Press "Enter" to skip to content

Keisčiausi su odontologija susiję faktai

Daugeliui mūsų dantų priežiūrai užtenka paprasto dantų šepetėlio, dantų siūlo, pastos. Na, žinoma kartais prireikia apsilankyti pas odontologą, dantų patikrinimui ar kelių plombų įstatymui. Kitiems mažiau laimingiems žmonėms tenka apsilankyti ir dėl rimtesnių priežasčių, kai kuriems net atliekamas dantų protezavimas ar įstatomi dantų implantai. Visgi šiame straipsnyje papasakosiu ne apie tokius rimtus dalykus, pasidalinsiu su jumis keliais keisčiausiais faktais susijusiais su dantų priežiūra.

Sąrašą pradėsiu nuo Amerikoje išpopuliarėjusių dantų pastų skonių. Ar galite išsivaizduoti, JAV parduotuvėse galima įsigyti šokolado (Cha Cha Chocolate), Vanilės (Banilla Bling) ar vanilinių ledų skonio dantų pastų. Kodėl gi žalingų įpročių nepavertus sveikesniu gyvensenos būdu.

Antras faktas taip yra išradimas. Amerikiečiai nesiliauja stebinę, jeigu jums neužtenka tatuiruočių ant odos, galite pradėti tatuiruoti savo dantis.

Dantų tatuiruotės

Kitas įdomus išradimas pažodžiui verčiant iš anglų kalbos būtų grotelės jūsų iltims (angl. Grill for your fangs). Kodėl nepapuošus savo dantų šitaip?

Dantų grotelės

Na o štai įmonės pavadinimu „IntelliDrug“ sugalvoti dantų implantai saugo savyje vaistus. Daktarui suprogramavus implante esantį kompiuterį jums suteikiamos paskirtos injekcijos. Kam gerti vaistus, kai galima juos nešiotis dantyje.

Dantų implantai

Gana apie tuos išradimus, dabar pateiksiu keletą įdomių faktų apie pačius dantis. Ar žinojote, kad žmonės, kurie per dieną išgeria daugiau nei 3 stiklines mineralinio ar kito gazuoto gėrimo greičiau patiria dantų dėvėjimąsi. Pagal tyrimus atliktus JAV, tai pasitaikė 62 procentam atvejų.

Kitas įdomus faktas normalus žmogus per savo gyvenimą pagamina 25000 litrų seilių, tai du olimpiniai baseinai. Ar galite išsivaizduoti su kuo susiduria jūsų odontologas?

Šeštas faktas prasideda klausimu: „Kur laikote savo šepetuką?“. Daugelis atsakytų tualete, bet ar žinojote, kad nuleidus vandenį, ištiškę purslais nuo klozeto oru gali nukeliauti apie du metrus. Perskaitęs šį faktą nusipirkau naują šepetėlį ir pakeičiau jo poziciją, tikiuosi jums šito neprireiks.

Septintas. 1994 kalėjimų istorijoje įvyko turbūt vienas įspūdingesnių pabėgimų. Kalinys iš dantų siūlo nusipynė virvę ir su jos pagalba pabėgo iš įkalinimo įstaigos (visgi dažniau yra patariama dantų siūlą naudoti dantims, taip sumažinama dantų dilimo tikimybė).

Aštunta. Jūsų dantys yra padengti emaliu, tai kiečiausias žmogaus audinys, visgi nepaisant to odontologai nepataria dantimis atidarinėti skardinių ar alaus butelių.

Devinta. Ar žinojote, kad Anglijoje pradėta gaminti įrankiai skirti atlikti įvairioms dantų operacijoms, tačiau šias atlieka ne odontologai, o patys pacientai. Dalis Anglijos gyventojų tiesiog negali sau leisti stomatologų paslaugų, šia situacija pasinaudojo verslininkai.

Dešimtas. Visgi nesusilaikiau ir sugrįžtu prie keisčiausių išradimų. Štai Kinijoje buvo išrastas ant piršto montuojamas dantų šepetėlis. Vietoje to, kad krapštytume dantis galime juos valyti pirštais, galbūt taip įmanoma atsikratyti žalingo įpročio.

Vienuoliktas. Ar žinojote, kad dviejų kartų per metus apsilankymas pas odontologą buvo sugalvotas ne pačių specialistų, o dantų pastos gamintojų. Tai šeštajame dešimtmetyje sugalvojo „Ipama“ įmonė, šios tikslas buvo išpopuliarinti naują dantų pastą, kurią pristatinėjo ir stomatologai. Iš tiesų apsilankymų kiekį turi nustatyti jūsų odontologas.

Dvyliktas. Nano telefono mikrofonas dantyje. „Chinavision“ įmonė žmonėms turintiems priklausomybę skambinti ar dažnai dirbantiems pasiūlė įdomų sprendimą – į dantį įsimontuoti nano – mikrofoną. Šis gali veikti naudodamas Bluetooth ryšį taip susijungdamas su telefonu.

Danties nano mikrofonas

Galiausiai mano manymu įdomiausias iš įdomiausių. Yra stipria vandens srove paremtas dantų šepetėlis. Šiame prietaise įdiegta aukšto slėgio žarnelė. Slėgiu varomas vanduo gali pasiekti tolimiausius dantų užkabarius.

Jeigu esate susidūręs su smagiu nutikimu ar matėte įdomų išradimą susijusį su dantų priežiūra, prašau pasidalinkite.

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. estetinis plombavimas kaina estetinis plombavimas kaina 13 rugsėjo, 2019

    Na čia nelabai faktai, čia liūdinantys žmonių, nemąstančių galva poelgiai. Po tokių nesąmonių nei estetiniai plombavimai nepadės, niekas, tik traukt dantis ir statyt naujus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.