Press "Enter" to skip to content

Remontuojamoje Pasvalio bažnyčioje žalvario žiedus sumainė lietuviškų vynuogių augintojas A.Lungis ir reemigrantė filologė V.Lileikaitė

Remontuojamoje Pasvalio bažnyčioje vestuvinius žalvario žiedus sumainė garsus Lietuvos vynuogių augintojas ir vyno gamintojas, 44 metų joniškėlietis Algirdas Lungis ir ne vienerius metus emigracijoje praleidusi 38 metų panevėžietė filologė Vitalija Lileikaitė. Kelerius metus pažįstami Algis ir Vitalija juokauja, kad pirmasis jų meilės pasimatymas truko tiek, kiek trunka „Formulės-1“ transliacija – būtent šias lenktynes abu tąkart stebėjo.

Tačiau dabar buvęs sportininkas, vienas Lietuvos vynuogininkų asociacijos vadovų, bene geidžiamiausias Pasvalio krašto jaunikis ir jo gyvenimo draugė, kalbėdami apie savo ateitį, sporto terminijos nevartoja. Jiems priimtinesnės romantinės, o drauge visai įtikinamos realistinės vizijos: gausios šeimos gyvenimas originalioje pilyje naujai įveistame dideliame lietuviškame vynuogių ūkyje.

Abu kilę iš daugiavaikių šeimų, daug stotingų, gražių, įvairius mokslus kremtančių sūnų ir dukterų auginančių brolių bei seserų pavyzdžio neišsižadantys jaunavedžiai irgi nežada apsiriboti ateinančią žiemą laukiamu pirmagimiu. Juo labiau, kad gausi šeimyna būtų puikus pamatas sėkmingai plėtoti Lietuvoje kiek netradicinį vynuogių auginimo ir vyno kultūros verslą, kuriam Algis jau atidavė 26 savo gyvenimo metus. O panevėžietei Vitalijai mylimojo šiuo metu Joniškio krašte puoselėjami vynuogienojai irgi glosto širdį.

Abu vienija ir kelionių pomėgis. Algis po studijų Vilniaus universitete „užsikrėtė“ ne tik vynuogėmis, bet pagarsėjo ir kaip keliautojas. Vita, net 10 metų praleidusi ne Lietuvoje, sako tai dariusi ne tiek dėl poreikio ir įprasta lietuviams tapusios galimybės užsidirbti bei įsitvirtinti gyvenime, kiek dėl to, kad išmoktų kalbų, pamatytų pasaulio. O kai puikiai keliomis kalbomis kalbanti, Graikijos, Vokietijos, Danijos, Norvegijos kultūrą ir gyvenimo būdą pažinusi moteris grįžo į gimtinę, būtent čia atrado širdies draugą ir būsimą gyvenimo palydovą. Tai sutiko kaip savo likimą ir neslepia tuo besidžiaugianti.

Ji turi namus Panevėžyje, jis – Joniškėlyje, todėl sutarė, kad bus smagu kur nors trečioje vietoje kurti bendrą svajonių pilį ir prancūzišką, vokišką, o geriausia – lietuvišką vynuogyną aplink ją.

Laukia ir keletas jau užsakytų kelionių. Viena – povestuvinė, ne tik daug žadanti, bet ir įpareigojanti. Vokietijoje, abiejų gerai pažįstamame, puikiausiais rislingais garsėjančiame Mozelio regione, sutuoktinių laukia antrasis bažnytinis palaiminimas. Algirdui ir Vitalijai tai svarbus dvasinis ritualas. O gražiausi pasaulio vynuogynai jiems atrodo tinkamiausia vieta tiek medaus mėnesiui praleisti, tiek pasirengti visiems būsimiems svarbiems gyvenimo įvykiams.

Dar sutuoktiniai žada šiomis dienomis Panevėžyje, Birutės gatvėje, ant Teisybės medžio pakabinti savo simbolinį raktą. Juo labiau, kad tą gražų vestuvinį ritualą jiems ir visiems kitiems jaunavedžiams rekomenduoja geras bičiulis, irgi vynininkas, nepriklausomas istorikas, dailininkas ir naujos tradicijos pradininkas, nuo kirtėjų apsaugoto seno, žaibo perskelto uosio globėjas Algirdas Jonušis.

Didelis vestuvių pokylis numatomas šiek tiek vėliau garsiajame Balsių malūne, nes norėta, kad jis sutaptų su Algio brolio Egidijaus ir jo žmonos Birutės sidabrinėmis vestuvėmis. Reikia manyti, kad ir tąkart iš Šveicarijos bent trumpam sugrįš santuokos sakramentą paliudijusi sesuo Daiva bei suvažiuos visa plati Lungių ir Lileikų giminė.

Lina Grigaitė

Panevėžio rytas 2011-07-19

Nuotraukos iš asmeninio A. Lungio albumo

 

 

Komentuoti su „Facebook “

7 Comments

 1. Kindziulis Kindziulis 21 liepos, 2011

  labai jau skysta palyda,nei mamos,nei brolio nematyti tokioje šventėje

 2. Algis Algis 20 liepos, 2011

  puikus vestuvinis straipsnis!!!!!!! Netgi šiek tiek mistinis …

 3. Rima Rima 20 liepos, 2011

  sveikinu linkiu ilgų gyvenimo metų

 4. glorija glorija 20 liepos, 2011

  oj, atsiprašau, įvėliau klaidų 🙂

 5. glorija glorija 20 liepos, 2011

  Jei jis geridžiamaiusias jaunikis, tai aš varlė karalienė 😀

 6. Kindziulis Kindziulis 20 liepos, 2011

  tai kodėl ne savo krašto Joniškėlio Bažnyčioje?ko išsigando?savų

 7. Raimis Raimis 20 liepos, 2011

  Algi ! S V E I K I N U ! ! !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.