Press "Enter" to skip to content

Kuriamas Joniškėlio krašto muziejus

2009 metų pabaiga joniškėliečiams pateikė keletą malonių staigmenų: vidurinei mokyklai suteiktas gimnazijos statusas, po remonto duris atvėrė Joniškėlio slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. Šią puokštę papildė Pasvalio rajono savivaldybės taryba. Gruodžio 29 dieną vykusiame posėdyje buvo priimtas sprendimas įkurti Joniškėlio krašto muziejų. Būsima įstaiga įsikurs Karpių dvare – tai bus Pasvalio muziejaus padalinys.

Mintis kurti Joniškėlio krašto muziejų buvo puoselėjama jau ne vienerius metus, juolab, kad ir sąlygos tam palankios. Turtingas istorinis ir kultūrinis paveldas, originalus dvaro ansamblis bei unikalus parkas nuolat traukė turistus. Pirmuosius ryžtingus žingsnius žengė miesto seniūnas Steponas Rimkus. Jo iniciatyva buvo suremontuotos Karpių dvare esančios patalpos, įrengtas šildymas. Seniūno pastangomis buvo atgabentas, restauruotas ir netoli dvaro „apgyvendintas” siaurojo geležinkelio garvežys. Nuolat idėjų nestokojančio pareigūno dėka Joniškėlis pastaraisiais metais virto vienu jaukiausių šiaurės Lietuvos miestelių,  į kurį vis dažniau užsuka turistai.

Joniškėlio krašto muziejus įsikurs Karpių dvare, svečių flygelio rūsyje. Autentiškos arkinės XIX a. lubos, už lango ošiantis šimtametis parkas ir legendomis apipinta aplinka turėtų sukurti nepakartojamą atmosferą. Nors eksponatų dar nėra, tačiau patalpos jau netuščios. Iš Pasvalio muziejaus (europinio projekto dėka, kuris šiuo metu yra atnaujinamas) čia sugabentos vitrinos ir stendai.

Būsimajam muziejui dalį eksponatų žada paskolinti Pasvalio muziejus, likusią dalį tikimasi surinkti iš joniškėliečių, o jei bus galimybė, nupirkti iš kolekcionierių. Monografijos „Joniškėlis” rengimo metu surinkti dokumentai bei vaizdinė medžiaga taip pat turėtų užimti deramą vietą.

Planuojama greta pastovios ekspozicijos rengti įvairias parodas, organizuoti teminius vakarus, susitikimus. Muziejaus aplinka tinkama įvairioms edukacinėms programoms vykdyti, tad, bėgant laikui, tikimasi jas pasiūlyti tiek Joniškėlio gimnazijos, tiek ir kitų rajono mokyklų mokiniams.

Belieka palinkėti, kad Joniškėlio krašto muziejus taptų deramu mūsų krašto istorijos ir kultūros ambasadoriumi.

Komentuoti su „Facebook “

2 Comments

 1. Violeta Violeta 14 sausio, 2010

  …..juk bitutės medų pradeda nešti irgi į tuščius korius. Tat visų pastangų dėka, tikėkimės – muziejus klestės ir bus viena iš traukos centrų Joniškėlyje. Sekmės.

 2. Jurgis Stivensonas Jurgis Stivensonas 5 sausio, 2010

  Kuo geriausi linkėjimai istorijos ir kultūros ambasadoriui! „Bet gi tačiau“:
  Netoli senojo dvaro stovi ne garvežys, o šilumvežis. Garvežys – transporto priemonė, naudojanti g a r o mašiną (variklį); šilumvežis (arba lokomotyvas) yra varomas vidaus degimo variklio (dažniausiai dyzelio).
  Štai ir visa teisybė apie „Kukušką“ bei ją pakeitusį dyzelio ir elektros generatoriaus „hibridą“…
  Šito nežinantiems puiki mokytoja G. Jakilaitienė, švelniai moksleivių vadinama „agurkėliu“, rašydavo „nepatenk.“. Ką rašo šiuolaikinės gimnazijos mokytojai – belieka spėlioti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.