Press "Enter" to skip to content

Smagi viešnagė Panevėžio PPV mokykloje

  Vasario mėn. profesinės mokyklos iš visos Lietuvos buvo pakviestos dalyvauti Panevėžio paslaugų ir verslo mokyklos organizuojamame respublikiniame Užgavėnių kaukių parodoje-konkurse „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Viso buvo pateikta 75 eksponatai.

Mūsų mokyklos floristės, kurioms padėjo pasiruošti mokytoja F. Janušonienė, šiam konkursui pateikė dvi kaukes. Pirmakursė Rasa Kazakevičiūtė pristatė čigono kaukę, pagamintą „papjė mašė“ technika su spalvingai paryškintais veido bruožais. Antroji kaukė, kurią pagamino pirmo kurso floristė Kristina Mosteikaitė, užėmė trečiąją vietą. Kaukės pagrindas iš vielinio tinklo, popieriaus ir pušų žievės, plaukams panaudotos beržo šakos. Šis Užgavėnių kaukė įvertinta pelnytai, nes labai išraiškinga ir gąsdinanti.

Sveikiname dalyves!

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. papier – māché papier – māché 19 kovo, 2014

    Joniškėlio vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytojai A. Kuprienė ir Ūdras (deja, pamiršau vardą) prieš 60 metų „papjė – mašė“ technika irgi kūrė nuostabias lėles tuometiniam mokykliniam lėlių teatrui: p. Ūdras iš plastilino sukurdavo „feisą“ – formą, gi tolesnį apdorojimą atlikdavo auksarankė Ada Kuprienė. Todėl ypač smagu skaityti, kad papjė –mašė šiame plastmasių (polimerų) amžiuje dar nepamiršta, kad yra šaunių mergaičių ir jų mokytojų iš Joniškėlio ŽŪT (tegu bus senobiškai…), dirbančių šia įdomia šimtmečius gyvuojančia technika!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.