Press "Enter" to skip to content

Kraštiečio iniciatyvą pastebėjo ministerija

Birželio 5-ąją tarptautinė bendruomenė pažymi Pasaulinę aplinkos dieną. Ta proga Aplinkos ministerijoje buvo įteikta gamtininko Česlovo Kudabos vardo premija. Šiemet garbingą apdovanojimą  pelnė Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės geografijos ir turizmo katedros profesorius, Gamtos bičiulių asociacijos prezidentas, gamtininkas ir geografas Algirdas Stanaitis.

Pasaulinės aplinkos dienos minėjimo metu taip pat buvo pagerbti pilietinių aplinkosauginių akcijų iniciatoriai, aktyvūs gamtosaugininkai, ekologiško gyvenimo būdo propaguotojai. Apdovanojimai buvo įteikti  ir mūsų kraštiečiui Jonui Pugevičiui už rūpinimąsi sparnuočiais ir įvairių originalių inkilų retiems paukščiams gamybą.

Parengta pagal http://www.grynas.lt medžiagą.

Jono Pugevičiaus foto

Komentuoti su „Facebook “

24 Comments

 1. What’s Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve found
  It absolutely useful and it has helped me out loads.
  I am hoping to give a contribution & aid different users like its helped me.

  Great job.

 2. toner cartridge toner cartridge 26 vasario, 2013

  Magnificent items from you, man. I’ve take into accout your stuff previous to and you’re simply too fantastic.

  I really like what you’ve acquired right here, certainly like what you’re stating and the
  best way wherein you assert it. You make it entertaining and you continue to care for to
  stay it smart. I can’t wait to learn much more from you. This is actually a terrific site.

  Feel free to visit my web blog: toner cartridge

   • vaidė vaidė 2 kovo, 2013

    a KON TU NESUPRONR .

    • Kilbukas su tuno kauke Kilbukas su tuno kauke 3 kovo, 2013

     Nesupront druka bukvu i da nesupront, kaip veiziet ta „nesuproNR“? Jeigu dreb ronkos, pasitarkit su daktarka ar aptiekarka!
     I da: nesupront angielskai, bo mano pamoushi roukuojas lietuvishkai. Vot tep!

 3. Aptiekarius Aptiekarius 12 birželio, 2012

  Nesuprantu, kam balzamus gerti puslitriais?!? Kotryna Antroji, ir ta savo kolitus tik balzamo lašais gydė. Ale kokia spitra buvo: ir ant paklodžių, ir šiaip nepėsčia: net Lietuvos žemes prie savo imperijos prijungė…
  Ir sakyk, kad čia tie balzamai moterai nepamačyjo?!.
  O Tamsta – į paklodes, link kapinių, betrūksta propelerio: būtumėt tikra Karlsonė…

  • Šnapsorgas Šnapsorgas 12 birželio, 2012

   Dabar daugeliui vyrų, tai įprasta dideliais kiekiais gerti. Rytą eini ir matai jau spėjusi „nulūžti“ kokį 20-metį ant vejos. Tiesą sakant ne visi. Esu ne kartą mačiau kaip 3 vyrai buteliuką odekolono dalijosi ant trijų. Kaip nekeista, bet jie nelabai „nulūžta“. Viskas pagal pageidavimą.

   • Penktas Šanielius Penktas Šanielius 13 birželio, 2012

    Tas odekolonas – koks buvo: „Šipras ar „Troinoj“?
    Matėt kuriais metais – 1989 ar 1998?
    Aš tai beveliju „imti“ langų valiklį: ir „nenulūžtu“ greit, ir vaikštau skaidrus it stiklas… Antifrizo nerekomenduoju: ten toks etilenglikolis ištirpintas; saldus kaip šartrezas, ale jau 50 g kepenyse 5 centų dydžio skyles praardo!

    • Dulsinėja Dulsinėja 13 birželio, 2012

     „Troinoj“. Kai eidavau į darbą, matydavau. Vienas iš jų buvo gydytojos sūnus. Kur aš dirbau visi apie viską žinojo. Jie visi 3 iki 55 metų išmirė. Užteko ir „Troinoj“.
     Nuo vakar pavakarės pas mane vis dar tęsiasi „štilis“. Beje paskaitykite šios dienos „Kauno dienoje“ straipsnį: „Aistros dėl Birželio sukilimo lyderio“. Taip per tas dienas nusivyliau žmonėmis. Mato, tai ką nori matyti. Girdi, tik tai ką nori girdėti.

     Don Kichotas: – Ar matai tu jojant raitelį keliu?
     Sančo Pansa: – Taip! Ant asilo kažkas į mus artėja.
     Don Kichotas: – Aš Vambrino šalmą spindintį regiu.
     Sančo Pansa: – Aš tik vario lėkštę – įprastą skutėjui.
     Don Kichotas: – Šalmą tuoj išsikovosime mūšy.
     Sančo Pansa: – Dėl lėkštės neduosiu sau nuleisti kraujo.
     Don Kichotas: – Pasitrauk miš kelio, jei širdis baili.
     Sančo Pansa: – Taip, Senjore! Aš bailus, čia nieko naujo.
     (Po mūšio, kuriame skutėjas pabėga, viską palikęs).
     Don Kichotas: – Sančo Pansa, šalmas – didelis laimikis!
     Sančo Pansa: – Bet skutėjo asilas taip pat nemenkas!
     Don Kichotas: – Ne, tai grobis riteriams tauriems netikęs.
     Sančo Pansa: – Bet ginklanešiams bailiems ir to užtenka.
     Don Kichotas: – Sančo, būk teisingas ir įstatymo žmogus.
     Sančo Pansa: – Malonybe, vien tik nugalėtojas teisus.
     (V. Mačernis)
     P. S. Važiuoju į sodą kelioms valandoms pravietrinti savo smegenų

   • Laura Laura 18 lapkričio, 2012

    Acquiring study this I assumed it had been relaly educational. I enjoy you taking some time and energy to place this informative article collectively. I when once more uncover myself shelling out approach to a lot time the two studying and commenting. But so what, it had been even now worthwhile!

 4. Besparnis Besparnis 8 birželio, 2012

  Kraštietį poną Joną mylim ir uvažuojam!! Vien už tai, kad mAtociklą virtuoziškai keravoja, neprastai patigrapuoja, inkilus išradingai sukala (su čviekais ir be anų), byškį neteisybės apie Etną žemiečiams paporina…
  Ale kas ta mini Sterija? I – Sterija?? Maxi Kazlauckas iš visiškų valinskų chebrytės trečdalio? Ar šiaip koks sauso tinko ir putplasčio klojėjas, užuot darbus dirbęs, bet į i-Steriją įlindęs?..
  P. S. Jonai, mes Tave gerbiam!
  Besparniai, bet buvę su Jawutėm…

  • Liepsnelė Liepsnelė 8 birželio, 2012

   Liepsnelė
   Sveiki,
   Na, Besparnio žodžių apie meilę žemiečiui negaliu pakartoti, nes likčiau nesuprasta.. Tad džiaugiuosi Jūsų laimėjimais p. Jonai. Nepaprastai džiaugiuosi inkilėliais. Kai nebeliks miškų, bus galima tvirtinti ant smaigų. Labai praktiška.
   Jei ne paslaptis, tai kur Jūs Besparni skrajojote, kad netekote sparnų. Ak, tiesa kažkurioje erdvėje prasilenkėme (jei neapsirikau). Gerą pusdienį sugaišau, pamačiusi, kad jokio tolko nėra, užsiėmiau savais reikalais, kur kas žemiškesniais.
   Galiu Jums Besparni pasiūlyti, o gal Jūs ir žinote. Nepakenks. Buvo tokia svetainė http://www.laikas.lt , bet ji bankrutavo. Sakyčiau įdomi, nes buvo labai platus diapazonas įvairiausių temų. Šią svetainę sužlugdė tarpusavio nesutarimai (atsirado norinčių būti protingesniais už kitus) ir kai pasitraukė iš „branduolio“ kai kurie, tada ir pradėjo ristis žemyn. Buvo ir kitų priežasčių (neaiškinsiu, nes vargu ar įdomu). Administratorius – vilniškis Moderatorius. Dabar vadinasi http://www.brigin.lt . Tai merdinti svetainė, bet sukaupta medžiaga yra likusi.
   Sėkmės

   • Vakar vėlai vakare išsiųstas komentaras pakibo ore, bet tikiuosi, kad nusileis (sulauks komentatoriaus patvirtinimo).
    Dar norėjau paaiškinti dėl tos minėtos svetainės. Anksčiau nereikėjo registruotis, bet dabar gali tekti. Virusų nesu pasigavusi. Ten nebūtina dalyvauti, bet peržiūrėti verta. O gal Jūs už mane net geriau žinote šią svetainę? Net lankėtės, nes prisimenu esu atkreipusi dėmesį į vieną, kuris panaudodavo joniškėlietiškos tarmės žodžių.
    Kas dėl švietimo sistemos, tai Jūs 100% buvote teisus (man padėjo tai suvokti „smegenų praplovimas“ vienos mokytojos). Bet tai ne į temą
    Jei nebus noro rašyti, atsakymas nebūtinas.
    Geros dienos!

   • Burette* Burette* 10 birželio, 2012

    Dėkui už nuorodas. Žinot, kai turiu liuosesnio laiko, tai pabūnu ir popo (panašu į porno, bet tikrai ne tai…), ir pipedijoj, ir didžiojoj tarybinėj enciklopedijoj… (БСЭ). Įvertinant savo pabalusius plaukus ir didelį prielankumą Pasvalio daktarams (exdaktarėms – pediatrėms ypačiai), labai pamilau p i p e d i j ą…
    Dabar paseksiu Tamstai sakmę apie Bespernius ir Besparnes.
    Seniai seniai tarp Žilvytynės kapinių vakarinės tvoros ir ponų Mikalauskų trobos buvo bala (nei vidurinės mokyklos, juoba GIMNAZIJOS tame mažo miesto pakraštyje dar nebuvo, todėl bala turėjo visišką teisę savo egzistencijai). Baloje veisėsi varlės. Ašai su & jas gaudžiau ir sėkmingai operavau ant stalo, pagaminto iš faneros nuo kažkokios dėžės, nugvelbtos iš artimiausios krautuvės (mosėt, Kastytės)… Čia baigiasi I dalis ir , jei Tamstai nepriklu, tęsiam…
    II dalis. Gaudžiau ir muses. Ir mėlynas, ir žalias. Pašalindavau sparnus. Kad nepabėgtų. (Tęsti?). Tskant, nenuskristų, kur nereikia. Toks, žYnot, tyrimo objektas… Sparnus retsykiais palikdavau, bet tada uodegon įstatydavau smilgą (motiejuką, eraičyną etc.). Bloga? / jeigu nėra 18 – neskaityti!/.
    Dabar – ganėtinai rimtai. Studijuodamas Kaune (keramikos plytelių klojėjas – dizaineris, veik, kaip tie, kataruos šiandien „stiliai“ reklamuoja …) ir gyvendamas „ant buto“, užu sienos turėjau kaimynę – KMI studentę. Ji, parėjus iš prozektoriumo ir prisėdus virtuvėje prie lašinių palties (kas be ko, lašinius kartais tašydavom drauge…), tuo p a č i u skalpeliu pjaudavo bryzą ir „apetitnai“ šveisdavo. Sakau, D…, kaip tu gali tuo pačiu peiliuku pilvaplėvę atidalinti ir čia pat lašinius pjaustyti? (!!!). Cha, atsako jinai, l a v o n ė l i a i patys geriausi žmonės…
    Moralas: ta mergaitė tapo Kauno klinikų viena geriausių vaikų chirurgių…
    Ir kitas moralas: jei niekas niekad niekam nebūtų prikirpę sparnų, tai ir vištos skraidytų…
    O Mikoliškio chebra ką tada veiktų?..
    * burette nemaišyti su pipette!

    • Burette Burette 10 birželio, 2012

     Privalau patikslinti: rašydamas apie Pasvalio pediatres, omeny teturėjau tas, kataros šiandien specializuojasi karo bei gynybos reikaluose… Čia, Tamstoms, „ne pūlinį aspirinu gydyti“ (cit.)… Jų, beje, ir norėčiau paklausti: kodėl šiandien šovinius pirkti skatinama Estija, Latvija ir Lietuva (susimetus), jei pakaunėje buvo „nuo nulio“ pastatytas n a u j a s kulipkų fabrikas?..

     • Menzūra Menzūra 11 birželio, 2012

      Ir ką gi ruošiatės titruoti? Beje 18 metų jau turite, jei pamilote pipediją?
      Kas dėl Jūsų varlių operavimo arba musių tyrinėjimo, kaip nekeista, galit ką norit sakyti net man valgant. Manęs neveikia. Tarp kitko Medicinos instituto kieme su grupiokais laukiant kol išneš karstus (vienos iš grupės, tarp kitko Birutės Visokavičienės nuskendo abu tėvai ir broliukas),grupiokai nutarė, kad aš vienintelė iš grupės galėčiau dirbti medike.
      Kokius 3 metus aš taip gyvenau su medikėmis iš klinikų. Apie to paties skalpelio panaudojimą galėčiau papasakoti geresnį analogišką variantą, bet dėl vietos stokos tiek to. Kada nors kitą kartą.
      Kas liečia moteris – didvyres, kurios sugeba iš pediatrės persikvalifikuoti į karo ir gynybos žinoves, vien pagalvojus man pasidaro silpna iš džiaugsmo, kaip pasisekė mūsų karinėms pajėgoms. Jūs manęs klausiate dėl kulipkų fabriko. Galiu atsakyti tik tiek, kiek ir Jūs. Buvo, bet kaip ir visa pramonė ėmė ir pražuvo. Užtat, kokia „garbė“ mums. Ko gero pirmą vietą užimame prekyboje, kur vien IMPORTAS (na ir kas kad kokybė prasta). Kam mums ta pramonė? Kam reikalingas tas žemės ūkis? Mes galime valgyti ir produktų pakaitalus.
      Dabar aš Jums pateiksiu klausimą. Sakykite, kodėl niokojami miškai. Baisu. Ne tik iškertami didžiausi plotai, bet ir šlapiu metų laiku (rudenį, pavasarį) išvilkdami rastus padaro tokias provėžas, kad neina perlipti.
      O čia šiaip pamąstymui.
      Apie Lietuvą
      Šaltinis: Realių pacanų buveinė…
      Ar kada nors pagalvojote apie tai kokioje šalyje gyvenate? Pacanopolis.lt atliko trumpa tyrimą kurio objektas buvo Lietuva ir jos gyventojai. Pradėkime nuo pat pradžios, mokslininkai teigia, kad žmonija, o tiksliau visa žmonių civilizacija kilo iš Afrikos. Pabandėme įsigilinti į šią teorija ir mums pavyko ją patvirtinti. Nenorime čia daug rašyti apie tyrimo smulkmenas, ko gero užteks tik pateikti kelis palyginimus ir faktus, kad patys įsitikintumėte jog lietuviai yra tikri Afrikiečiai.
      1. Afrikiečiai yra labai geri krepšininkai – lietuviai taip pat.
      2. Afrikiečiai migruoja į kitas šalis ir dirba sunkiausius darbus – lietuviai taip pat.
      3. Afrikoje daug žmonių gyvena ant skurdo ribos – lietuviai taip pat.
      4. Afrikoje vidutinis naudojamų automobilių amžius yra 12-15 metų – Lietuvoje taip pat.
      5. Afrikiečių kalba yra nesuprantama daugumai kitų tautų atstovų – lietuvių kalba taip pat.
      6. Afrikoje nusikalstamumas yra labai didelis – Lietuvoje taip pat.
      7. Afrikiečiai yra nemėgstami kai kuriose šalyse – lietuviai taip pat.
      8. Afrikos politikai nevisai supranta kaip reikia valdyti šalį – lietuvių seimas taip pat.
      9. Afrikoje valdžia nerenkama, o pasirenkama iš vietinių artistų – Lietuvoje taip pat.
      10. Afrikoje kelių kokybė apgailėtina – Lietuvoje taip pat.
      11. Afrikiečiai turi legendą apie geležinį liūtą – lietuviai turi legenda apie geležinį vilką.
      12. Afrikoje pasitaikydavo kanibalizmo atvejų – lietuviai irgi mėgsta vienas kitą ėsti.
      Taigi kaip matote tarp afrikiečių ir lietuvių yra labai daug panašumų ir mes dar ne visus juos išvardinom. Pažiūrėjus į žemėlapį Afrikos ir Lietuvos, taip pat galima pamatyti panašumų.
      Pagarbiai Menzūra

     • Patikslinimas Patikslinimas 11 birželio, 2012

      Giraitės ginkluotės gamykla, kuri vadinama vienu nesėkmingiausių ir brangiausių projektų Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, bandoma privatizuoti, nors ji tik neseniai įgijo teorinę galimybę parduoti produkciją užsienyje.
      Teigiama, kad GGG nedirbtų nuostolingai, jeigu per metus pagamintų mažiausiai po 20 mln. šovinių. Tačiau neskelbiama, kiek jų dabar pagaminama. Šiais metais valstybė iš gamyklos įsigijo šovinių už 3 mln. litų, nors jau dabar esamų šovinių atsargų ji turinti 10 metų į priekį. Tai pristatydamas įstatymo projektą teigė krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas.
      A.Kašėta pasisako prieš gamyklos privatizavimą, nes neįžvelgia daug pliusų. “Neaiškios galimo privatizavimo sąlygos, todėl neaiškus ir gamyklos likimas”, – teigė jis.
      Kai kurie Seimo nariai jau prabilo apie galimą neskaidrų šios gamyklos privatizavimą. Pavyzdžiui, Seimo vicepirmininkas Artūras Skardžius mano, kad gamyklos teritorija gali būti patraukli nekilnojamojo turto agentūroms, kurioms rūpėtų ne šoviniai, o gyvenamųjų namų statyba 30 hektarų sklype.
      “Turiu įtarimų, kad ateityje gali būti susitarimas, ir objektas gali būti parduotas pigiai. Panašių atvejų šalyje yra buvę. Galimybių piktnaudžiavimui yra, abejonės neišsklaidytos, todėl tęsime darbą”, – teigė A.Kašėta.

  • Liepsnelė Liepsnelė 9 birželio, 2012

   Šios dienos komentarą(laukiati patvirtinimo)prašau anuliuokite.

   • Burette Burette 11 birželio, 2012

    Jei atvirai, tai apie kulipkas klausiau grynai retoriškai… Nesitikėdamas atsakymo nei iš Jūsų, gerb. Menzūra, nei juo labiau iš kompetentingos ponios, lengva ranka gyveniman paleidusios sparnuotą frazę: „ne pūlinį aspirinu gydyti…“.
    Šiaip gi, dėkoju Jums už suteiktą informaciją, nors ana kiek ir senstelėjusi… (tarkim, pono A. Skardžiaus po 2008 – ųjų lyg ir nebesigirdi bei nebesimato „po“ politikos apniukusia padange, ponas A. Kašėta lygiai prieš metus nesmagiai apleido Seimo vicepirmininko krėslą…; apleido todėl, kad, bandydamas „Škodos“ /tokia mašinytė/ technines galimybes, kiek perspaudė akseleratorių /170 km/h, kaip „Škodai“ – visai neprastas rezultatas!!/; keliukai jį prispaudė už tą perspaudimą ir… ; tuometinis krašto apsaugos ministeris ponas G. Kirkilas spėjo pasitarnauti tautai, kilniadvasiškai pabūdamas ministru pirmininku; dabar spauda apie šį poną menkai berašo… o gaila, asmeniškai jo pasiilgau, gal ne tiek jo, o tos jo pypkelės, katarą anas reikia nereikia žysdavo}. Kartoju: Jūsų informacija įdomi, tačiau… archyvinė.
    Dėl titravimo. Savo jau atititravau ir atsititravau. Dabar garbingai ilsiuosi. Beje, ta intencija turiu paminėti vieną itin reikšmingą darbą, su draugu nudirbtą studijų metais: tada buvo nustatytas praktiškai visų prieinamų sausvynių ir „rašalų“ rūgštingumas (pH), tiesa, ne titruojant, o naudojantis pH – metru (tokia skardinė dėželė su dviem dratais ir stikliniais elektrodais skleinyčioje) Mūsų darbas į mokslo analus nepateko (skirtingai nuo tų, kurie (-os) nagrinėjo, tarkim, nemarios komunistinės jaunimo sąjungos nuopelnus, kuriant materialinę komunizmo( kaip aukščiausiosios visuomeninės farmacijos fazės) bazę… Bet, pasakysiu, mūsų darbas irgi šuniui ant uodegos nenuėjo, bo padėjo grupės draugams kritiškai įvertinti dažniausiai naudojamų skysčių įtaką skrandžiui beigi sąveiką su jo (skrandžio) turiniu. „Ko pasėkoje“: sutaupyti pinigai perkant ranitidiną ir omeprazolį, sulaukus senjorų metų bei taip svajoto laukinio kapitalizmo…
    P. S. Anuliuoti nieko nereikia ir nieko šito veiksmo atlikti neprašau!
    Pagarbiai, Burette

    • Menzūra Menzūra 12 birželio, 2012

     Vėjo žodžiais, kai nieko protingo neturi ką pasakyti, tai geriau patylėti. Ką aš šį kartą ir padarysiu. Be to dabar savo mintis sukoncentravusi kitur.
     Nors tiesą sakant, apie miškus taip ir neatsakėte. Tiesą sakant tai irgi tik retoriškas klausimas.
     Apie anuliavimą komentaro rašiau ponui Viktorui, ką jis ir padarė.
     Pagarbiai Menzūra

     • Pas de blabla Pas de blabla 12 birželio, 2012

      Apie miškus. Nepasitaręs su v ė j u, vis tik drįstu manyti, kad miškai niokojami todėl, jog likimas jiems (miškams, o ne vėjams)lėmė augti Lietuvoje. O lietuviškos genties ž m o g a m s reikia d a u g ir g r e i t!!
      Kai buvo statomas socializmas – irgi reikėjo d a u g ir g r e i t… (didieji statytojai, beje, tuo išmoningai pasinaudojo…).
      „Po manęs nors ir tvanas“. „Au reste, aprés nous, le deluge“ /marquise de Pompadour, jinai ir Jeanne Antoinette Poisson/.
      Kas šiandien suskaičiuos, kiek visokių žanų, antuanių beigi pisonų priviso Lietuvoje?!?
      P. S. „Miškais ateina ruduo“… Skaitykit Katiliškį, gydykit sielą ir tikėkit: visokius pompadurus ir pompadures istorija tikrai įvertins…
      P. P. S. Jau sakiau: negreit tai bus, kantrybės!! Duokit laiko užaugt ir išsimokslint p. Viktoro (redaktoriaus) dukrelėms…

     • Paguoda Paguoda 12 birželio, 2012

      Tai ačiū už paguodimą, tai kaip balzamas širdžiai ir dušiai.

     • Pas de chichi Pas de chichi 12 birželio, 2012

      „Dušiai“ – „ū“ ylgoji…
      Balzamas – kuris: Rygos ar „Stumbro“?..

     • Dūšia Dūšia 12 birželio, 2012

      Nesvarbu kuris. Svarbu kiekis. Jei puslitris ant galvos, tai padėtų bet kam, kaip man tai beliktų susivynioti į paklodę ir eiti link kapinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.