Press "Enter" to skip to content

Laiškai iš Džibučio. Pradžia

Pradedame spausdinti seriją reportažų iš egzotiško Džibučio kurioje darbo reikalais vieši joniškėlietis Marius. Jaunuolis šioje Afrikos valstybėje planuoja užtrūkti iki Naujų metų, tad mūsų skaitytojų laukia daug kaštų (tiesiogine ir perkeltine prasme) įspūdžių.

 turkish

Taip jau gyvenime susiklostė, kad mano darbas yra neatsiejamas nuo periodiškų kelionių. Jo dėka teko paklajoti po Europą, žvilgtelti į už Atlanto vandenyno esančias Jungtines Amerikos Valstijas, na, bet į juodąjį žemyną, Afriką, dar neteko patekti.

Todėl gavęs pasiūlymą praleisti pusmetį vienoje iš Afrikos valstybių, Džibutyje, ilgai negalvojau. Nors žinojau, kad tokiose ilgai trunkančiose išvykose kankina šeimos ir namų ilgesys, bet smalsumas nugalėjo…

Ir štai paskutinį birželio savaitgalį, po ilgo ir varginančio pasirengimo, mes su kolega jau sėdim „Turkish Airlines“ lėktuve, skraidinančiame mus į tolimą, magišką, turtingą laukine gamta, o kartu ir mažai pažįstamą žemyną. Kelionė laukė netrumpa: 2,5 valandos skrydžio į Stambulą, po to 5,5 valandos skrydžio į Džibučio Respublikos sostinę Džibutį.

Kad kažkas keičiasi supratome jau įsėdę į Stambulą skrendantį lėktuvą, kurio dalis keleivių buvo turkų šeimos, kurių moterys net ir sąlyginai šiltą dieną dėvėjo visą kūną dengiančius lietpalčius bei plaukus slėpė po skaromis.

Pirmoji kelionės dalis prabėgo gana greitai – net nepastebėjome kaip mūsų lėktuvo ratai palietė Stambulo tarptautinio oro uosto kylimo – tūpimo taką.

Išlipę iš lėktuvo pajutome, kad mes jau nebe Europoje. Aerouosto tranzito salė pilna margos publikos. Čia buvo ir vienodus drabužius dėvinčių turkų darbininkų grupės, skrendančios į kitas šalis ieškoti geresnio uždarbio, ir didžiulės afrikiečių šeimynos, kurių vyrai vaikšto susikišę rankas į kišenes, o moterys rūpinasi ne tik vaikais bet ir bagažu, ir europiečiai, turbūt keliaujantis verslo reikalais į kitas Rytų šalis, ir mes, keletas lietuvių, kurie šį oro uostą pasirinko kaip tarpinį savo kelionės tikslui pasiekti.

Persėdimas buvo numatytas beveik vidurnaktį, todėl kelias valandas pasidairę po didžiulį oro uostą, nukeliavome ieškoti savo įsėdimo vartų. Šiuos radome pačiame oro uosto užkampyje. Juokavome, jog turbūt tam, kad šiuo lėktuvu skrendantys keleiviai negąsdintų kitomis kryptimis skrendančių keleivių. Ir regis nelabai klydom… Prie įsėdimo vartų laukė juodaodžių minia, kuri į mus, porą baltųjų, žiūrėjo taip, kaip turbūt žiūrėtų būrys varnų į porą žvirblių, atskridusių nugvelbti keletą trupinių maisto nuo jų stalo.

Mūsų vaizduotės spalvas dar tirštino ir tai, kad lėktuvas skrido ne tik į Džibutį, bet ir į Somalio sostinę Mogadišą, todėl su kolega juokavome, kad pramiegoti išlipimo Džibutyje nelabai norėtume.

Bet vis ilgiau besėdint pradedi suprasti, kad toks jų dėmesys mums tik iš smalsumo. Visiems turbūt buvo smalsu ką čia tie du veikia.

O žvelgiant į keleivius vaizdas buvo įdomus: nuo galvos iki kojų apsirengusios moterys, analogiškai atrodančios, bet vis dar su berniukais gaudynių bežaidžiančios paauglės mergaitės, madingomis amerikietiško stiliaus beisbolo kepuraitėmis pasipuošę jaunuoliai, solidų kostiumą dėvintis, bet į vieną iš pavojingiausių pasaulio vietų, Somalio sostinę Mogadišą, skrendantis juodaodis vyriškis.

Visas pasaulio moteris turbūt vienija vienas bendras dalykas –noras puoštis. Nors Islamo religiją išpažįstančioms moterims tai daryti sunkiau, bet tą galima suprasti iš chidžabų (tai moteriškų plaukus, o reikalui esant ir veidą dengiančios skaros) spalvų margumo, chna raštais puoštų rankų ir delnų, masyvių aukso žiedų ant rankų ir t.t.

Pagaliau įsėdimo vartai atsidarė ir mes, visi skrydžio keleiviai, sugužėjom į lėktuvą, kuris mus ruošėsi nuskraidinti į mums, lietuviams, nežinomą vieną iš karščiausių pasaulio vietų, Džibučio Respubliką. Keistas jausmas! Kartu pinasi nerimas ir smalsumas…. Na bet iki kelionės tikslo dar 5,5 nuobodaus skrydžio valandos…

 

                      Bus daugiau…

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.