Press "Enter" to skip to content

Gražioji meškalaukietė grįžusi iš Kinijos jau ruošiasi į Paryžių

Stambulas

Kai meškalaukietė Žyvilė Černiauskaitė, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės- Bitės gimnazijos abiturientė, dar naktį iš Kinijos paskambino į namus pranešti, kad konkurse „Miss Tourism Queen 2010“ ji laimėjo geriausiai savo šaliai atstovavusios dalyvės titulą, tėtis reagavo šmaikščiai: „Tik tiek?“ Šį rugsėjį Žyvilė praleido kartu su 80 konkurso dalyvių iš viso pasaulio keliaudama po Kiniją. „Mis Turizmo“ konkurse buvo skirta dvylika titulų, tarp kurių ir pakliuvo mūsų meškalaukietė, atstovavusi Lietuvai.

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

Pagrindines pirmąsias vietas išsidalino Korėja, Indonezija, Kinija… Apie visa tai Žyvilė pasakoja paprastai, net kuklindamasi. Beje, nelabai kas ir žino, jog ji būdama keturiolikmetė penkeriems metams sudarė sutartį su modelių agentūra „Modilina“. Nuo to laiko Žyvilei teko dirbti po mėnesį ar du Turkijoje ir jos Stambulo mieste, Italijos mados sostinėje Milane, Jungtinių Amerikos Valstijų Majamio mieste, jau nekalbant, kiek yra pristačiusi mūsų garsiųjų dizainerių Juozo Statkevičiaus, Ramunės Piekautaitės, Julijos Žilėnienės drabužių kolekcijų, dalyvavo „Mados reide“ pas Mantą Petruškevičių…

Dabar Žyvilė ruošiasi mėnesiui išskristi į Prancūzijos mados sostinę Paryžių .

Julijos Žilėnienės kolekcijos pristatyme
Juozo Statkevičiaus 2008 m. kolekcijos pristatyme
Juozo Statkevičiaus 2010 m. kolekcijos pristatyme

Keturiolikmetė skrido į Stambulą

Žyvilė prisipažįsta nuo mažens svajojusi apie manekenės darbą ir keliones, tik nedrįsusi kur nors kreiptis. Kol pusseserė paragino nusiųsti savo fotografijas modelių agentūroms. Viename sename žurnale susiradusi adresus, trylikametė meškalaukietė taip ir padarė. Ir tuoj sulaukė daug skambučių. Tačiau Žyvilė pasirinko Lietuvoje seniausią, nuo 1991 metų veikiančią, „Modilinos“ modelių agentūrą. Motina taip pat neslepia labiausiai pasitikinti šia agentūra bei jos reiklia vadove Jolanta Sadauskiene. Juk jau beveik du dešimtmečius „Modilina“ išlikusi absoliuti lyderė konkurencingoje Lietuvos mados rinkoje pagal išugdytų modelių skaičių, jų reitingus pasaulinėje rinkoje, užsakymų kiekį, dalyvavimą tarptautiniuose renginiuose ir projektuose.

Stambulas

Taigi Žyvilė tuoj pakviečiama į „Modilinos“ agentūrą dalyvauti fotosesijoje. Jos nuotraukos papuošia „Laimos“ žurnalą, o patyrę fotografai pranašauja: „Ši mergaitė daug pasieks“. Ir jie neklydo! Dar tik keturiolikmetė Žyvilė oro uoste virpančiomis rankomis laiko dokumentus skrydžiui į didžiausią Turkijos miestą Stambulą, pagal gyventojų skaičių prilygstantį keturioms Lietuvoms. O iki tol ši mergaitė iš kuklaus Meškalaukio kaimo buvo lankiusis Latvijoje ir Kaliningrade.

– Iš tiesų skristi labiau norėjau, negu bijojau, – neslepia Žyvilė. – Beje, lėktuvu skridau pirmą kartą.

Stambule keturiolikmetė praleido mėnesį, bendravo anglų kalba.

– Galėjau šia kalba susišnekėti, gal tik klaidelių dariau, – sako Žyvilė.

Labiausiai patiko Milane

Penkiolikmetė Žyvilė leidžiasi į kelionę per Atlantą ir pasiekia Floridos valstijos Majamio miestą, ištisus metus viliojantį kurortą, be to, gerai pažįstamą iš filmų. Taip meškalaukietė iš žiemos pakliūna mėnesiui į vasarą. Tiesa, iš Lietuvos į Majamį prie Atlanto vandenyno skrido jau dviese. Kita mergaitė buvo iš Joniškio. Vėliau Žyvilė mėnesį dirbo Italijos mados sostinėje Milane.

– Man šiame mieste labiausiai patiko, čia itin daug lietuvaičių. Turėjau labai daug atrankų, nemažai važinėjau autobusais ir metro. Kituose miestuose tokios galimybės neturėjau, – pasakoja Žyvilė.

Sulaukusi šešiolikos metų ji vėl skrenda į Stambulą. Šį kartą Turkijoje praleidžia du mėnesius.

– Jie buvo patys sunkiausi, turėjau be galo daug darbo, pasitaikė ir nesusipratimų, – prisipažįsta Žyvilė.

Turkijoje ji filmavosi su senu garsiu šios šalies dainininku. Turbūt niekas net neįtaria, kad populiariame vaizdo klipe, dainuojant turkų atlikėjui, nufilmuota gražuolė lietuvaitė iš Meškalaukio kaimo. Taigi Žyvilė dalyvauja atrankose – fotografuojasi, filmuojasi įvairiose reklamose, kviečiama į fotosesijas žurnalams, katalogams. Milane demonstravo madas ant podiumo, Bolonijoje pristatė plaukų priežiūros priemones. Turkijoje teko pakeliauti – buvo ir labai karšta, o kalnuose sniegas ir šalta.

– Jeigu lieka kiek laisvo laiko, norisi tik pamiegoti, – sako Žyvilė.

Milanas
JAV

Vienintelė atstovavo Lietuvai

Klausantis Žyvilės, viskas atrodo labai paprasta – pakvietė, nuskrido ir ant podiumo demonstruoja madas. Bet, tarkim, pas dizainerį Juozą Statkevičių atrankoje dalyvauja 60 modelių, o pakviečiamas tik kas antras. Beje, iš kur žinoti, kaip vaikščioti podiumu, kaip elgtis filmuojantis ar fotografuojantis.

– Pačioje pradžioje savaitę mokėmės vaikščioti, pasakojo apie mitybą ir modelio gyvenimą, – prisiminė Žyvilė.

O šiemet rugsėjo mėnesį Kinijoje ji atstovavo Lietuvai konkurse „Mis Turizmas“.

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

– Sutikau dalyvauti, nes labai norėjau susipažinti su visiškai kitokia kultūra, – teigia Žyvilė.

Pirmas įspūdis – labai riebus ir keistas maistas, daug greito maisto, ir be galo užterštas oras, nes Kinijoje gausu gamyklų. Žyvilė iš Rygos skrido į Maskvą, o paskui aštuonias valandas į Pekiną. Į Majamį teko skristi dešimt valandų.

– Jaučiu tokią mažą skrydžio baimę, nors suskaičiavau, kad su visais persėdimais skridau jau dvidešimtą kartą, – išsitaria Žyvilė.

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

Kinijoje konkurso dalyvės keliavo iš miesto į miestą. Rytą keldavosi šeštą arba septintą, nuo Lietuvos penkių valandų laiko skirtumas. Mergaitės visada turėjo būti pasipuošusios – makiažas, suknelės, aukštakulniai. Žyvilė pastebėjo, kokius spalvingus makiažus daro kinai, kokius kuodus jie suraito.

– Gyvenau su slovake. Viską darėm pačios, atsisakėm kinų makiažo, nes matėm, kaip kitos mergaitės net verkdamos jį plovė, – šypteli meškalaukietė.

Kinijoje mokėsi ir kinų rašto, taisyklingai laikyti plunksną, mokėsi arbatos virimo ceremonijos, taisyklingai valgyti lazdelėmis…

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

Sutiko daug dirbtinių gražuolių

80 gražuolių iš visų žemynų, konkurso „Mis Turizmas“ dalyvių, mėnesį keliauja po Kiniją – kažkur perkerpa juostelę, kažkur pasirašo ant sienos, lanko muziejus. Taip reklamuojamas turizmas ir jo konkursas.

– Viešumoje visada turėjom gražiai atrodyti, visada šypsotis ir nerodyti nė mažiausio nuovargio, – pasakojo Žyvilė.

Ji pastebėjo, kad dauguma konkurso dalyvių savo kūną dirbtinai patobulinusios – bent dantys išbalinti, nagai ar plaukai priauginti. Ypač Pietų Amerikos gražuolės tiesiog pagamintos.

Ir tai labai matyti. Net europietės taip daro. Žyvilė išsitarė, jog Lietuvoje su modelių agentūra sudarytoje sutartyje numatyta išsaugoti natūralią odą, nesilankyti soliariumuose, nevartoti jokio alkoholio. Kurios mergaitės to nesilaiko, su jomis paprasčiausiai atsisveikinama.

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

Taigi toliau keliaujame po Kiniją.

– Viename mieste apgyvendino labai senovinio stiliaus viešbutyje. O kambariuose pamatėm didelius vabalus. Iš visų kambarių pasigirdo klyksmai, kvietėm kambarines. Paskui pripratom prie tų vabalų ir pačios juos išnešdavom, – nuotykį prisiminė Žyvilė.

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

Plaukė valtimis kalnų olose, o tamsoje skraidė gausybė šviečiančių jonvabalių.

Artėja konkurso „Mis Turizmas“ finalas. Jo dalyvės buvo pirmos naujo viešbučio gyventojos, kartu apsistojo ir visas gausus aptarnaujantis personalas.

– Pagaliau gavom europietiško maisto, į ryžius jau negalėjau žiūrėti. Ką valgytum, visada bent šalia padėtas ir dubenėlis ryžių, – šypteli Žyvilė.

O pasitikdama mama oro uoste visuomet būna atvežusi juodos duonos ir rūkytos padžiūvusios dešrytės. Meškalaukietė kelionėse labai pasiilgsta tokio lietuviško maisto. Kaip ir Lietuvos, kuri, grįžus iš svetimų kraštų, atrodo dar gražesnė. Beje, Žyvilė nustebina prisipažinimu, kad ji valgo ir saldumynus, ir traškučius, bulves „fri“, ir geria pepsikolą. Dėl svorio, tiesa, modeliui svarbiausios kūno apimtys, ji neturi jokių problemų.

– Aptikusios bulvyčių „fri“, jų sukirtom po tris lėkštes, ir tortų prisivalgydavom. Nėra apribojimų – jeigu gerai atrodai, tai ir valgyk, – sako Žyvilė.

Ne tik kūno grožis…

Savaitę prieš konkurso finalą dalyvės daug repetavo ir ruošėsi pagrindiniam savo pasirodymui. Po šešias – septynias valandas per dieną mokėsi šokti. Tuo rūpinosi choreografas iš Lenkijos. Žyvilė scenoje pasirodė pasipuošusi tautiniu kostiumu, tik stilizuotu, o su maudymosi kostiumėliu reikėjo atlikti sudėtingą šokį. Be to, kinai konkurso dalyvėms davė po gabalą medžiagos, iš kurios turėjo tvirtai surišti sau apdarą, kad scenoje jis nenukristų ir gražiai atrodytų. O pagrindinę puošnią suknelę Žyvilei sukūrė dizainerė Ela Tatarinova. Finale tarp dvylikos tituluotų „Mis Turizmas“ gražuolių nuskambėjo ir Lietuvos vardas. Meškalaukietė Žyvilė Černiauskaitė pripažinta geriausiai atstovavusi savo šaliai. Jį įvertinta už kultūringumą, punktualumą, už šiltą ir malonų bendravimą. Štai taip ir atsiskleidžia tikrasis grožis – ne tik kūno.

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

– Daug kas galvoja, kad manekenėms smegenų nereikia. O būtent svarbiausia, kuo esi išskirtinė, kuo įdomi. Tas vidinis šarmas ir atsispindi išorėje, – pripažįsta Žyvilė.

Taigi jokios tuštybės, jokio pasipūtimo ir maivymosi. Beje, ji nemėgsta daug pasakoti ir girtis savo įspūdingomis kelionėmis bei spalvingu modelio darbu.

– Pradžioje gal būdavo keista, kad taip ilgam išvykstu, bet dabar jau įprasta. Visi tai priima draugiškai, – teigia Žyvilė.

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

Kelionės kol kas mokslui netrukdo

Visos Žyvilės kelionės – per mokslo metus. Tad kaip tai suderina su savo gimnazija?

– Grįžusi pasiveju ir dar gaunu pagyrimų už gerą mokymąsi, – sako ne tik graži, bet ir protinga Joniškėlio gimnazistė Žyvilė Černiauskaitė. – Mokytojai mane išleidžia, net skatina važiuoti.

Jau šį mėnesį abiturientė yra pakviesta į Paryžių. Kai Žyvilė suabejojo, ar tik grįžus iš Kinijos vėl taip greitai skristi į Prancūziją, mokytojai patarė nepraleisti tokių progų.

– Paryžiuje gyvensiu mėnesį. Laukia atrankos ir drabužių demonstravimas ant podiumo, taip pat fotosesijos. Labai noriu į šį mados miestą. Kol keliones įmanoma suderinti su mokslu, jų neatsisakysiu. Bet kai ims trukdyti, pasirinksiu mokslą, – prisipažįsta Žyvilė.

Toliau ji norėtų studijuoti Dailės akademijoje ar kitoje mokykloje dizainą, savo ateitį sieja su kūrybine veikla. Žyvilė gražiai piešia, dalyvavo gimnazijoje surengtoje dailės olimpiadoje. O rajone ji tapo teisinių žinių viktorinos, skirtos Lietuvos prokuratūros dvidešimtmečiui, nugalėtoja.

Kinijoje Žyvilei, tituluotai „Mis Turizmas“ dalyvei, plojo 30 tūkst. žiūrovų.

– Kinai labai malonūs žmonės. Tik grįžtant Maskvos oro uoste piktas klausimas rusiškai „Kur važiuojat?“ nuleidžia ant žemės. Tačiau Rygoje vėl kultūringas ir mandagus bendravimas. Kelionėje pasimetusį mano lagaminą iš Latvijos sostinės į Meškalaukį atgabeno net naktį, – pasakojo apie kelionės iš Kinijos pabaigą Žyvilė Černiauskaitė.

Konkursas „Mis Turizmas“ Kinijoje

Nuotraukos iš asmeninio albumo

ASTA BITINAITĖ

Komentuoti su „Facebook “

10 Comments

 1. ji ji 22 balandžio, 2011

  Grazios nuotraukos ir pati panele labai simpatiska, tik sekmes tereikia palinketi 🙂 o slapukauja tie, kuriems demesys nera toks jau butinas kaip kitiems gali atrodyti 🙂

 2. dx dx 28 sausio, 2011

  Saunuole Žyvilė;) Nekreipk demesio į pavydžias bobas ir gyvenk taip kaip pati nori;)
  Pirmyn!

 3. ; ) ; ) 21 gruodžio, 2010

  Gražu tikrai , Žyvilei dideliausios sekmės ; )

 4. Genovaitė Genovaitė 26 lapkričio, 2010

  Daivai. Nerašykit nesamonių, jei esat tokia nepastabi.Kaiptik labai ryškūs Černiauskų giminės bruožai, žinoma ,kiekvienas iš pavydo stengiasi kuo giliau įkasti, tokie dabar nekurie lietuviai, kad tik pakenkti. Nežeiskit jauno gabaus Žmogaus. O Živilei linkių kuo didžiausios sėkmės, skinant pasaulio laurus. Ir AČIŪ, kad garsini mūsų Meškalaukį.Sėkmės!

  • Daiva Daiva 20 gruodžio, 2010

   :)))depresuotai Genovaitei siulau paskaityt dar karta:)))tikra meška(laukietė)

 5. Daiva Daiva 25 lapkričio, 2010

  Mamai.Daivule, labai grazia dukra uzauginai, saunuole.nu bet nepanasi nei i tave nei i teveli, turbut kaimyno (tik nepyk)Didelės sekmes jums ir toliau

 6. ausreela ausreela 11 lapkričio, 2010

  Šaunuolė Žyvilė 🙂 Ji savotiškai garsina savo kraštą, bet deja ne visi tą žino, nes ji tikra slapukė 🙂
  Wow 🙂 Sėkmės ir tolimesniame modelio kelyje :)*

 7. Oro Oro 11 lapkričio, 2010

  Tikrai labai graži panelė. Sėkmės jai 🙂

 8. sauleegrazza sauleegrazza 11 lapkričio, 2010

  Šiandien kaip tik varčiau „Stiliaus“ žurnalą…tai gražių nuotraukų pažiūrėjau iš Statkevičiaus kolekcijos pristatymo 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.