstų be reikalo neerzinkime

Pirmiausia ji pataria sustiprinti organizmą beržų sula. Gerti jos reikia gausiai – po 2 litrus per dieną. Ir taip – apie mėnesį. Kadangi šie medžių gyvybės syvai cirkuliuoja neilgai, reikėtų jų prikaupti šaldiklyje.

Pasak pašnekovės, nereikia numoti ranka ir į pavasariu dvelkiančias medžių žieves. Būtų idealu, jei būtent dabar prisirinktume lazdyno, paprastosios alyvos žievių bei kaštono pumpurų, viską susidžiovintume.

„Beliktų tik susmulkinti, lygiomis dalimis – po 2 šaukštus – užplikyti ir palaikyti termose. Kasdien šio užpilo pagertume apie dvi savaites ir puikiai išvalytume kraujagysles!” – sako žinovė.

Jei šaltuoju metų laiku kamavo pūslės uždegimai, prastai funkcionavo inkstai, prireiks beržų pumpurų. Jau minėtame užpile atsiradę keli jų šaukštai nepaprastai efektyviai išvalytų šią šalinimo sistemą.”Iš inkstų iškeliautų druskos, smėlis. Tačiau jeigu problemų neturėjote, jų erzinti tikrai nereikia”, – A.Karaliūnaitė žino, ką sako.

Kosulio priešas – šalpusnis

Po praūžusios gripo epidemijos dažnas iš mūsų dar negali atsikratyti išliekamojo ligos reiškinio – įkyraus kosulio. Pagelbėti gali varnalėšos ir piliarožės šaknys. Jų patariama išsikasti šiuo metu. Jos tikrai padės atsikosėti, išvalyti kvėpavimo takus.Kosulio kamuojamiems aukso vertę turi ir pušų pumpurai. Padės jie atsikratyti ir sloga. Tereikia prisirinkti, gerti arbatas arba kvėpuoti garais.”Jau žydi šalpusniai – kosulio priešai. Tik šio augalo negalima ilgai džiovinti, nes jo žiedai išdulkės pūkais, ir jokios naudos. Tą reikia padaryti greitai arba užšaldyti”, – pataria žolininkė.

Besilankydama Gulbinėnuose A.Karaliūnaitė turėjo kelias rimtas užduotis. Teko pasukti galvą, kaip pagelbėti sunkia sąnarių liga sergančiam žmogui bei jaunuoliui kuo greičiau nuslopinti žvynelinės požymius.Prieš vykdama į Panevėžį, numačiusi paviešėti cukriniu diabetu sergančiųjų draugijoje, gamtos paslapčių skleidėja pasiruošė kalbėti apie augalus, padedančius kaskart atremti šią klastingą ligą.”Cukrinis diabetas smarkiai plinta. Baisiausia ji savo komplikacijomis – kraujagyslių, kvėpavimo, inkstų veiklos sutrikimais, negyjančiomis opomis galūnėse, dažniausiai – kojose. Žinau vieną daržovę, turinčią insulino bei padedančią skaidyti angliavandenius”, – dėstė „ragana”.

Žino meilės ir santarvės paslaptį

Toji daržovė – tai gumbuotoji saulenė arba vadinamoji žalioji bulvė. Jos laukuose ar miškuose neaptiksime. Ją reikia užsiauginti, kaip ir antrąją diabetininkų pagalbininkę – gelteklę. Dabar labai tiktų išsikasti jos šaknų.Beje, moterims, vis labiau aimanuojančioms dėl savo vyrų polinkio į alkoholį, gumbuotoji saulenė irgi gali pagelbėti.”Ji gerina medžiagų apykaitą. Teikia angliavandenių, kurių alkoholikai taip trokšta gauti iš svaigiųjų gėrimų. Kai nebus piktnaudžiajama svaigalais, į šeimą grįš ramybė, santarvė ir meilė. O tuomet jau prireiks ir gelteklės, gerinančios vyriškąją potenciją”, – patenkinta dėstė A.Karaliūnaitė.

Pati žolininkė užsimojo atsipurtyti 30-čia kilogramų, todėl vartoja mišinį „Liekniek”. Jo sudėtyje – grūdų gemalai, žolelių sėklos, daigai.”Pavartojus jo, nebesinori saldumynų, kitokio organizmui nereikalingo balasto, išgražėja oda, plaukai, nagai, o vyrams – ragai”, – skaniai nusijuokė žolininkė.

Audronė FILIMANAVIČIENĖ

Šaltinis – www.paneveziobalsas.lt

Komentuoti su „Facebook “

2 Comments

 1. Provizorė G. Pumpuraitė Provizorė G. Pumpuraitė 21 balandžio, 2018

  Užkliuvo už varčios, ir vėl iš pradžios…
  Keista ir nesmagu, kad mažo miesto didelis pasaulis talpina kone dešimtmečio (2009 m.) medžiagą. Neredaguotą ir su grubiomis klaidomis! Juk mūsų „herojė“ ne tik kad „neatsipurtė“ 30 kg, bet nuo 2009 metų beveik tiek papilnėjo… Nepadėjo net „LiekNIEK“ (čia tarmės bėdos: turėtų būti „Lieknėk“…), nei hula hoop (žolininkė per TV sakėsi sportuojanti su anūkais!).
  Palikim ramybėj prelegentės „lašiakus“, jos KMI ir svetainės vedėjo tingulį.
  Erzina rimtesni dalykai: akyvaizdžių kvailinimų prifarširuotas tekstas! Kaip kokių razinų velykinėje boboje…
  Taigi: a) INSULINAS ir INULINAS – ne tas pats, garbioji žolininke ir jos sekėjos;
  b) kodėl žinodama „meilės ir santarvės paslaptį“, p. Karaliūnaitė nepasidalijo ja su dukra?;
  c) jeigu žolininkei taip sekasi gydyti psoriazę ir sąnarių skausmus, kodėl šimtai tūstančių yra kamuojami šių ligų? (beje, rusiškojo interneto pageltusios svetainės plyšta nuo vietinių „karaliūnaičių“ „pamokymų“…). /žolininkės „kvintesencija“ yra onkologinių susirgimų gydymas valgomosios druskos pokeliu, bet apie tai kitoje tinkamoje vietoje).
  Pakaks. Kartais imi, žmogus, ir pagalvoji: nejaugi Pasvalio rajone nebeliko atitinkamų specializacijų gydytojų, kurie pilietiškai imtų ir pasakytų: gana mulkinti žmones! Nors, kas žino, gal ir nebeliko: nemenka jų dalis perbėgo į pelningesnę veiklos sritį – taip vadinamą politiką ir partines dūzges…
  P. S. O sulą gerti sveika! Paguglinkite ir rasite šimtus naudingų patarimų.
  P. S. S. Žodį s u l a perskaitykite atvirkščiai. Sako, irgi sveika… Tik su protu, neklausant verygų ir matulų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.