Press "Enter" to skip to content

„Būkime draugai“

Šis renginys gimė visiškai netikėtai. Jau keletą metų Pasvalio policija ir Pasvalio 7-os kuopos šauliai ( taip pat policijos rėmėjai) bendradarbiauja. Vieni kitiems padedame: patruliuojame gatvėse, ieškome dingusių žmonių ar tiesiog palaikome viešąją tvarką renginiuose. Ši graži draugystė privedė prie minties: „gana padėti tik vieni kitiems“.
Šis sakinys nereiškia, kad baigėme gražiąją draugystę. Priešingai – tai mus dar labiau suartino. Pažvelgę į jaunimą supratome, kad reikia tokio renginio, kuris išjudintų didžiausią tinginį ir priverstų dainuoti užsispyrėlį. Ir mums pavyko! Aišku, didžiulis vargas, ilgos popietės su rašikliu rankoje ir puodeliu arbatos ant stalo, nutrinti rimtų dėdulių durų slenksčiai nublanksta prieš šypseną vaikų veiduose ir jų gerą nuotaiką renginio metu.
Viskas prasidėjo kovo 3-ios dienos popietę. Sugužėjus visiems dalyviams: Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos, Pumpėnų vidurinės, Ustukių, Lėvens, Pušaloto ir Svalios pagrindinių mokyklų (8-9 klasių) moksleiviams ir jų vadovams, pradėjome prevencinį renginį „Būkime Draugai“. Renginio garbės svečiais ir globėjais sutiko būti Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Stokienė, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato viršininkas Marius Jablonskas, Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Čepas, specialistė Aušra Beltienė, Lietuvos Šaulių sąjungos 5-osios Panevėžio apskrities šaulių rinktinės vadas pulkininkas-leitenantas Vladas Petkevičius, Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos Panevėžio regiono pataisos inspekcijosspecialistė Dalia Bartkevičienė, gimnazijos direktorius Almantas Kanapeckas.
Šį renginį paskelbti atidarytu ir sveikinimo kalbą pakvietėme pasakyti gimnnazijos direktorių.
Pagaliau, pagaliau, pagaliau… startas paskelbtas! Pirmoji užduotis „susirask naują draugą“. Visi vaikai traukėsi spalvotus lapelius ir išsiskirstė į šešias komandas. Susipažinimui ir bendram kūrybiniam darbui parengėme tradicinę užduotį: sugalvoti komandos pavadinimą, prisistatymą, ir nupiešti plakatą. Likome nustebinti vaikų kūrybingumu. „Citrinukas“, „Rožinės panteros“, „Žvaigždės“, „Žalieji“, „Mėlynieji banginukai“, „Širdelės“- tai naujų komandų pavadinimai.
Nedelsdami daugiau laiko ir nenorėdami gesinti jaunuolių užsidegimo, išradingumo ir kūrybingumo paruošėme užduotį – „šaradas“. Ši užduotis kėlė juoką, vertė protą suktis lyg mechaniniam sraigtui. Sunkiausia buvo atspėti „nuotraukų rėmelį“. Merginos įvairiausiais būdais stengėsi suvaidinti nepratardamos nė žodžio. Ko gero daugiausia plojimų sulaukė šarada „mylimas policininkas“. Palengvinandami šią užduotį vaikai bėgo apkalbinti pareigūnus, sėdinčius svečių suoluose.

Tikriausiai ši užduotis sulaužė susikaustymo ledą. Jau po linksmai suregavusių policininkų vaikai nesivaržė jokių užduočių. Išdalinę visiems vienodus, niekuo nesusijusius žodžius, moksleiviai privalėjo iš jų sukurti dainą pagal visiems žinomą „Du gaideliai“ melodiją.
Daugiausia juoko ir ovacijų sulaukė dainelė:
“Palapinėj, palapinėj,
Draugas malkas pjovė,
O blogi, didingi farai,
Šautuvu nušovė.
Atskubėjo į pagalbą,
Štai šaulys laimingas,
Buvo nuotykis didingas ir labai galingas.“
Ir dabar juokas ima prisiminus „farų“ mimikas ir plojimą katutėmis išgirdus šią dainą. Ačiū, mieli pareigūnai, kad supratote vaikų humorą.
Truputėliui, kelioms akimirkoms nurimti, parengėme paprastą, tačiau miklumo reikalaujuančią užduotį. „Dėlionę“ vaikai įveikė per pus greičiau nei mes!
Po puikiai pavykusios užduoties – sudėlioti pareigūnų šuns atvaizdą – norėjome išmėginti moksleivių architektūrinius sugebėjimus. Ir kaip jūs manot? Po kelių minučių iš makaronų spageti ir lipnios juostelės, jau stovėjo nepaprasti meno šedevrai.
Pabaigai palikome linksmąją užduotį: iš turimų rubų surišti kuo ilgesnę virvę. Jau po kelių akimrkų batų raišteliai buvo išveri, o merginų šalikėliai puikiai pravertė virvės kūrimo pradžiai. Išmatavus virvių ilgį, didžiausių aplodismentų sulaukė užduoties nugalėtojas – draugystė!
Trumpam poilsiui, po aktyviosios užduoties, parodėme trumpą 7-os kuopos šaulių veiklos filmuką. Po jo vidiniame gimnazijos kiemelyje jau laukė gardi šauliška košė bei aromatingoji arbata.
Pasistiprinus visus kvietėme į diskoteką. Šokiai ir ritminga muzika leido visiems atsipalaiduoti ir susipažinti. Mes džiaugiamės, kad šis renginys jau tampa tradiciniu, o po jo kiekvienais metais atsiranda vis daugiau norinčių tapti šauliais.

Šaulė Indrė Ilgutytė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.