Press "Enter" to skip to content

Pagalba pradedančiajam verslui

pagalba versluiLietuvos valstybė galų gale suprato, kad mokesčius ir pašalpas tiek mamoms, tiek pensininkams uždirba ne Lietuvos aukso atsargos Šveicarijos banko rūsiuose, o verslininkai. Visuomenė to dar ne iki galo supranta, nes verslininkus laiko blogio įsikūnijimu, tačiau čia tik laiko klausimas, ir situacija pasikeis. Keistis ji pradėjo prieš keletą metų, kai buvo pradėtos paprastinti verslo įsteigimo procedūros, atsirado elektroninių paslaugų, paprastesnė tapo ir buhalterinė apskaita. Tai paskatino jaunus ir verslius žmones, savo srities specialistus kurti legalius verslus, samdyti žmones ir bandyti užsidirbti ne iš beveik mistiniais būdais privatizuotų buvusių valstybinių objektų ir juodųjų metalų prekybos, bet iš legalių prekybos, gamybos ir paslaugų sektorių verslų.

Reikalinga pagalba pradedančiajam verslui

Verslas padeda žmonėms užsidirbti ir oriai gyventi. Kas padeda verslui kurtis, vystytis ir nebankrutuoti? Seniau tai darė kiti verslininkai, įvairios verslininkų grupės ir organizacijos. Prieš keletą metų to ėmėsi valstybė, o konkrečiai Ūkio ministerija, įsteigusi keletą svarbių organizacijų, tarp jų ir „Versli Lietuva“. Kartu su Europos Sąjunga, Lietuvos valdžia pradėjo dalinti verslo paramos krepšelius, kurie skiriami naujai įsteigtam verslui per pirmuosius jo gyvavimo metus. „Krepšelis“ yra pilnas tam tikros mokomosios medžiagos ir konsultacijų. Tikrai jokių lengvatinių paskolų ar dovanų čia nėra. Tai įvairūs kursai apie verslo valdymą, asmeninės konsultacijos su teisininkais, darbo saugos specialistais, mokesčių inspektoriais, kaip teisingai tvarkyti tam tikrus dokumentus ir vykdyti veiklą.

Kitos valstybinės institucijos taip pat padeda. Mokesčių inspekcija, SODRA ir kitos institucijos šiek tiek atlaidžiau žiūri į pradedančiojo verslo vykdymą, už klaidas nepuola bausti, tik perspėja ir konsultuoja pirmuosius metus. Ši politika taikoma tam, kad verslas išmoktų tvarkytis teisingai, o ne būtų sugniuždomas baudų ir teisinių procesų jau pirmaisiais gyvenimo metais.

Pradedantiesiems verslininkams padeda ir privatus sektorius, teikdamas tam tikras verslo valdymo paslaugas. Labai svarbu yra ne tik konsultacijos, bet ir verslo reklama, kuri lemia labai daug pirmaisiais darbo metais. Kuriasi įvairios internetinės bendruomenės, vienijančios pradedančiuosius verslus ir pavienius verslininkus ir bandančios jiems padėti kontaktais, klientų paieškos srityje, naudingais patarimais, nemokama reklama.

Internete nuolatos publikuojamos naudingos publikacijos ir straipsniai apie elementarius verslo vystymo dalykus taip pat prisideda prie verslumo skatinimo ir edukacijos.

Visa tai daroma turint du pagrindinius tikslus: sukurti naujsus juridinius asmenis, kurie gali biudžetą papildyti mokesčiais ir pritraukti didelių investicijų iš užsienio, su kuriomis verslai plėsis, samdys daugiau žmonių, padidės vartojimui skirtų pinigų srautai.

Bet kuris naujas verslas yra ne priešas visuomenei, o daugiau surenkamų mokesčių ir mažesnė bedarbystė. Tokia valstybės politika labiau skatina naujų verslų kūrimąsi ir vystymąsi.

Komentuoti su „Facebook “

5 Comments

 1. tilis.lt tilis.lt 16 rugsėjo, 2022

  vien pradedant kurti verslą kiek sunkumų užklumpa, tai nors tiek gerai, kad valstybė stengiasi bent kažkiek padėti. Visiškai pritariu, kad visuomet reikia pasitart su profesionalais, tai jau geriau nuo pat verslo kūrimo pradžios kreiptis į profesionalus, kad padėtų tinkamai daryt tiek reklamą, tiek verslo vystymą

 2. SAP diegimas SAP diegimas 29 liepos, 2022

  kol verslas mažiukas, tol viską galima daryti ir rankiniu būdu.. bet kiek atsiranda netikslumų, bereikalingo laiko gaišimo, kurį būtų galima skirti kažkam naudingam.. manau ir pačioje pradžioje turėtų atsirasti verslo valdymo sistemos, bent elementariausios.

 3. uab steigimas uab steigimas 23 birželio, 2022

  bet kokiais iškilusiais klausimais vertėtų konsultuotis su profesionalais.. pradedant įmonės steigimo subtilybės, baigiant reklama ir viskuo kitu

 4. etikečių gamybos kaina etikečių gamybos kaina 1 gegužės, 2022

  pradedančiam verslui turbūt reikėtų labiau duoti patarimų, kad atėjus į rinką reikia tą daryti geriausiai, kaip išeina. jei tai produktas, tai apgalvoti viską iki menkiausios smulkmenos, pakuotes, etiketes ir t..t jei paslauga, taip pat daug dėmesio skirti komunikacijai, kurti vertę.

 5. valdymas valdymas 28 spalio, 2019

  Visuomet yra reikalinga pagalba viskam, ypač jaunimui. Na iš kur jam žinoti kaip teisingai valdyti verslą ar kokių palengvinimų yra, programų..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.