Press "Enter" to skip to content

Kuriamas dialogas tarp jaunimo ir savivaldybių politikų

Dialogas yra vienas iš priimtiniausių ir demokratiškiausių būdų rasti kelioms pusėms priimtinus sprendimus, kompromisus. Tos pusės gali skirtis amžiumi, patirtimi, veiklos specifika, tačiau esant abipusiai pagarbai, norui siekti bendrų tikslų, minėtieji skirtumai nebetenka didelės reikšmės.

Projektas „Struktūrinio dialogo stiprinimas regionuose 2011-2012“ yra vienas tokių pavyzdžių, suteikiančių erdvę ir galimybes jaunimo ir savivaldybių atstovams ieškoti bendrų sprendimų kuriant jauno žmogaus gerovę Lietuvoje.

Liepos mėnesį veiklų planavimo susitikimo metu projekto partneriai – regioninių jaunimo organizacijų tarybų ir savivaldybių atstovai – susitarė dėl būsimų veiklų temų, pasidalino gerąja patirtimi iš ankstesnių projektų, aptarė projekto techninius ir finansinius aspektus.

„Jauni žmonės nori dalyvauti demokratiniuose sprendimų priėmimo procesuose, todėl stengiasi kuo aktyviau dirbti  su savo vietos savivaldybėmis, jų politikais. Neabejoju, kad šis projektas padės sustiprinti savivaldybės jaunimo reikalų tarybas ir jos bus aktyvios bei savarankiškai veikiančios visuose regionuose“, – sako Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Prezidentas Šarūnas Frolenko.

Tolimesnėms veikloms planuojami 8 susitikimai su kiekviena regionine jaunimo organizacijų taryba, kurių metu bus detaliau susipažinta su kiekvienos organizacijos situacija vykdant aktyvią jaunimo veiklą ir įsitraukiant į jai aktualius sprendimų priėmimo procesus.

„Su kiekvienu partneriu dėl projekto įgyvendinimo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, įsipareigota atsakingai ir efektyviai įgyvendinti projekto veiklas savo regione bei aktyviai dalyvauti bendruose renginiuose. Po pirmojo planavimo susitikimo akivaizdu, kad jaunimas labai motyvuotas ir pasirengęs aktyviai įsitraukti į būsimas veiklas“, – sako projekto koordinatorius Mantas Zakarka.

Projektu siekiama stiprinti regioninių jaunimo organizacijų tarybų partnerystę su savivaldybėmis, skatinant struktūrinį dialogą per skaidrų jaunimo ir jaunimo organizacijų interesų atstovavimą ir įgalinti regionines jaunimo organizacijų tarybas vykdyti regioninei jaunimo politikai keliamus tikslus.

Šiemet projekto veiklose dalyvauja aštuoni skirtingų šalies regionų partneriai. Tai Joniškio rajono jaunimo sąjunga „Apskritasis stalas”, Jurbarko jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritas stalas”, Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas”, Šilalės rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas”, Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas”, Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas”, Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Jaunimo apskritasis stalas” ir Pasvalio rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritas stalas”.

Projektą įgyvendina Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), finansuoja – Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“.

Daugiau informacijos:

Mantas Zakarka

LiJOT regioninių reikalų koordinatorius

Tel. nr.: 862729505

El.p.: mantas@lijot.lt

Komentuoti su „Facebook “

3 Comments

  1. kong kong 27 liepos, 2011

    neužteko:)

  2. Tuce Tuce 27 liepos, 2011

    Tai jau padarė praeitą šeštadienį… ir prisišoko visi už metus į priekį… O ką – neužteko ?!?!

  3. * * 27 liepos, 2011

    Kada gi pagaliau padarysit Joniskėlyje šokius?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.