Press "Enter" to skip to content

Ledinės jūros nepabūgo

Be organizuojamų ir vykdomų renginių gimnazijoje, gimnazijos mokiniai, vadovaujami kūno kultūros mokytojų dalyvauja rajoniniuose bei respublikiniuose sveikatos ir grūdinimosi renginiuose. Vasario 15 dieną mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo tradicinėje sveikatos ir grūdinimosi šventėje „Palangos ruoniai 2014”, kurios dalyviai maudėsi ledinėje jūroje. Į šią organizuojamą šventę suvažiuoja sveikuoliai iš visos Lietuvos. Sveikatos ir grūdinimosi šventė „Palangos ruoniai” yra pagrindinis nuo vasario 1 dienos Lietuvoje vykstančių sveikatos mėnesio renginių akcentas. Šventės metu vyko įvairūs susitikimai, tradiciškai buvo diskutuojama apie sveiką gyvenseną ir sveikatos stiprinimą.

Oras pasitaikė puikus. Jūros vandenį išbandė per 100 šventės dalyvių, kurie po maudynių susikabinę rankomis, pakylėti geros nuotaikos ir puikių, nepakartojamų jausmų tris kartus skandavo savo pamėgtą šūkį – „Mano sieloj šiandien šventė“. Nors šį kartą „ruonius“ Palanga sutiko su kelių laipsnių šiluma ir be sniego bei ledo, pirmą kartą maudynių metu ant kranto buvo sukrautas laužas, kurį apsupę šildėsi iš jūros išbridę „ruoniai“.

Tai respublikinio masto renginys, skirtas grūdinimuisi skatinti. Pagrindinis jo tikslas tikrai nėra pademonstruoti, kokie sveikuoliai yra „kieti“, svarbiausia šioje šventėje – pademonstruoti, kad nereikia bijoti gamtos, šalto vandens, kad grūdinimosi procedūros padeda didinti organizmo atsparumą, daro jį ištvermingesniu, apsaugo ne tik nuo ligų, bet ir nuo stresų bei įtampos.

 Kūno kultūros mokytoja Danguolė Venckuvienė

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. Jūros vėplys Jūros vėplys 19 vasario, 2014

    Šaunūs ir drąsūs žmonės! Stačiai kolegos!!
    Bijoti gamtos, kaip čia rašo gerbiama mokytoja, tikrai nereikia, o va, pasisaugoti berniukams prostatito – derėtų!! Bo vėliau nepadės jokie prostamolai ar nebejaudins žavingų damų vylingi pamojavimai… (žr. pirmą nuotrauką).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.