Press "Enter" to skip to content

Laiškai iš Džibučio. Alus ir Afrikoje alus?

Man, gimusiam ir augusiam alaus krašte, nuodėmė būtų neatiduoti duoklės mūsų krašto taip mėgstamam vyrų gėrimui – alui. Todėl šis laiškas skirtas daugiausia vyriškos giminės atstovams, kuriems alaus skonis nesvetimas…

Nors Džibutis ir musulmoniška valstybė, tačiau alaus vartojimo kultūra čia taip pat eguser2683_80474zistuoja. Kadangi dienos metu Alachas mato, tai reikia jį vartoti kai saulė nusileidžia ir Alachas pagal vietinių supratimą nueina poilsio… O tada vietiniai vyrai ir atsipalaiduoja…

Džibutyje vietinis alus nėra verdamas, tačiau kaip sakoma šventa vieta tuščia nebūna. Jo vietą lentynose užpildo užsienietiškas alus – prancūziškas, vokiškas ir net čekiškas.

Tačiau ieškodamas egzotikos aš žvilgtelėsiu į čia taip pat siūlomą afrikietišką alų. Šiame regione afrikietišką alų atstovauja etiopietiškas St. George ir Castel bei Kenijoje verdamas Tusker alūs ir jie stipriai konkuruoja tarpusavyje viliodami egzotikos ieškančių alaus mėgėjų.

Kadangi Džibutį ir Etiopiją sieja ne tik glaudūs ekonominiai bet ir tarpvalstybiniai santykiai, tai pradėsiu nuo Etiopijoje verdamo alaus.

St. George – pats populiariausias Etiopijoje verdamas alus, kuriam suteiktas Etiopijos globėjo, Šventojo Džordžo vardas. Šis alus nuo 1925 m. verdamas Kombolcha alaus darykloje ir priskiriamas Pale Lager alaus rūšiai. Turbūt pats populiariausias alus Džibutyje, kadangi jis vienas iš pigesnių. 0,33 ltr. alaus butelis prekybos centre kainuoja 250 Džibučio frankų (apie 3,70 lt), o už tokį pat alaus butelį vietos kavinėse ir restoranuose jau prašo 1000 Džibučio frankų (apie 14,80 lt).

Kadangi man šios rūšies gėrimai – kol kas uždraustas vaisius, tai juos apibūdinant pasiklausiu interneto platybėse rastų alaus ekspertų komentarais.

O broliai alaus mcastellebeer2ėgėjai apie šį alų rašo, kad jis geltonos šviesiai auksinės spalvos, stipriai gazuotas, su maža putų galva. Aromatas saldus, skonis salyklo, tačiau stipriai išreikštas saldumas. Standartinis Lager alus, nieko ypatingo…

Tai pat ant lentynų puikuojasi tos pačios alaus daryklos verdamas St. George Amber Beer, kuris priskiriamas Dunkel alaus rūšiai. Kaina ir tara analogiški.

Alaus mėgėjai apie šį alų rašo, kad jis rausvai gelsvos gintaro spalvos, stipraus karamelės aromato, putojantis. Skonis nėra idealus, tačiau turbūt geriausia tai, kas verdama Etipijoje.

Turbūt ieškodama kažkokių naujienų ta pati alaus darykla 2008 m. pradėjo virti Castel alų. Šios markės alus Afrikos žemyne žinomas jau 50 metų. Castel alaus prekinis ženklas – karūna, simbolizuoja ambicijų ir sėkmės žmogų, kuris šeštajame dešimtmetyje pradėjo šio prekinio ženklo alaus virimą ir kuris dabar verdamas 20 Afrikos šalių.

Alus yra 4,8 laipsnių stiprumo, priskiriamas Pale Lager alaus rūšiai. Pilstomas į 0,33 ltr. alaus butelius, prekybos centre kainuoja 275 Džibučio frankų (apie 4,00 lt), o už tokį pat alaus butelį vietos kavinėse ir restoranuose prašoma 1000 Džibučio frankų (apie 14,80 lt).

Alaus mėgėjai sako, kad šis alus aukso spalvos, saldžiai kartaus skonio, jaučiasi saldus salyklo ir švelnus apynių skoniai…

Nors Etiopijoje verdamos ir kitos alaus rūšys, nežinau kodėl, bet jos neranda savo kelio į Džibučio prekybos įstaigų lentynas…

Nuo Etiopijos alaus tenka pereiti prie dar vienos egzotiškos šalies alaus. Tai Kenijoje verdamas Tusker alus. Šio alaus prekinis ženklas priklauso East African Breweries ir šio alaus vien tik Kenijoje suvartojama per 700,000 hektolitrų į metus. Galima sakyti, kad šis alus – vienas iš Kenijos simbolių. Ne veltui alaus šūkis „mano alus, mano šalis“. Šis šūkis kilo 1990-ųjų pabaigoje į Kenijos rinka pradėjus veržtis prieš tai minėtam Castel prekinio ženklo alui. Todėl Kenijos gyventojai jautė pareigą palaikyti vietos gamintoją. 2002 m. prekybos karui pasibaigus buvo pasiektas susitarimas, kuriuo Castel alus atsisako pretenzijų į Kenijos rinką, o Tusker nebetiekia savo alaus kaimyninės Tanzanijos rinkai.

print_tusker

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.