Press "Enter" to skip to content

Festivalis „Ad astra“ skelbs Karpių dvaro renesansą

Šių metų liepos 28 d. Joniškėlyje, Karpių dvare vyks mini festivalis „Ad astra“. Dabar merdintis dvaras, praeityje garsėjęs įspūdingais pokyliais ir turtais, neegzistuoja nei istorijos vadovėliuose nei turistų maršrutuose. Šiuo renginiu bus siekiama pakeisti esamą padėtį.

Festivalio metu vyksiantis sutartinių kolektyvo „Trys keturiose” ir elektroninės muzikos grupės „Fusedmarc” bendro projekto „WAFT“ pasirodymas kvies žmones į neatrastą erdvę. Joniškėlio dvaro architektūrinis ansamblis, kvapą gniaužiančios legendos, parko gamta ir mažo miestelio ramybė sukurs nostalgiškai romantišką atmosferą, kurioje skambės šiuolaikiškai atliekamos sutartinės o ant pastatų švies ir keisis 3D projekcijos. Muzikinis projektas „WAFT“, sulaukęs pripažinimo užsienyje, bet nepelnytai nežinomas Lietuvoje. „WAFT“ skirtas intelektualiam, kultūros išalkusiam ir naujovėms atviram žmogui.Muzikantai pristatys šiuolaikines sutartinių versijas, kurios visuomenės yra nurašomos kaip nevertingos ir nebeįdomios.

Organizatoriai sieks suartinti visuomenę ir kultūros paveldą, šiuo atveju Joniškėlio dvaro ansamblį, sudominti žmones tuo, kas slepiasi provincijoje, kai atstumas ar didmiesčių renginių gausa slopina norą ieškoti, atrasti ir domėtis Lietuvos turtais.

Šalia WAFT festivalyje pasirodys Alina Orlova – lietuviškos muzikos perlas, savo unikaliu tembru ir kūryba sužavėjusi ne tik Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos klausytojus. Vidas Bareikis su grupe, Egor Zabelov Trio (Baltarusija), kurie akordeono, kontraboso ir būgnų pagalba įgarsins nebylųjį kiną. Taip pat kauniečių projektas „Sovijus“ garsėjantis  paslaptingu ir kosmosu dvelkiančiu post-etno skambesiu.  Tai muzikos, vaizdo, praeities, paslapties ir stebuklų pilna vasaros naktis, kurioje atgis Joniškėlio dvaras, nusipurtys praeities dulkes ir švęs savo atgimimą.

                      „Ad Astra“ koncepcija – rafinuota ir kokybiška muzika bei vaizdo ir šviesos instaliacijos. Festivalyje šalia muzikos bus daug etno motyvų, dvaro pramogos, dvariškių rūbais aprengtas personalas, vietinis maistas ir alus, daug ekologinių pasiūlymų.  Alternatyvi, bet ne orientuota į subkultūras muzika.

                      Tai bus pirmas ir didžiausias festivalis Šiaurės Aukštaitijos regione.

Komentuoti su „Facebook “

7 Comments

  • Viktoras Viktoras Post author | 21 birželio, 2012

   Bilietai bus pradėti prekiauti kitą pirmadienį (birželio 25d.) per TIKETA.LT sistemą. Galutinė kaina bus aiški pirmadieni ryte.

   • melisenda melisenda 22 birželio, 2012

    AČIŪ už būsimą ir AČIŪ už buvusią ŠVENTĘ!!! Tokia didinga ir nuostabiai graži buvo šventė birželio 3 dieną Joniškėlyje, taip išsipuošusi bažnyčia sutiko savo svečius ir parapijiečius savo 210 metų ir parapijos 260 metų jubiliejuose. Tokį pakylėjimą jautėme, galėdami dalyvauti mišiose, aukojamose gerb. jo Excelencijos vyskupo Jono Kaunecko. Jo aukojamos mišios, jo pamokymai liejosi į atviras gėriui tikinčiųjų širdis. Kas klausėsi Marijos radijo tiesioginės transliacijos, patvirtins, kad abu bažnyčios chorai ir sakralinės muzikos ansamblis giesmes atliko nuostabiai, tiek daug laiko ir jėgų juos deramai paruošti atidavė gerb. vargonininkė Jolanta Giedraitienė. Chorų giesmių atlikimą išgyrė Joniškėlio garbės pilietė Inger, dalyvavusi mišiose ir kiti klausiusieji. Galime didžiuotis Joniškėlio istorija, jos kūrėjais, dovanojusiais mūsų parapijai nuostabų statinį – didingą bažnyčią. Tiek daug pasišventimo parapijai parodė gerb. dvasiškasis Tėvas Ričardas Banys ir kiti bažnyčios patarnautojai, kad šventė praeitų sklandžiai. Trūksta žodžių aprašyti popietei, praleistai kultūros namuose – taip buvo nuostabu ir taip leido žmonėms viską užmiršus kvatotis ir ploti iki delnų skaudėjimo. Ačiū kultūros darbuotojoms Nijolei Stepulienei, Vandai Petrauskienei ir p. Viktorui Stanislovaičiui. Tad kur pasidėjo nors vienintutėlė nuotraukytė ar keletas žodelyčių laikraščiuose, svetainėse, kai turėtume per visus puslapius girtis ir dėkoti Dievui ir organizatoriams už nuostabią dieną Joniškėlyje. Skaudu, kai aprašomi visai niekiniai renginėliai, o apie didingus – nė žodžio, juolab, kad juose dalyvavo ir Rajono Meras Gintautas Gegužinskas ir seimo narys Antanas Matulas.

    • Balduin Nr.2 Balduin Nr.2 22 birželio, 2012

     Jūs, ponia Melisenda, taip jautriai aprašėt renginį, kad net akys sudrėko…
     Garbė Dievui Tėvui!
     Garbė Tėvui Ričardui!! (jo eiliavimus tikrai pasiskaitau, kai dūšią katės ima draskyti ir norisi tada ko nors tikrai lietuviško… /net Klinikas imu prisiminti…/).
     Marijos radijo(s) tiesiogine transliacija, deja, negalėjau gėrėtis, bo iki Mūšos klonių nei FM, nei AM nedaveina…
     Tikrai dėkui p. p. Stepulienei, Petrauskienei bei Stanislovaičiui už triūsą bei stangas!
     P. S. O kad neteko garbės matyti Rajono Mero (dovanokit, bet rašyba Tamstos) bei kažkokio seimūno (dažnai apsišaukiančio g l o b ė j u ), manau, esant tik +++. Dažni šių ponų fotkių mirguliavimai akyse gali sukelti akių tinklainėje tokius negrįžtamus pokyčius, kad net pati geriausia okulistė iš Biržų, retsykiais atvykstanti į Pasvalio miestelį, nesiims anų išgydyti…
     p. Viktoras paprašė, parašiau komentarą. Nepatiko – neskaitykit.

     • soleil soleil 26 birželio, 2012

      Na bet koks teisingas pastebėjimas apie tuos „globėjus” ir renkamus jų pliusus.

    • Viktoras Viktoras Post author | 22 birželio, 2012

     Gerbiama Melisenda, čia akmuo į mano daržą ir pelnytas. Susikaupė kalnas puikios medžiagos (bažnyčios jubiliejus, kapelų šventė, Veronika Karpių dvare) kurios niekaip nespėju sutvarkyti. Prasidėjusi vasara ir keletą naujų projektų atima kone visą laiką. Pažadu artimiausiu laiku susiimti ir viską papasakoti bei parodyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.