Press "Enter" to skip to content

Kūrybiškumo link

Vasario pirmoje pusėje  mūsų gimnazijoje prasidėjo ,,Kūrybinių partnerysčių“ projekto veikla, kurios tikslai yra ugdyti jaunų žmonių kūrybingumą, žadinant jų siekius ir didinant pasiekimus, stiprinti mokytojų kūrybiško darbo įgūdžius. . Mokyklos pasirinkta tikslinė grupė – šeštos klasės mokiniai.  Taigi su jais penkias dienas bendravo kūrybos agentė Ieva Malukienė. Šia veikla buvo siekiama išsiaiškinti svarbiausias problemas, kylančias šeštokams, ir numatyti tolesnę veiklą su kuriančiu praktiku.

Mokiniai analizavo savo problemas netradiciniais būdais, bendraudami su kūrybos agente. Savo pasitenkinimą mokykla ir mokymusi jie žymėjo skalėje, iškylančius mokymosi sunkumus ir jų sprendimo būdus atskleidė piešiniais, gyvosiomis skulptūromis vaizdavo savo jauseną projekto pradžioje ir numatomą savijautą projekto pabaigoje. Mokiniai patys siūlė būdus, ką reikėtų daryti, kad mokymosi procesas taptų lengvesnis ir patrauklesnis.

Šeštose klasėse dėstantys mokytojai taip pat bendravo su kūrybos agente. Su mokytojais daug buvo diskutuojama apie kūrybiškumo naudą kasdieniniame gyvenime, kūrybinių gebėjimų panaudojimą bei ateities perspektyvas. Taip pat mokytojai išsakė, kaip jie galėtų prisidėti, vykdant projektą.

Taigi kūrybiško mokymosi projekto metu bandysime siekti pokyčio ugdydami gebėjimą klausyti, girdėti, suvokti kito žodžius, kūno kalbą, įsijausti, suvokti kitokius požiūrius ir poreikius. Šiuos tikslus bandysime įgyvendinti analizuodami, vertindami charakterius, kurdami personažus. Taip pat sieksime didinti mokinių motyvaciją mokantis kalbų, kuriant tekstus. Šį uždavinį spręsime įgarsindami filmą. Kitas mūsų uždavinys bus gerinti santykius tarp mokinių ir mokytojų, įtraukiant juos į naują ir netyrinėtą veiklą kaip lygiaverčius partnerius. Pagrindinė tikslinė grupė, įgarsinanti filmą, bus 6b  klasė. Projekto sklaidai pasitelksime 6a klasės mokinius, formuodami jiems atitinkamas užduotis, padėsiančias dirbti  komandoje, siekti užsibrėžto tikslo ir prisiimti atsakomybę.

Komentuoti su „Facebook “

3 Comments

 1. Audronė Audronė 8 kovo, 2012

  Sveiki, joniškėliečiai, visada su didžiausiu džiaugsmu vartau Joniškėlio puslapį ir dėkoju Viktoriu už operatyvumą ir tuo pačiu sveikinu mokytoją L.Vaitkevičienę su G.Petkevičaitės – Bitės atminimo medaliu.

  • 007 007 9 kovo, 2012

   Irgi būk sveika, gerb. Audrone!
   Puikią mokytoją jau pasveikinau, p. Viktoras – partietis ir pilietis – darbuojasi it kūliamoji javapjūtės metu (šaunuolis, retsykiais net baugu, kad nepersidirbtų – tikras mūsų barbis devyndarbis, gerąja prasme, suprantama). O štai „Mažupės“ „operatyvumas“ stebina: ne už kalnų Velykos, o čia dar su Kalėdom sveikina, prieš pusmetį mirė Žmogus, o čia visą laiką it druską ant žaizdos beria… Tas „prezidentės“ užsibuvęs sveikinimas kitam prezidentui – irgi jau pašvinko… ( ne visai „į temą“, ale būtų smalsu sužinoti, kiek „ant Lietuvos“ turim prezidentų, vestuvių generolų ir zvonkių su bonkėm…).
   „Mylėk kaip dūšią, ale purtyk kaip grūšią“. Idant pavasariško oro trobon įsileistume.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.