Press "Enter" to skip to content

Gimnazijoje šeimininkavo Fizas BioChemis

Balandžio 9 dieną Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje rinkosi fizikos, chemijos bei  biologijos mokslų mylėtojai.  Tądien vyko rajoninis gamtos mokslų konkursas, skirtas Joniškėlio mokyklos 200 metų jubiliejui.  Turnyro simbolis, linksmas ir „kietas“ vaikinukas Fizas BioChemis, sukvietė net trylika  komandų iš aštuonių Pasvalio rajono mokyklų.

Šventę pradėjo 2-os gimnazinės klasės berniukai atlikdami mokyklos himną. „Gamta duoda žmogui kūną, kuris yra sielos instrumentas.  Kas  moką jį valdyti, tas sugeba pasauliui dovanoti šedevrus,“- kalbėjo renginio organizatorė, biologijos mokytoja metodininkė Rita Karpavičienė. Ji pabrėžė, jog mokinių laukiančios užduotys lengvesnės nei olimpiadose, tad išsprendimo džiaugsmą patirs daugelis.

Mokyklos direktorius A. Kanapeckas patikino,  jog toks turnyras bus surengtas ir kitais metais. Jį organizuojant pažadėjo dalyvauti ir Vilniaus universiteto (su šia įstaiga mūsų gimnazija pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį) Gamtos mokslų fakultetas. „Gamtos mokslas įdomus ir naudingas. Džordanas Bruno už savo idėjas buvo sudegintas ant laužo. Linkiu gerų rezultatų ir kad komisijos vertinimai „nesudegintų“ jūsų žinių troškimo,“ – linkėjo  mokyklos vadovas. Švietimo skyriaus vedėjas K. Polekas pasdžiaugė, jog  rajone daugėja švietimo įstaigų, organizuojančių įvairius renginius (rajoninio ir respublikini o lygio),  į kuriuos įtraukiamos ir kitos mokyklos. „Esu biologas, tad prijaučiu gamtamoksliams. Šie mokslai turi didelę pasaulinę perspektyvą,“ – kalbėjo K. Polekas. Jis pasidžiaugė, kad mokinų laukia nesudėtingos užduotys: „Ypatingai gabių žmonių Lietuvai reikia nedaug, tačiau gerų specialistų paklausa didelė. Tad labai svarbu „neatbaidyti“ jaunų žmonių.“ Vedėjas palinkėjo, kad ši šventė taptų tradicinė ir  iš rajoninės peraugtų į respublikinę.

Turnyras prasidėjo Ustukių, Paiešmenių, Svalios, Saločių, Vaškų, Pumpėnų  mokyklų bei Petro Vileišio ir Joniškėlio gimnazijų komandų prisistatymais. Ypač visiems patiko teatralizuotas vaškiečių pasirodymas, kurio metu svečiai apdainavo pavasarį bei įteikė medaus ir rankų darbo molinukų šventės organizatoriams.

Vėliau komandos kibo į užduotis. Mokiniai atlikinėjo fizikinius eksperimentus, iš agurkų sūrymo šalino  pipirų perteklių, bandė identifikuoti nežinomus tirpalus, atpažinėjo ląsteles ir kitais būdais bandė įrodyti, jog yra geriausi fizikos, chemijos ir biologijos žinovai. Kol jaunieji mokslininkai laužė galvas, jų mokytojai nesėdėjo rankų sudėję – dalyvavo seminare „Aktyvūs mokymo metodai“. Jo metu Joniškėlio gimnazijos pedagogai dalijosi patirtimi ir rajono kolegoms pristatė aktyvius metodus, kuriuos taiko savo pamokose.

Neliko nuošalyje ir sirgaliai. Sporto salėjė vyko linksmos varžytuvės. Linksmos ir originalios užduotys (pvz., suvaidinti virškinimo sistemą) vertė prisiminti pagrindinius gamtos dėsnius ir įrodyti meilę fizikai, chemijai ir biologijai. Čia lygių nebuvo Vaškų vidurinės mokyklos komandai.

Gamtos mokslų konkursą, skirtą Joniškėlio mokyklos 200 metų jubiliejui, vainikavo geriausiųjų apdovanojimai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad 5-8 klasių kategorijoje nugalėjo Ustukių pagrindinės mokyklos komanda. 9-12 klasių pogrupyje, aplenkę joniškėliečius, nugalėjo Petro Vileišio gimnazijos mokiniai. Nugalėtojams atiteko originalios rankų darbo bitutės.

Komentuoti su „Facebook “

2 Comments

  1. navatnu ce navatnu ce 27 kovo, 2011

    o kur 7-8 klasiu nuotrukos? Gėda!!!

  2. Vėjas Vėjas 13 balandžio, 2010

    Bitė humoristė 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.