Press "Enter" to skip to content

Apie pavasarį ir poravimąsi

Kaip karštai kartais užsidega žmonės, (per Šv. Kalėdas ir laidotuves) vadinantieji save katalikais ir kiti  lietuvninkai, kritikuoti evoliucijos bei „psichoanalizės tėvo” teorijas. Argumentai dažniausiai iš gyvenimo, pasipiktinimas- iš dūšios. Bet pavasaris privertė šį kalbėtoją (suprask- mane) susimąstyti kiek jie esą teisūs. Niekada neteigiau, jog Darvinas ar Froidas neklydo kalbėdami apie žmonijos gyvavimo ir galvojimo esmę. Tačiau šiluma privertė kažkiek pakeisti poziciją. Tuojau pat šį keistą reiškinį imuosi aiškinti.

Vaikštant saulėtomis gatvėmis, nori nenori, į akis krinta siluetai moterų (esmi gi vyras).

Žvelgi ir skirtingi apsirėdymai vis pasakoja kažką apie žmogų. Klausausi. Ir štai- riksmas (suprask- metafora). Eina kokia nors olialia, Paširvinčio mis… Kaukši sprindžio ilgumo kulneliais, sijonukas ar tik diržas- sunku pasakyti, o ir kitos prisirpusios kūno dalys „virsta iš ankščių”. Apie malevonę net nekalbu. Keista, gal daugeliui atrodys, bet seilė nenutįsta. Priešingai. Imu galvoti apie perskaitytus vadovėlius, knygas, išklausytas paskaitas ir prieinu prie nemalonokos išvados. Galvoju apie ankstyvą priešistorę, apie žmogų savo pradžioje, kokia ji bebūtų. Čia ir susieina minėtos teorijos. Dvikojis beveik žmogus gyvena savo gyvenimą. Iš visų subtilybių norėčiau išryškinti vieną instinktą- poruotis, pasidauginti, susirasti galingą partnerį, geriausią partnerę… Nuo ko tai priklauso? Patinas, norįs gauti pasirinktą patelę, turi įrodyti, kad jis yra viršiausias ar viršesnis bandoje, idant kiti patinai neturėtų nė teisės liesti jo išrinktosios. Kaip tai įrodoma? Ogi paprastai- fizine jėga, brutaliais veiksmais, medžioklės sėkmingumu ar betkokiu kitu galios demonstravimo būdu. O patelės, tuo tarpu, norėdamos tapti išrinktosiomis įgudo kuo geriausiai demonstruoti galimą savo vaisingumą, panaudoti savo kūno privalomus patinų priviliojimui.

Daugybė tūkstančių metų po to. Šiandiena. Ką gi mes matome?

Dažnai moterų vartojama frazė, kad vyrai- atsilikusioji lytis, iš dalies pasitvirtina. Dalis vyrijos vis dar stengiasi pelnyti „pateles” rodydami galią, kuri suvokiama dabar jau kitaip: pinigais, įtakingumu, padėtimi visuomenėje, prabanga ir t.t. Kartais prisigėrus, arba šiaip turint nepripažintus žemus moralinius principus tas jėgos ir viršumo demonstravimas tebeišlenda tais senaisiais, priešistoriniais būdais (snukių malimas už kampo, kas daugiau pakels (suprask- degtinės), kas naglesniais žodžiais kurį suvartys ir t.t.).

Tačiau pažvelgus į moterų, šiaip jau pasiryžusių savo lytį laikyti aukštėlesnia, pusę, vaizdas, aukščiau minėtomis situacijomis, ne ką geresnis, kartais net priešingai. Grynuoju pavidalu tas pats siekinys pelnyti patiną savo kūno formomis ir pateikimu. Išsiskirti iš moterų minios pabrėžiant savo buvimą pirmoj eilėj- patele, o tik antroj- kultūriška būtybe…

Sąmoningai nebetęsiu mąstymų, tai jau padarys mielas skaitytojas.

Tačiau, kad ir tikintis būčiau, šiuo mažyčiu aspektu man nepavyko paneigti Froido ir Darvino. Gal pavyks jums?

 O kitas dalykas. Truputį gėda už savo gentainius. Tiek vyriškus tiek moteriškus. O gal tai gerai? Gal taip ir turi mūsų gyvata atrodyti?

Tepasipila piktieji gerųjų žmonių komentarai!

Komentuoti su „Facebook “

15 Comments

 1. Dovilė Dovilė 26 birželio, 2022

  atšilo oras, pakilo noras, ane? 😀 mum su vyru paprastai tokiu laiku norisi išbandyti ką nors naujo, įnešti santykiams naujos ugnelės, bandom visokias naujienas iš ageismas.lt

 2. Dar Morta - Su Naginėmis Dar Morta - Su Naginėmis 20 gegužės, 2012

  Persikėliau į laisvesnį plotą, nes ten jau nebesinorėjo malti niekų. Jeigu taip karšių išklotinių su prieskoniukais parūkius.
  Man iškilo dar klausimų. Jūs skaitote, kad Valinskas (kuklumo įsikūnijimas, nes kukliai nutyli, kad LNK buvo įkurta Lapėse), jei Lapėse įkūrė LNK, tai manote kad Pamūšyje jis Jums padės įkurti žuvies ir broilerių perdirbimo įmonę? Man atrodo, kad Baukutė šiuo atveju turi didesnę patirtį patalpų įrengimui. Pvz. elektros srityje yra nepamainoma specialistė (nuėmimo, išlupimo ir etc.), durų rankenų nuėmimo ir pan.
  Jūs sakote dėl rūkytų varnų. Kauniečiai turi patyrimo šašlykų gamyboje iš valkataujančių šunų (kartais nugvelbiamas užsižiopsojęs ir kilmingas šunelis) ir kačių. Dviguba nauda. Va taip.
  Tad sėkmės įgyvendinant verslo planus.
  Pagarbiai Morta.

 3. Ne Žozefina Ne Žozefina 11 gegužės, 2012

  Kas dėl Lapių sąvartyno, tai mačiau tik vieną kartą 10 – 15 min., bet įspūdis buvo toks stiprus, kad išliks visam gyvenimui.
  Gerb, Marica, taip. „Pokerį“ pavėlavau perskaityti, nes skaičiau prieš 15 – 18 metų.
  Knygų supirkinėtojas – bukinistas yra nelygu supirkinėtojui. Šis buvo iš meno pasaulio, plačios erudicijos, bet patekęs tuo metu kaip ir daugelis žmonių į gyvenimo „girnas“. Vieni degradavo, kai kurie nepakėlę sunkios gyvenimo naštos baigė gyvenimą savižudybe, kiti visais įmanomais būdais kabinosi į gyvenimą (jis buvo būtent prie tų, kai neteko darbo).
  Apie dabartinius lietuvių rašytojus diskutuoti negaliu, nes paprasčiausiai nesidomiu bei neturiu laiko ir Steponavičiaus nežinau. Kad nedūlėtų lentynose, bet ko niekada nepirkau. Naudojuos bibliotekos paslaugomis, jei mane kas sudomina. Jeigu domina mano „jardai“, tai mano bibliotekos didesnę dalį sudaro mokslinė literatūra.
  Tų „metrų“ aš visai netaikiau nei Jums, nei kam nors kitam. Rodos aiškiai parašiau, kad sklando anekdotas.
  Gerb. Morta, Jūs turite sibilės talentą, kad įspėjote mano hobį lapėms.
  Kadangi išeinu neribotam laikui „atostogų“ (pvz. lapės apykaklės paieškoms), pirmiausia atsiprašau, jei netyčia ką nors įžeidžiau arba paliečiau jautrią ambicijų stygą, linkiu visiems geros nuotaikos, šilto bendravimo, didesnio aktyvumo ir tariu SUDIE.
  Pagarbiai Ne Žozefina

  • Marė Marė 12 gegužės, 2012

   Gerb. Žozefina.ne, dėl „Pokerio“: pamaniau, kad nusipirkot paskutinįjį knygos leidimą; jei skaitėt žymiai anksčiau ir nepatiko – anokia čia bėda – dėl skonio nesiginčyjama. Dėl p. Steponavičiaus. Jis šiuo metu dar dirba (lyg ir antraeilėse) švietimo ministru! Jo veikalai apie krepšelius (terbeles, maišelius, kapšus –žr. LKŽ – sinonimai…) taip sukrėtė dalį jaunųjų, kad šie stvėrėsi savų krepšelių ( čemodanų, lagaminų, valizų, tašių, persiūtų maišų nuo zuperio etc.) ir kirbinėm patraukė vakaruosna…
   Be rašytojo talento p. Steponavičius dar yra apsigimęs krepšininkas!! (krepšinis – tai: a) toks salės žaidimas; b)dalies lietuvių sektantiška religija; c)dalies valdžiažmogių bene vienintelė bendravimo priemonė, ekvivalentiška medžioklei su varovais…). Krepšininkas Steponavičius, atvykęs į Pasvalio rajoną ir net Joniškėlio miestelį sukėlė tokį furorą, surengė toooookį krešinio derbį, kad paskui jį nuolankiai sekė visa rajono valdžia, aukščiausioji Joniškėlio GIMNAZIJOS vadovybė ir net seimūnas iš sostinės… Jėga! Gaila, kad pokalbiui apie švietimą Joniškėlio GIMNAZIJOJE neliko net 45 min. Beje, atkreipkite dėmesį, kad žodžiai krepšininkas ir krepšelis turi tą pačią šaknį… Mosėt, neatsitiktinai?..
   P. S. Atostogus – puikus dalykas, turintis bene vienintelį trūkumą: jos anksčiau ar vėliau baigiasi. (Prisiminkit kino klasiką: liūtuko Bonifacijaus poilsį Afrikoje ar neprastą lietuvišką kinuką „Paskutinė atostogų diena“). Lauksim šičion po atostogų!

   • Ne Žozefina Ne Žozefina 13 gegužės, 2012

    Ačiū už nuotaikos kilstelėjimą 5 balais į viršų, nes ji buvo nulinė. Na bent jau prajuokinot tai tikrai.
    Sėkmės!

    • Ne Žozefina Ne Žozefina 14 gegužės, 2012

     Gerbiu Jūsų pasirinkimą. Patikslinu atostogų tikslą, tai vaikus užgriuvusios problemos. Bijau, kad mes vienas kito nesupratom.

 4. morta morta 9 gegužės, 2012

  Pagarba visiems svetainės lankytojams.
  Marie – Antoinette de P. klausia, kur yra Lapės, o Žozefina (tikiuosi, kad ne Napoleono žmonos garbei buvo apgyvendinta sąvartyne) apie žvėrelius aiškina. Turbūt mėgstanti tų žvėrelių kalnierius (apykakles).
  Tai va: Lapės randasi 10 km nuo Kauno. Tai LNK – lopšys( komercinis televizijos kanalas). Ten yra beveik nemažiau garsus ir Kauno miesto sąvartynas. Dar galiu papildyti Žozefinos prisiminimus. Pasakojo vienas chirurgas – bendrakeleivis. „Inspektuojančių“ konteinerius tarpe galima sutikti ir perspektyvų chirurgą eks (prarado šeimą, butą) Dabar vaikšto pas savo buvusius kursiokus ir kaulija vyneliui. Gydytojų vaikų(suaugusių) (namuose buvo maxi etilo spirito 96,6 laipsnio ir mini kontrolės vaikams),tarnautojų, darbininkų, iš zonos grįžusių ir t.t.
  Jūs man paaiškinkit ką bendro turi Froidas su pavasariu ir poravimusi? Ar todėl, kad tyrė seksualumo formavimąsi, atkreipė dėmesį į vaikystės svarbą psichikos raidai.
  Pabandykit to „papelijusio“ (anot Žozefinos) jaunuolio pakeisti psichiką. Jei jis gėjus(šiuo atveju nepanašu), tai toks ir bus, jei ne – valio. Vaikų nematau, kuriems būtų galima ką nors formuoti. Giliau nelįsiu (sapnus, pasąmonę ir t.t.). Be to jis pats turėjo įvairių psichosomatinių sutrikimų taip pat padidintą mirties baimę bei kitų fobijų. Dar mano pastebėjimas. Kaip psichiatras, taip ir su „pavažiavusiu stogu“.
  Darvinas visai nieko bendro neturi su pavasariu. Tuo labiau, kad mokslininkai jau paneigia jo teorijas.
  Pagarbiai Morta

  • Marė Marė 10 gegužės, 2012

   Gerb. Morta, tikrai patiko Jūsų pamąstymai, ypač pabaigos antra eilutė…/apie stogus/. Ačiū už geografines – pažintines Lapių nuorodas. Būtinai ten apsilankysiu – jaučiu „pagarbą“ valinskiškai „kultūrai“!
   Pagarbiai, Marė
   P. S. Buvau parašęs ilgą „gromatą“, ale kad ir ką p. Stanislovaitis bekalbėtų apie cenzūros nebuvimą – įsitikinau: ji – yra! Skirtingai, nei TSRS – seksas prieš 25 metus…
   „Gromatos“ formatas neatitiko partijos generalinės linijos, todėl anei dūdos, anei skripkos, snei gromatėlės…

   • Morta Morta 12 gegužės, 2012

    Sveiki,
    Ačiū (Žanui?) Marė (jei klaustuko nereikia, tai antrininkui) už tokį „aukštą“ įvertinimą mano pamąstymų. Mama mane mokė, kad reikia padėkoti net tada, kai norima pasišaipyti.

 5. Tema tiek plati, kad stačiai galva svaigsta: gal pavasaris, gal žydinčios ievos, gal „dvigubo salyklo“, o gal viskas sykiu…
  Todėl stabtelsiu tik ties abrozdėliu, tiksliau 2 – 3 jo detalėmis: sudomino daiktai „ant svarstyklių“, „šiupeliukas“ ant prekystalio ir „į pistoletą panašus daiktas“ skrybėlėto jaunuolio kelnių kišenėje…
  Neteko ilgai guglinėti, kad išsiaiškinčiau, kaip, iš ko ir kieno padaryti tie: „ant svarstyklių“. Pasirodo, paslaugas teikia n įstaigų; užkliuvo tokia VitkusClinic (direktorė Vita Degutienė), čia pridėtas net preiskurantas – krūtų padidinimas, įskaitant implantus ir k i t a s i š l a i d a s – nuo 10000Lt!!! (dešimt tūkstančių! NUO!!). Jei NUO…, tai KIEK tokios kaip abrozde, „ant svarstyklių“?; kas tos k i t o s i š l a i d o s?; čia su PVM ar be?… Klausimų tiek daug, kad nutariau nuo „chirurginių įsikišimų“ susiturėti…(M – A de P), juolab, kad paminėtos pavardės ir kainos gali būti mano pavargusiomis akimis ir ne taip perskaitytos… gal rasiu, kur pigiau…
  Gi tas „šiupeliuko“ kotas baisjau panašus į sumažintą kopiją prietaiso, naudojamo betono giluminiam sutankinimui (žr. BELLEMEGAVIB+, PACLITE ir pan.). Girdėjau, kad tokie prietaisai – analogai gali būti ir kitos paskirties… Todėl nevalingai ir kilo tokios, tskant, insinuacijos.
  Priekabesnis skaitytojas iš karto pasakys, kad jis nemato abrozde jokio „į pistoletą panašaus daikto“! Nematau ir aš, ale pastebiu prastai sukirptas kelnes (aiškiai, ne moterų numylėtinio Juozuko iš Vilniaus darbelis), todėl, kas gali paneigti, kad tas vyriokas, įbrukęs ranką į kairę kišenę, nespaudžia „į pistoletą panašaus daikto rankenos“?..
  Aprašomoji dalis – tiek tekstas, tiek kol kas vienintelis komentaras – pilnos svaigių, pavasariškų pastebėjimų. Leptelsiu ir aš tokį vieną: kur tos „Lhapes“ ir kas tas „Maloukas“? Tiesa, E. Malūkas lyg yra dirbęs kažkokio rajono netoli Vilniaus meru, bet kad jis būtų rašytojas?.. Pardon! (tiesa, makulatūros, kurią parašė „Maloukas“, yra, yra… Ir suvisam smulkmena: benamis = „bomž“ (Без Определенного Места Жительства; rus.).
  Beje, visai „į temą“ Delfis šiandien cituoja vieną ponią iš Pavalio – CMS vedėją Vitaliją Gegužinskienę. Tskant, apie tuoktuves, partnerius, partneres ir visą, kas tam priguli… (rekomenduoju: ir tekstą, ir komentarus Delfyje). Beje, ponia Gegužinskienė teigia: „santuokos su užsieniečiais sovietmečiu buvo itin retos…“ (cit.) Kur gi ne: sovietmečiu buvo gana dažnos t. v. „komjaunuoliškos“ vestuvės; sovietmečiu gana populiarios buvo visokių universitetų (a la Lumumba) tamsaus gymio studentų vestuvės su blondinėmis; Maskvoje net studentiška talka buvo organizuota tam, kad uždirbtos lėšos būtų panaudotos vienos patiklios slavės išpirkimui iš haremo…; poniai netikslumai yra atleistini dėl komjaunuoliškos praeities ir tam tikrų išsilavinimo žemkėje spragų…). O to prancūzo ir lietuvaitės vedybos – ačiū Z. K. iš Saločių uš prancūziškos ambasados ten sukūrimą…
  Visoms ir visiems smagaus pavasario ir poravimosi!

  • Žozefina Žozefina 6 gegužės, 2012

   Sveiki,
   Šis išraiškingas abrozdėlis turi ir pliusų. Visiems aišku kas prie ko. Viską supaprastinus, beveik aišku pasidaro: Moteriškei susijaudinus net šiupeliukas, vaistams semti,iš rankų iškrito. Na, o kai dėl to jau papelijusio jaunuolio, tai jis su savo apranga panašesnis į benamį.
   Tik man kilo klausimas, ką gi Jūs ruošiatės didinti arba mažinti, kad susidomėjote plastinių operacijų kainomis? Jei tai nėra komercinė paslaptis, išduokite paslaptį.
   Koks skirtumas kur yra lapės. Jos paprastai gyvena miškuose. Pvz. Lepšinės miške arba Liepynės.
   Edmundas Malūkas buvo veterinorius po to persikėlė į Vilnių. Savo knygose Edmundas Malūkas pateikia tokią kasdienybę, kokia ji yra iš tikrųjų. Rašytojas daugiausia knygų parašė apie nusikalstamą pasaulį. Ar tai makulatūrą ar ne, nebandžiau analizuoti. Tiesą sakant ko gero tik vieną jo knygą ir perskaičiau (Šiukšlyno žmonės). Tiesa, berods dar „Kraujo skonis“.
   Skirtumą tarp „benamio“ ir „bomžo“ sužinosit juos pavadinę vienaip ir kitaip. Aišku, jei užtaikysit ant ne visai išvėsusio „bomžo“. Kaip ir pavadindami negrą „negru“ ir „juoduku“.
   Kažkodėl p. Vitalija Gegužinskienė nutylėjo kiek mišrių porų gyvena nesusituokę. Paskutiniu metu ypatingai padaugėjo tiek mišrių, tiek nemišrių (paprastai kalbant sugyventinių). Mišrių santuokų pakako ir tarybiniu laikotarpiu, tik niekas neskalambijo.
   Pavasariškų emocijų!

   • Marytė Antanina iš sodžiaus Marytė Antanina iš sodžiaus 9 gegužės, 2012

    Abrozde – vaistinė? Man panašiau į kokią bakalėjos krautuvę (miltai, kruopos, makaronai, cukrus, džiovintos slyvos; šiupeliukas – biriems produktams; bo neteko matyti, kad vaistinėse kokį fenolftaleiną ar kitokias proškas nuo, tarkim, vidurių užkietėjimo, šinkuotų šiupeliukiais…).
    Nuoširdžiai atsiprašau dėl Malūko kūrybinio darbo vaisių pavadinimo makulatūra! Čia buvo mano netaktiška ir gal ne visoms suprantama ironija (kiek kartų įvairiose anketose mačiau: „Ką skaitote? – „Paulo Coelho „Alchemiką“; „Kas dar patinka?“ – „Malūko romanai!“ Nors, dievaži, lažinuos kaip tas gražuolis kviečia TV reklamoje, kad 60 – 80% anketų pildytojų net to Coelho knygos viršelio nematė… Pasakyti žodžiai visiškai netaikomi p. Žozefinai). Dar kartą – dovanokit.
    Po kitu p. Žozefinos tekstu pasirašau abiem rankomis.
    P. S. Dėl mikrochirurginės pagalbos: žadu tiesinti savo kreivą nosį. Jei bandančios dainuoti mergužėlės gali, kuo aš prastesnė?..

    • Žozefina II Žozefina II 9 gegužės, 2012

     Panele Maryte Antanina,
     Gal būt Jūs ir teisi( ? ).Mane suklaidino ženklas ant lango. Kažkur pasąmonėje sukasi, kad tai surišta su vaistais, galbūt veterinarijos. Jei gerai išskaičiau(panaudojau net veidrodį), tai ant lango užrašyta „Bendras sandėlis(prekių)“. Tarp kitko veterinarinius vaistus parduoda kilogramais, dezinfekcines priemones maišais.
     Kas dėl Malūko, tai atsiprašinėti nėra reikalo, nes tai skonio dalykas arba mados. Neveltui sklando anekdotas, kad pirkėjas atėjęs į knygyną, paprašo 1,5 m knygų. Kai kas dievina Gavelį. Nusipirkau „Vilniaus pokeris“. Šiaip ne taip iš mūčinau ir be jokio gailesčio padovanojau knygų supirkinėtojui. Jis pritarė, kad teisingai padariau.
     Sėkmės šou pasaulyje!

     • Marica Marica 10 gegužės, 2012

      Drįstu manyti, kad „Pokerį“ reikėjo skaityti tada, kai jis buvi tik parašytas – beveik prieš ketvirtį amžiaus!.. Tada, kaip žinia, ir sniegas baltesnis buvo, ir veidrodžiai teisingiau rodė… Romaną 1989-aisiai gavau „iš po prekystalio“ /retas šiandien žino, ką tai reiškia/, Gavelis žavėjo kaip racionalaus mąstymo autorius (fizikas visgi, bet ne šiuodienis „laborantas“…). Beje, prekijų, supirkinėtojų ir kelių policininkų nuomonė dažnai „neatitinka“ tiesos. Šiaipjau skaitome tai, kas patinka… Tarkim, šiandien labai mėgstu rašytoją Steponavičių, sukūrusį keletą įsimintinų novelių apie jaunus lietuvius su terbelėmis… Kai pradeda jiems dygti barzdos, anie tuntais traukia į šalis, kur saulė leidžiasi… Lietuvai!.. Graudžios istorijos, įsimintinas autorius, bet po 20 metų tikrai jis nebus toks „aktualus“… Net kašės* mėgėjams…
      P. S. Knygas perku ne metrais, o jardais ir pagal viršelio spalvą…
      *kaše vyras vadina krepšinį.

 6. Jūs labai teisingai rašot. Pavasaris tikrai pakeičia žmones. Galvos savaime pakyla aukštyn ir širdys suvirpa, kaip gitaros stygos. Ankstyvas rytas. Saulė ką tik patekėjusi. Nuostabus dangus visiems vienodas. Prasideda darbo diena. Kirų didžiulis debesys ir kurtinantis jų klyksmas „glosto“ ausis. „Aromatas“ toks stiprus, kad jokie kvepalai negali prilygti, net stipriausi yra nulis prieš šį „aromatą“. Traktoriai burzgia
  presuodami „produkciją“. Mano „kolegos“ tvarkingai eilutėmis: vienoje rankoje kablys, kitoje – maišas, renka viską ką galima patiems sunaudoti arba parduoti. Atrodo, kad jie net nejaučia šio „aromato“. Tiesą sakant kaip visur taip ir čia egzistuoja hierarchija. Yra tokių, kurie nedirba. Jie priverčia kitus dalį laimikio atiduoti jiems.
  Kita dalis mano „kolegų“ „dirba“ miesto konteineriuose. Ši „kolegų“ armija yra vienu laipteliu aukščiau, nes laimikis yra „iš pirmų rankų“ – dar neperrinktas.
  Mano „kolegas“ vieni vadina „piktžaizdėmis“, kiti „benamiais“, o dauguma „bomžais“. Vakarais visi grįžta kas kur įvairiais deriniais. Vieni sulenda į krūmus priemiesčiuose, kitiems tenka eiti iki miškelių prie miesto. Dar kiti įsitaiso daugiabučių laiptinėse (durų kodas jiems yra smulkmena), jei pavyksta. Nakčiai susiporavimas labai įvairus. Pvz. moteris apie 50 m. ir 2 apyjauniai vyrai arba jauna moteris ir 2 vyrai ir t .t. Pas juos kunkuliuoja aistros, nesvetimas pavydas, kaip ir pas kitus. Kai atskrenda starkai, galima tik numanyti tolesnę įvykių eigą. Kai kuriose šalyse imamasi priemonių, kad starkai neatskristų.
  Į tas gyvenimo „girnas“ patenkama įvairiai.Žmones pražudo nepalankiai susiklosčiusios aplinkybės, valios stoka (alkoholizmas, narkomanija), naivumas (buto praradimas). Daugumai virsta gyvenimo būdu. Suteikus jiems geresnes gyvenimo sąlygas, jie vėl grįžtų prie įprasto gyvenimo. Anot E. Malūko: „Bausmė ne ta, kad Dievas išvarė žmogų iš rojaus – jis suteikė pasirinkimo laisvę“.
  Froidas kaip Froidas. Jo teorijos ir pacientų gydymo metodai visiems vienodi.
  O va Darvinas, jei prisikeltų, tai manau, kad pasibaisėtų. Vargu ar jis numatė, kad evoliucija kai kuriems gali pasukti nepageidaujama linkme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.