Press "Enter" to skip to content

Paskaita “Paliesk ir įsitikink“

Kovo 30 d. Meškalaukio mokyklos salėje iš pat ryto vyko didelis sujudimas. Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės  gimnazijos Meškalaukio skyriaus mokiniai kartu su mokytoja Ilona Volungevičiene laukė svečių. Atvykus specialistėms iš Pasvalio visuomenės ir sveikatos biuro –  vaikai smalsiai akytėmis ieškojo dar nematytų daiktų. Kai priemonės buvo  išdėliotos –  prasidėjo  paskaita  „ Paliesk ir įsitikink“.

Paskaitoje buvo aiškinamas skirtumas tarp rūkančio žmogaus plaučių ir nerūkančio. Iš rankų į  rankas buvo leidžiamas stiklainis, pilnas rūkančiojo skreplių ir kitas indas su medžiagomis, kurios nusėda rūkančiojo plaučiuose. Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Jovita Mikalajūnienė  dėstė faktus apie rūkymo žalą ir sveikatos problemas, kurios išryškėja kelerius metus rūkant. Vaikai šlykštėjosi indų turiniu ir  prižadėjo niekada nerūkyti.

Didelio susidomėjimo sulaukė raumenų ir riebalų tema, nes viską galėjai pamatyti savo akimis ir pajusti skirtumą. Mokinukai nenoriai ėmė į rankas  riebalų gabalą, kuris buvo tokio pat svorio kaip ir raumenys, tik gerokai didesnis ir „išpliuręs“. Vaikai pasisakė už sportą.

Visi  paskaitos dalyviai galėjo paliesti ir  paimti į savo rankas įvairius muliažus: raumenų, riebalų, kraujagyslių pavyzdžių kolbas, dantų protezų dėžutę,  tai pat  išbandyti „girtumo“ akinius.

Paskaitos pabaigoje vaikų ir jaunimo priežiūros specialistė Jovita įrodė, kad dar nemokame plauti rankų. Ji specialiais milteliais patepė  vaikų plaštakas  skirtingose vietose ir paprašė labai gerai nusiplauti su muilu. Tada specialia lempa apšvietė rankytes, ir tikrai buvo matyti daug nenuplautų vietelių. Sugrįžę salėn dar ir dar kartojom judesius, kuriuos reikia naudoti kaskart plaunant rankas su muilu. O tai reikia daryti dažnai: ir grįžus iš lauko, ir paėmus gyvūnėlį, ir prieš sėdant prie stalo.

Antroji  dienos užsiėmimų dalis – šiaurietiškas ėjimas, kuris paskutiniu metu ypač populiarus. Vaikščiojimo lazdas atvežė  specialistės. Po paskaitos su mažaisiais, sportiškai apsirengę moterys, pasiryžo išbandyti šiaurietišką ėjimą. Pasvalio visuomenės ir sveikatos biuro direktorė Vilma Jankevičienė pamokė, kaip išsirinkti sau tinkančias lazdas.  Mokyklos kieme dėliojome pirmuosius žingsnius. Kai pripratom judėti  su lazdomis, direktorė pasiūlė visai grupei paeiti šiek tiek toliau. Bendraudamos ir šnekučiuodamos grupėje nuėjome keletą kilometrų. Buvimas gamtoje, bendravimas ir judėjimas pakėlė nuotaiką, bei sudomino šiaurietišku vaikščiojimu.

Meškalaukio KC skyriaus administratorė Vaida

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.