Press "Enter" to skip to content

Švč. Trejybės atlaidai

Praeitą sekmadienį Joniškėlio parapijos  bažnyčioje vyko tradiciniai Švč. Trejybės atlaidai. Juos vesti padėjo  kunigas Arūnas Simonavičius iš Ūdrijos (Alytaus rajonas).

Komentuoti su „Facebook “

16 Comments

  1. to Karr to Karr 9 birželio, 2010

    Mielasai Karr,

    taip, – tuoj nebeidomus tapsime. Taigi, noreciau baigt diskusijas, – taciau si grazu vakara, kai lietus tyliai lyja, – taip ir girdisi R. Dambrausko dainuojama „Lietus Lietuvoj, lietuuuuus Lietuvoj, – ar zeme raudi tu, ar griztancius guodi, …”
    Ir jumi labai taiklus buvot del laikinosios ir Paryziaus plotu 🙂 Na, tikrai to nezinojau, – net Googlo apie tai paklausiau 🙂 Ir visai idomu pasidare suzinojus, kad Joniskelio plotas – 2,3 km2, o Kaunas bei Paryzius beveik vienodus plotus turi, – o tuo tarpu musu sostine yra 2,5 karto yra didesne uz Kauna, …

    • karrr karrr 10 birželio, 2010

      Baigiam. Buvo malonu. Iki kito karto!
      Parašykit retsykiais.
      P. S. Kaune būnu retai, Paryžiuj, suprantama, dar rečiau (ne Paksaitė vis tik…), o mūsų sostinės „plotai“ – dzin, tik šypsnį kelia: dar Grigiškių neprašokai, o jau užrašas „Vilnius“!.. Pastumkim Vilniaus riboženklius iki kokių Kazimieriškių – Jadvygiškių, visą „Naujorką“ apturėsim!!
      Dėl „Lietaus“: šilta daina, tačiau – per saldi! Kaip sesučių – gaspadinių kai kurios patrovos…

  2. karrr karrr 8 birželio, 2010

    Mūša kaip Mūša, iki Vyslos – toli, ale būtumėt matęs aną savaitę Šilainius… (čia toks kaimelis kairėj, važiuojant iš sostinės į pajūrį).
    O dabar pamąstymas (tskant, „pamokslas“) nuo „aukšto kalno“: dar sulauksim (tik nepamirškit „pranašystės“!!) nevienos progos į šuns dienas išdėti „išminčius“, sugalvojusius Kaune Sporto rūmus Nemuno saloje statyti…

    • ar ar 8 birželio, 2010

      Ko tai pons Karr labai tendencingai apsižodžiauja Laikinosios sostinės link, …
      O Sporto rūmai šiaurės Lietuvos regione juk taip pat nepakenktų 🙂
      Na, kalbant apie Nemuno salą, juk prie minties pirmiausia reik priprast, susigyvent, o kai jau pastatys statinį, tai gal ir į naudą bus, juk kokybiškos sporto salės, halės, arenos visada praverčia ir salos infrastruktūra jei bus ne lietuviškai (pradėta ir nebaigta) įrengta, tai ir visi pajusime, kad atsiras dar viena lankytina vieta, – kaip pavyzdys Siemens arena, Vichy vandenys ir Ozo centras, – kai viskas pabaigta, tada visi džiaugemes.
      Investicijos taip pat ne per dieną atsiperka, infrastruktūra taip pat ne per naktį pakyla, … na, naiviai tikiu, kad ten ir galvotų žmonių esama, …

      • >p. ar – karrr >p. ar – karrr 8 birželio, 2010

        Patikot jau vien todėl, kad nepatingėjot „klavą“ iš EN į LT perjungti. Malonu bendrauti!
        a). myliu tą „laikinąją“! Myliu ir gana, nors tame miestelyje kai kam oi kaip reikia beržine per pliką subinytę, oi kaip reikia… Sako: „Mylėk kaip dūšią, krėsk – kaip grūšią!“…
        b). Sporto rūmai „šiaurės Lietuvos regione“ jau yra – mūsų sostinė Panevėžys neprastus pasistatė. O ir Šiauliai – ne už jūrių marių… Tad vargu bau ar reikia daugiau? Ką juose organizuotum, jei dar pastatytum: Radžio „koncertą“ ar Pasvalio mero vadovaujamos krepšinio komandos parodomąsias rungtynes?..
        c). dėl rūmų Nemuno saloje. Aš ne prieš Sporto rūmus, aš – prieš vietą, kurioje jie statomi! Beje, Jūs gražiai kalbate apie „infrastruktūrą“, nemoku taip dailiai (nors viena „infrastruktūra“ Kaune man labai patiko: konteinerinis šikinykas prie pilies už pusę „limono“!; kažin, ar begali būti labiau „lankytina vieta“, ypač turistui, ypač prisiragavusiam Klaipėdos „Švyturio“, ypač senamiestyje?…).
        Sporto rūmus prisiminėm, kalbėdami apie potvynius. Tai štai: Nemuno sala tokioms gamtos išdaigoms – gana jautri vieta. Sakysit, HES’as gelbsti? Dalinai – taip, bet matėm šį pavasarį Kleboniškio „cirkus“, matėm ir Nemuno gatvę aną savaitę (tikiuosi, kad Jūs Kauną pažįstate ir visai „netendencingai“…). O kur dar būsimi transporto „kamščiai“?! „Akropolio“ garažai gelbės? Nifiga! Jie jau taip „pagelbėjo“ senamiesčio panoramai, kad verkt norisi į Karmelitus žiūrint… Žodžiu, pagyvensim – pamatysim!
        d). tikrai „galvotų žmonių esama“… Tarkim, kitoje Nemuno pusėje plyti pono Barščio valdos…
        e). o kuo, pone ar, buvo prasta vieta rūmams, sakykim, prie „Megos“? Net joniškėliečiai, atkakę pasižiūrėti eilinio „Žalgiriuko“ pralaimėjimo ir ta pačia intencija susipažinę su europinio lygio pono Romanovo sporto vadyba, kelionei būtų sutaupę mažiausiai vieną valandą…
        P. S. Regis, kad statybvietės parinkimui galėjo pagelbėti p. Aldonos išmintis ir ypač jos pirštas!.. Deja, „po muštynių kumščiais nebesišvaistoma!“. O „lankytinas vietas“ jau turime – „Akropolio“ krautuvėles…

        • ar ar 8 birželio, 2010

          Griežtajam Karrr:

          1. Dėl klaviatūros, tai viskas paprasčiau, namie patogiau rašyt šveplomis raidėmis, nes toks ten kompas yra.
          2. Dėl beržinių košių, tai uiiij, – jei pradėsi vaikytis visus, kuriems reiktų įkrėsti, tai ne vienus batus sunešiosi, …
          3. Pagal lietuviškas rašybos taisykles, jei numeruojami paragrafai ir rašomas skaičius ir skliaustas, tai taško nebereik, – čia šiaip, ne į temą, …
          4. Taip, sporto rūmų yra Šiaurės Lietuvėlėje, bet apie tai parašiau su mintimi, kad Tamstos pirmame komentare išgirdau šiokią tokią pavydo kibirkštėlę ir postringavimą kaip kokio senolio, kuris ir nori, kad visi ir toliau vaikščiotų su arklais, kyšančiais iš kišenių. Bet po tolimesnių komentarų, matau, kad jumi esate giliai susijęs su tomis amžiaus statybomis ir žinote jautrias ir rizikingas statybų vietas.
          5. Dėl p. Barščio trobesių, nesupratau užuominos; – ar tai, kad yra rizika, jog jį Nemunas užlies, ar tai, kad jam gražesnis vaizdas pro langus bus, ar tai, kad jam reikėjo dar vieno patogesnio tilto ?
          6. Megos apylinkės, nagi labai neįdomios, nagi neisi pasivaikščiot palei magistralę, – gi kur kas romantiškiau palei Nemuną prasieiti, ar su vaizdu į Nemuno tėkmę gurkšnoti šaltą, baltą vyną.

          Gražaus vakaro 🙂

          • >p. ar – karrr >p. ar – karrr 9 birželio, 2010

            Ėmėm keistis epistolomis! Ar neįkyrėsim? Todėl labai striukai, papunkčiui:
            1. Į kiekvieną PC galima įdiegti lietuvišką ABC…
            2. Prisiminiau garbų kaunietį, Ubagų karaliumi tituluotą: jisai siūlė ne vantų griebtis, o „kalašų“… Ne mes jam teisėjai, tačiau,jei paklausytumėm – ne vieną porą batų sutaupytumėm…
            3. Pasiduodu! Neišmokau iš Ulvydo, neišmoksiu ir iš Smetonienės and &! Tiesa, vieną teiktiną žodį įsitėmijau: pyst! Pyst ir parašiau! Skamba, aniaa?

            4. Mumi tikrai nėra susijęs su statybomis, nei giliai, nei sekliai, juolab amžiaus… Yra tekę sukalti būdą Robaksui, dar yra pavykę sumeistrauti porą špokinyčių – štai ir visi statytojo nuopelnai! O tai , kad mūsyse vis dar krebžda ir vebzda likučiai blaivaus protelio, neapgirtusio nuo partinių – piniginių intrigų, čia tai taip…
            Dėl to arklo. Ale kaip kitiems ir pavyksta tą padargą susigrūsti į kišenę? Nebent Guliveriai kokie būtų?! Šiaip gi yra įprasta sakyti: vaikšto su kyšančia iš kišenės žagrės rankena… Čia šiaip, ne į temą…
            5. Ot, čia tai jau neaiškinsiu: man kaip sykis trukdo ta žagrės rankena nuosavose kelnėse… Beje, tiltas iš salos į kairį Nemuno krantą bus, tik vargu ar p. Barštys juo pėdins – mat, anas labai jau mėgsta helikopteriais lakioti!
            6. Kas gi eina į Sporto rūmus „prasieiti“? Eina prasirėkti! O romantiškoms promenadoms ta sala – labai tinkama vieta! Be užgriozdintos Žalgirio arenos – dar tinkamesnė! Vaikščiok sau, grožėkis Nemuno ir laiko tėkme bei sakuromis (tų buvo prisodinta, bet lietuviškos žiemos ir statybos jas pribaigė!), gali spaceruoti vienas, gali su pana, gali ir su nuosava boba (persiprašau, bet šitas žodis yra „norminis“ – vienas politikos šalikelės šposininkas jį išriaugėjo, o viena tos pačios „frakcijos“ bobelė, buvusi akušerė ir net profesorė, pritarė, girdi, Žemaitijoje moterų kitaip ir nevadina…). Gurkšnoti galima ir baltą vyną, ir raudoną vyną, ir tik baltą… Bile turinys nesušiltų nuo nešiojimo ir kliuksėjimo!
            P. S. Dėkui už vakardienos gražaus vakaro palinkėjimą. Jis iš tiesų buvo gražus – „tykus vakars be vėjo, be vėjo…“. Jums šiandien – to paties, ale kad grąsosi lyti…
            P. P. S. „Megos“ apylinkės – irgi gražios: nieks neliepia bruktis link Šiaurinio apvažiavimo! Be to, parašiau: „…s a k y k i m , prie „Megos“; o Sporto rūmus buvo galima statyti n+1 vietų: Laikinosios užimamas plotas – kaip Paryžiaus, bent taip kalba tie, kurie „nori, kad visi ir toliau vaikščiotų su arklais, kyšančiais iš kišenių“.

  3. ar - kar ar - kar 7 birželio, 2010

    Ale varniukas „Kar” taip pat labai prisideda prie miestelio virtualaus gyvybingumo, – visus komentarus speja suziuret ir kiekvienam driogstelt paaiskinima, ar lietuvybes palaikyma siame psl, – ar koki pamastyma nuo auskto kalno mestelt, …
    Na taip, lietaus tai jau sociai visur papilta, … bet nors pas mus kol kas nuo lietaus Musa is krantu taip nelipa, kaip Lenkijos Vysla isplito po pievas 🙂

  4. kar kar 7 birželio, 2010

    Solidarizuojuosi su „ar“, tik antrą kartą primenu, kad „nuožmus tarnas“ taisytina į „nuolankus tarnas“…
    Šiaip gi, mums, šiauriečiams, šio žodžių junginio (slavizmo!) vartoti nederėtų (čia tik nuomonė, o rašyti galima viską – „bumaga vsio poterpit…“).
    P. S. Vasara, pone ar, graži, ale, kad baisiai daug vietomis prilijo… Aukščiau bambos!

  5. ar ar 7 birželio, 2010

    Laba,

    Visus sveikinu su gražia atėjusia vasara ! 🙂

    Na, kad tokia tema užvesta, tai pasidalinsiu seniai mane prigavusia mintimi, kad pastaruoju metu labai keičiasi Joniškelis, – ar tai dėl miestelio valdžios, ar tai, kad šio puslapio nuožmus tarnas visur spėja ir viską papasakoja, bet ne ką mažiau prisideda ir miestelio klebonas, na ir visi kiti, kurių bijau pradėt vardint, nes galiu ne visus įvardint, – ir visas šis gražus miesto iniciatorių tandemas puošia, gyvina ir visaip prisideda prie miesto gyvybės, – na, gal ypač šymet tai jaučiasi, kad mieste daug apvalių jubiliejų yra švenčiama …

    Na, – gražios, deringos ir visokios kitokios -ingos vasaros 🙂

  6. Nikolajus Nikolajus 7 birželio, 2010

    …atlaidai buvo fantastiski, mieli kunigo Sauliaus parapijieciai atlaidams suteike daug jaukumo…bugstavau del nuotrauku, taciau rezultatas patenkinamas 🙂

  7. Vėjas Vėjas 5 birželio, 2010

    ačiū Klebonui už paaiškinimą 🙂

  8. Lietus Lietus 5 birželio, 2010

    Skaitau Vėją ir mąstau: ką reiškia „g r a ž ū s a t l a i d a i“ ? O nuotraukos iš ties neprastos.
    Žiūriu į pirmą nuotrauką ir galvoju: argi neteisus buvo Nazarietis, išvaręs prekijus iš šventovės?
    Žvelgiu į penktą nuotrauką, tiksliau į p. Aldonos pirštą ir prisimenu liaudies išmintį: „Geriau paklausyt protingo žmogaus barimo, nekaip kvailo pagyrimo“…

    • klebonas klebonas 5 birželio, 2010

      Tai ne tik liaudies, bet ir Dievo išmintis, juk tai žodžiai iš Šventraščio. P. Aldona mokina du kunigėlius, o ir aš ten net už galvos susiėmiau. Va taip va. O „gražūs atlaidai” tikriausiai dėl to kad ir bažnyčia buvo papuošta ir žmonės kitokie atėjo nei kaip įprastą sekmadienį, ir choreliai gražiai giedojo, procesija iškilmingai Dievulį pagerbė ir svečias ne špėtnas buva.

      • Lietus Lietus 6 birželio, 2010

        Ačiū, dabar aiškiau.
        Idant visiškai suprasčiau, lieka mažmožis: atlaidai gaunami; o ar teisinga sakyti ir rašyti – atlaidai vedami?

  9. Vėjas Vėjas 4 birželio, 2010

    Puikios nuotraukos.
    Gražūs atlaidai.
    Ačiū 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.