Press "Enter" to skip to content

Gimnazijoje seminaras mokiniams, tėvams ir mokytojams

Ką daryti, kad mažėtų smurto proveržiai šeimose ir mokyklose, kaip puoselėti pagarbą ir kantrybę vieni kitiems, liudyti meilę ir išmintingą reiklumą, diegti atjautą ir tikėjimą žmogaus gerumu, jo gebėjimu „atsitiesti“…  Apie tai – ne deklaratyviai, bet labai konkrečiai, siūlydamas neįprastą, bet realų švietimo kaitos kelią mūsų mokykloje kalbės profesorius, habilituotas daktaras, Tarptautinės mokslų akademijos (ITTAS) akademikas Albertas Piličiauskas.

Vasario 19 d. (penktadienį) Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės gimnazijoje profesorius ves tris seminarus:

11.00 val. ‒ 9- 12 kl. mokiniams tema „AŠ: buvau, esu, būsiu“. Tai pokalbis su Jumis ir apie Jus, mieli vaikinai ir merginos. (Komentaras internete: patiko super).

13.00 val. mokytojams tema „Mokytojas- švietimo reformos dvasia“.

16.00 val.- mokytojams Lolita Piličiauskaitė- Navickienė – mokytoja ekspertė, socialinių mokslų daktarė, docentė pristatys klasės auklėtojo knygą „Grožio ir Gėrio link“.

16.00 val.- tėvams tema  „Tėvai- ugdymo partneriai”. (Kviečiame ir būsimųjų mūsų mokinių tėvelius ). Šio seminaro metu profesorius aptars porą problemų:

Pirmoji problema: tėvų naudojami tradiciniai vaikų auklėjimo metodai – autoritariniai (grįsti baime, fizinėmis bausmėmis ar psichiniu presingu…) ir  „laisvojo auklėjimo“ („princo“ sindromas, abejingumas vaiko vertybių sklaidai…) XXI a. norimų rezultatų neduoda. Kaip susikalbėti su savo vaiku? Todėl profesorius labai paprastai ir įtaigiai kalbės ape alternatyvius vaikų auklėjimo metodus, būdus ir taktikas.

Antroji problema: mūsų tėvai dažniausiai yra beteisiai ir pasyvūs savo vaikų ugdomojo proceso stebėtojai. Kaip didinti tėvų vaidmenį mokyklos ir ugdomojo proceso veikloje? Daugelis Jūsų, mieli tėveliai, turbūt net nesusimąstė apie tai.

Jei Jus tai domina – maloniai kviečiame pastūmėti į šalį niekuomet nesibaigiančius darbelius, palikti nepažiūrėtą vieną meksikietiško serialo seriją ir atvykti pasisemti  žinių, išminties, pilietiškumo,  nekainuojančių, bet neįkainojamų dvasinių vertybių ir mokytis jas skleisti savo aplinkoje.

Komentuoti su „Facebook “

10 Comments

 1. aūū aūū 21 vasario, 2010

  o kaip ten tas seminaras? ar bent buvo?

  • A! A! 21 vasario, 2010

   Tai buvo naudinga išgirsti 🙂
   Šiaip patiko paskaita 🙂

  • Vėjas Vėjas 21 vasario, 2010

   Buvo 🙂
   teko išgirsti ir naujų dalykų, ir senų, bet jau pamirštų 🙂
   ačiū už įdomų seminarą 🙂

 2. Srowes Srowes 18 vasario, 2010

  Rytoi bus aisku ar ten super :>

 3. Daiva Daiva 18 vasario, 2010

  Laba diena. Labai džiaugiuosi, jog į mūsų mokyklą atvyksta profesorius A. Piličiauskas. Norėčiau paagituoti visus (mokinius, mokytojus, tėvelius) dalyvauti šiame seminare. Profesorius pateikia labai gerų minčių, patarimų, metodų apie šiuolaikinį mokinių ugdymą.

 4. MAT. BABA 47 MAT. BABA 47 17 vasario, 2010

  Gerbiamas prelegentas ilgai ir nuoširdžiai dirbo edukacinį, ypač muzikos edukacinį darbą. Už tai žemai lenkiamės! (arba kaip mėgsta rašyti kai kurios jo bendražygės – mūsų „nizkij poklon“!). Linkim joniškėliečiams gražaus pabendravimo ir žinių atšviežinimo – tikrai verta ateiti!
  Tik štai koks „stovi“ klausimas: kas tas paslaptingas ITTAS? Jei „edukuojam“ – tai iki galo: nepalikim neaiškumų ir dviprasmybių. Neduokdie, dar pagalvosim, kad tai kokia „International Technology and Trade Associates“ abreviatūra… O gal paprasčiau, tiesiog Nekomerčeskoe partniorstvo „Meždunarodnaja akademija nauk pedagogičeskogo obrazovanija“, na, tiesiog rusiškai MANPO. Kad solidžiau atrodytų – ITTAS – International [TT – teacher training –?] Academy of Sciences?
  Tik spėlioju, nes nežinau. Jei nežinau, nesigėdiju klausti. Gal penktadienio vakarą p. Viktoras šią mano žinių spragą užkimš?
  Beje, mokslų akademijų nariai būna ir tikrieji, ir korespondentai… Plačiau: 3w. manpo.ru/manpo/

  • Albertas Albertas 18 vasario, 2010

   Pirmiausia nuoširdžiai dėkoju gerb. Viktorui už būsimo renginio paviešinimą.
   Atsakydamas į Jūsų, gerb. Kolege/a, klausimą dėl abreviatūros „ITTAS“ turinio galiu tik patvirtinti Tamstos spėjimą: tikrai ji reiškia „International Teacher‘s Training Academy of Science“, o aš esu tikrasis šios institucijos narys. (Trumpinio «МАНПО» nevartoju dėl nepatogumo, susijusio su šriftų keitimu…)
   Naudodamasis šia galimybe taip pat nuoširdžiai sveikinu Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos bendruomenę, mininčią mokyklos 200 metų jubiliejaus sukaktį, o taip pat naujo statuso suteikimo proga. Kilnių ir prasmingų darbų!
   Nuoširdžiai
   Albertas

   • MAT(=Master of Arts in Teaching) MAT(=Master of Arts in Teaching) 18 vasario, 2010

    Dėkoju už spėjimo patvirtinimą. Nors nelabai įtikinami šriftų argumentai, ale tebūna jau taip…
    Biškį (= truputį) paprievartavau savo smegenų benykstančių vagelių gebėjimus – atspėjau pats. Kaip sakydavo toks Dedukcijos Genijus Sherlock Holmes: „Elementaru, Watson’ai“.
    Didelis ačiū, profesoriau, už sveikinimus mokyklos 200 metų sukakties intencija. Beje, jei ištaikysite pusvalanduką liuoso laiko, apžiūrėkite senosios mokyklos pastatą. Būtinai iš vidaus! (raktas seniūnijoj). Išryškės dvasingumas! Dorovė gali kiek pavėluoti…

 5. Vėjas Vėjas 16 vasario, 2010

  Dalyvausim 🙂

 6. A! A! 16 vasario, 2010

  Turėtų būti įdomu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.