Press "Enter" to skip to content

Seniausia kaimo ligoninė veikia jau 200 metų

Seniausia Lietuvoje kaimo ligoninė – Pasvalio rajono Joniškėlio ligoninė – švenčia 200 metų jubiliejų.

Prieš keletą metų nusprendus ligoninę uždaryti, aktyvi bendruomenė ją išsaugojo, praneša LTV „Panorama“.

Nuo šiol dvarininkų Karpių įkurta Joniškėlio ligoninė vadinsis čia dirbusio gydytojo Jono Leono Petkevičiaus vardu. Buvusiame Vilniaus universitetinės ligoninės padalinyje dirbo ir jo duktė, rašytoja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Pastačius ligoninę, ją kuravo beveik tuo pačiu metu įkurtas Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas.

„Čia buvo kviečiami dirbti geriausi gydytojai specialistai. Jie darė tai, kas buvo geriausia apskritai tuo metu tame mūsų krašte“, – sakė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanė Zita Aušrelė Kučinskienė.

J. L. Petkevičiaus proanūkė, gydytoja Liucija Petkevičaitė-Apeikienė prisimena, kad prosenelis, senelis ir jos tėvas buvo labai atsidavę savo profesijai, todėl ją renkasi jau ketvirta giminės karta.

„Ligoninė yra ta vieta, kur galima dirbti ir atiduoti savo visas žinias, kad pagelbėtum pacientams. Nežiūrint savo gerovių, pagrindinis tikslas yra padėti ligoniams“, – kalbėjo ji.

Prieš trejus metus nusprendus uždaryti du šimtmečius veikusią ligoninę, ji buvo išsaugota tik vietos gyventojų ir žymių kraštiečių dėka.

„Buvo sukelta Joniškėlio bendruomenė, surinkta beveik tūkstantis parašų, įrodinėjama visuose kabinetuose valdžios, kad nebūtų uždaryta ta ligoninė. Teisybė nugalėjo“, – džiaugiasi buvęs joniškėlietis Romasis Vaitiekūnas.

Prijungus prie Pasvalio ligoninės, Joniškėlio ligoninė renovuota, čia įkurtas palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius.

„Svarbiausia, dabar yra liftas, ko nebūdavo iki šiol. Tuomet reikėdavo ligonius tampyti laiptais. Be to, sumontuotas naujas rentgeno aparatas, yra visa medicininė įranga, kuri turi būti palaikomojo gydymo ir slaugosi skyriuje, kad čia gulintys sunkūs ligoniai gautų slaugą“, – sakė Pasvalio ligoninės vyriausiasis gydytojas Rolandas Rastauskas.

Dabar čia vienu metu gali gydytis 26 ligoniai, veikia ir dienos centras.

Zina Paškevičienė

LTV „Panorama“

Daugiau laidų galite pažiūrėti lrt.lt archyve

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. as as 5 gruodžio, 2010

    Dėkui už nuorodą !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.