Press "Enter" to skip to content

Kviečia popietė „Poezija – kai širdyje lieka ne rankų, o širdies šešėlis“

plunksna

Kovo 20 d. 16 val.(penktadienį) Meškalaukio daugiafunkcio centro salėje(mokyklos) įvyks rajono poetų susibūrimas popietėje, „Poezija – kai širdyje lieka ne rankų, o širdies šešėlis“ skirtoje poeto J. Marcinkevičiaus gimimo 85-mečiui ir poezijos dienai .

Jūsų būties valandas dvasiškai praturtins:

*Rajono poetų skaitomos eilės,

*Sigito Paliulio vadovaujami gitaristai,

*Krinčino kultūros skyriaus moterų duetas,

*Meškalaukio moterų ansamblis.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Komentuoti su „Facebook “

13 Comments

 1. Aurimas Aurimas 18 lapkričio, 2020

  Poezija tai širdies daina.

 2. Juozapas, apsišaukęs kvort'u Juozapas, apsišaukęs kvort'u 22 kovo, 2015

  Gerb. Juozapota (Morta?), esu apsisprendęs „baigti ryšį“ ir nebetrukdyti Polymnijos ir Euterpės gerbėjų. Tačiau iš įpročio užklydęs čia, suradau s u g l u m i n t ą moterį ir, pasibaisėjęs savo movetonu, skubu šį bei tą pa(si)aiškinti.
  Žinot, jei iš laikraščio puslapio išpleši skiautę, tarkim, nosiai paplūdimy užsiklijuoti, tai paskui ganėtinai nelengva sudominusį tekstą perskaityti ir prasmę suvokti. Taigi:
  1. Ilgokai 2 pirštais maigiau klaviatūrą, rašydamas atsakymą į Jūsų 03. 20 „at 8:46 am“. Jame derama vieta buvo skirta ir „nudžiuvusioms uodegėlėms“, ir p i r m a j a m Poezijos pavasariui Palemone (būta – regėta; užsiminiau, atiduodamas duoklę Jūsų S. Nėries meilei).
  2. Mano triūsas dingo interneto ūkuose, spėjau tik pamatyti kažkokį „back“ (po šiai dienai taip ir nežinau, ką reiškia „back“, „at“, „am“, „pm“ etc.), tad skubiai Jus apie tai painformavau („at 6:10 pm“).
  3. Tuo metu „responsuose to…) atsirado „spam’as“ (brukalas, plačiau google!): kažkoks sprot, port ar dar kitaip pasiūlė skolintis pinigų (jokio dyvo – TV ekranai mirga nuo „bobučių piniginių“ ar „credit24“, siūlančių pinigus už nemenkus %).
  4. Kadangi pyktis dėl tų ūkų buvo pakilęs (uodegėlė, deja, ne…) ėmiau ir „kvort“ vardu parašiau, kad „jamu“ pusmilijonį lietuviškais („at 7:25 pm“).
  5. Tuo metu brukalas ištrinamas (dingsta kaip ta laikraščio skiautė), mano rašytas tekstas tampa abrakadabra (reiškiu nemeluotą pagarbą niekad nesnaudžiantiems redaktoriams!).
  6. Skubiai Tamstai depešuoju („at 7:29 pm“) ir netrukus Jūs suglumstate („at 11:51 pm“). Atsiprašau už nepatogumus.
  7. Dabar – kvintesencija: apie milijonus, reketą, žemės ūkį, alaus bokalą ir dar 2013 metais prasidėjusią istoriją kodiniu pavadinimu „PLANAS“ (beveik kaip „operacija Y“).
  Ponas redaktorius šioje svetainėje pranešė evangeliją joniškėliečiams: pradedamas rengti Joniškėlio miesto planas!! (prisipažinsiu: man jau nuobodu kažkelintą kartą apie PLANĄ pasakoti; jei sudomins, paieškokite pėdsakų šioje svetainėje ar, tarkim, Pasvalio savivaldybės portale). Parašysiu tik tiek, kad 2014 kovo 10 „at 6:52 pm“ paprašiau p. V. Stanislovaičio atsakyti į kelis klausimus apie tą 0,5 mln. litų. Prabočykit: kieno kito dar turėjau klausti, jei ne Joniškėlio bendruomenės pirmininko, Joniškėlio krašto bendruomenių asociacijos viceprezidento, Pasvalio raj. savivaldybės nario, žmogaus, gimusio, užaugusio Joniškėlyje, baigusio Joniškėlio AŽŪM*** ir įgijusio e k o n o m i s t o išsilavinimą?!? Kas kitas, jei ne diplomuotas ekonomistas galėjo man, šios srities diletantui, paaiškinti, kaip buvo paskirstytas tas pusmilijonis (pagalba iš ES…), kiek atiteko Kadorui iš Debesijos, kiek – p. Bylai iš Kauno, kiek – vietiniams „konsultantams“?.. Atsakymo nėra. Nesusilaikau, nepacitavęs: „Visgi, nedaužydamas savęs į krūtinę, pažadu pasidomėti kas slypi už tų nulių ir kokie vasiukai numatomi mūsų Joniškėlyje“ (redaktorius V. Stanislovaitis, 03 25 2014 „at 10:21 pm“). Mane, beje, tiek sudomino tas PLANAS, kad sukaupiau krūvą medžiagos, įskaitant kažkokį PLANO „dublį“ (žr. rajono laikraštis „Darbas“, 2014 09 04 „Savivaldybės taryba nenori mažinti Joniškėlio miesto ribų“) „Dublis“, tarp kitko, parengtas visai kitos organizacijos, ne įtartinos UAB
  „Kadoro konsultacijos“. Štai bene ir viskas. Kiek sugebėjau – tiek paaiškinau (net patikslinu: ***AŽŪM – žemės ūkio mokykla, kažkur buvau suradęs vietoj „M“ – „U“, tur būt, korektūros klaida…; „žemkė“ – tautos švelniai pavadinta aukštoji mokykla, kurios absolventas yra p. V. Stanislovaičio netiesioginis viršininkas; 1/2 milijono ir reketas – žr. tekste, kol niekas neištrynė…). Aha, dar pamiršau apie alų: mielai išgerčiau kibirą (mudviejų su p. Viktoru kompleksijos žmonėms tai nėra daug!), tik čia yra papildomų sąlygų – viešas ir išsamus atsakymas į mano klausimus. Ir dar: alus – mano sąskaita, idant nebūčiau apšauktas reketininku. Esu tik doras joniškėlietis…

  • Morta Morta 22 kovo, 2015

   Deja, mane taip pat ištiko tokia pat nesėkmė, kaip Jus: visą gromatą nusinešė šuo ant uodegos su visu BACK. Bent būčiau nusikopinusi. Tik toks skirtumas, kad nesupykau, o nusikvatojau.
   Jeigu Jus įžeidžiau, labai atsiprašau. Atleiskite moteriškei, nes ji nežino, ką rašo. Ką gi „baigti ryšį”, tai baigti.
   Visų pirma, tai ne Jums taikiau dėl alaus, o visiems vyrams – alaus mėgėjams. Jums taikyti tokios galimybės neturėjau, nes apie Jus nieko nežinau, o gal Jūs esate abstinentas?
   Antra, kaip iš dainos neina išmesti žodžių, taip ir čekų tautosakoje šios patarlės neina pakeisti.
   Prajuokinote mane su uodegėle, Nejaugi galvojate, kad ją domina kažkokie ūkai ir bandys pamatyti?
   Ačiū už išaiškinimą. Dabar man jau aišku „kur šuo pakastas”. Kai atsidariau, pasiūlymo dėl paskolos jau nebuvo, o imama suma sutapo su skirta ES parama Joniškėlio planui parengti. Tik nesakykite, kad tokiu atveju Jums būtų buvę aišku, kaip dieną, nebent kaip naktį.
   Belieka Jums palinkėti:
   Svajonių, kurios tamsių naktų aušroje nugali vienatvės baimę….
   Skaisčios saulutės, kuri sušildytų žvarbiomis dienomis…
   Lopinėlio žemės, kad būtų kur gyventi.
   Fantazijų, lyg muilo burbulų, kurias vėjas neštų į Dangų…
   Medžių, kurie dovanoja šešėlį, saugantį nuo saulės kaitros…
   Rankų, kurios Jus visada palaikytų…
   Tvirtybės, kad sugebėtumėte pasakyti viską, kas ant širdies.
   Ašarų akyse, nuoširdžios atgailos.
   Akimirkų, kupinų džiaugsmo ir laimės.
   Ilgesio, kuris sugriauna visas sienas.
   Tiesos ieškojimo.
   Svajonių, kurios galėtų tapti tikrove.
   Vėjo, kuris neštų pirmyn.
   Troškimų, vėl ir vėl aplankančių Jus.
   Energijos sparnuotos, niekada neapleidžiančios.
   Tylėjimo, kuris suartina…
   Palaiminimo iš Dangaus, krintančio lietaus lašeliais.
   Draugų, kurie dažnai pradžiugintų savo šypsenomis…
   Švelnumo, kuris niekada tuščiai nedingsta.
   Jėgų, kurias tik Dievas suteikia.
   Angelo Sargo, kuris visada Jus saugotų.
   Išsaugokite akimirką, kaip neužpūstą šventą žiburį.
   Išsaugokite gerumą, kaip spurdantį paukštį saujoj.
   Išsaugokite širdį, kad galėtumėte pakilti, paguosti, sušildyti.
   Likite sveikas!
   Pagarbiai

   • Juozapas Juozapas 23 kovo, 2015

    Ačiū už linkėjimus ir eiles.

    • Morta Morta 23 kovo, 2015

     Ačiū už „ačiū”. Tai, kad čia buvo tik linkėjimai.
     Man, atrodo, kad man jau aišku, kodėl mano gromatą šuo nunešė ant uodegos, kad po to teko sumažinti iki minimumo, nes jau nebebuvo nei laiko, nei noro sėdėti prie kompo. Tuo pačiu metu p. Viktoras įkėlinėjo straipsnį su nuotraukomis, tai mano komentaras gavo tokį spyrį, kad bematant atsidūrė kosmose.

 3. kvort kvort 20 kovo, 2015

  Tinka. Jamu. 500 000 lietuviškais pinigais arba apie 145 tūkst. jevrais.
  Dėl % susitarsim.

  • kvort kvort 20 kovo, 2015

   Ištrynė – pradinį siūlymą! Vis tiek kažkam už tuos % anksčiau ar vėliau teks atsakyt…

  • Morta Morta 20 kovo, 2015

   Atsiprašau, bet p. Kvort mane gluminate.

 4. Juozapas Juozapas 19 kovo, 2015

  Neabejoju, kad rytoj Meškalaukio ir Joniškėlio bendruomenių gražiosios (= moteriškosios) dalies laukia smagus susibuvimas buv. mokykloje. Vyrų (= stipriosios) dalies, prognozuoju, bus pėdsakai, nes: a) anuos labiau traukia alus, o ne kokie ten amfibrachiai bei gi chorėjai…; b) net garbusis redaktorius „talpina“ m o t e r i š k ą ranką su tušinuku vietoj įprastos žąsies plunksnos; žąsį palikim Kalėdoms, o vis tik fain, kad nagai ten be akrilų, gėlių ir porcelianų. Taigi, diedų bus nedaug (nebent kas iš Pasvalio savivaldybės sušmiežuotų…; nors, vargu bau – rinkimai kaip ir baigti, tad nėr čia ko valdišką benziną degint). O taip norėtus bent v i e n ą TIKRO vyro ranką išvyst, ranką, rašančią poeziją, atmieštą šykščia vyriška ašara /matau, kad „nusirašiau“, bet galvojau apie joniškėlietį S. Rimkų/. Rimkus vandens nelieja, ko nepasakysi apie tuziną vietinių moteriškaičių, tskant, „poečių“… Sakoma: vyne – teisybė (in vino veritas), aluje – tvirtybė, vandenyje – mikrobai…
  Geros poezijos ir geros penktadienio popietės.
  P. S. Pone redaktoriau, nepatogu klausti, kur nusiprekinot tokį puikų trikolorį maikoną (noriu tokio pat, bo Mūšos paplūdimių sezonas ne už kalnų), bet klausiu ir prašau paaiškint: „poezija – kai širdyje lieka ne rankų, o širdies šešėlis“ – kas TAI yra? Netgi, jei būtų parašyta paties Marcinkevičiaus ranka? (trumpinu: „širdyje – širdies šešėlis“?!?). Nesu nei fizikas, nei astronomas, nei „patriotas“ ar juolab „kremlinas“, tad paaiškinkit smalsiam dėdei, kas čia YR’, tik, dievaži, nesupainiokit su kokiu Jums artimu „dėdule“…
  P. P. S. p. Rimai: būtinai dalyvaukit ir eilėm pasmaguriaukit! (lauksim Jūsų įspūdžių aprašymų be jokių ten dvitaškių ir skliaustelių) :)…☺☺☺.

  • Juozapota Juozapota 20 kovo, 2015

   Nagi, nagi, kurio taip pasiilgote iš Pasvalio savivaldybės?
   Ne visiems lemta poetais gimti. Tik galiu Jus paguosti: ne kiekybė, o kokybė svarbu. Vyrų poezija man arčiau širdies, išskyrus Salomėjos Nėries eiles.
   Nenorėčiau sutikti su Jūsų teiginiu, kad aluje – tvirtybė. Čekų patarlė sako ką kitą: „Alaus gėrėjas panašus į arbūzą – jam auga pilvas ir džiūsta uodegėlė“. Liaudies išmintis retai būna klaidinga. Alų mėgstantys vyrai išties negali pasigirti išskirtine potencija, kitaip sakant, pamažu jų „uodegėlė vysta“. Dėl augančio pilvo čekai taip pat neklydo… Tai kame ta tvirtybė? Atsiprašau.
   „Poezija – kai širdyje lieka ne rankų, o širdies šešėlis“. Šešėlis, tai žemiškojo pasaulio iliuzijos simbolis, primenąs apie žmogaus gyvenimo laikinumą. Širdis – žmogaus jausmų centras, meilės, džiaugsmo, nuoširdumo, sielvarto ir gailestingumo šaltinis. Tačiau ranka simbolizuoja lyg ir ne kumščio smūgį, o globą, teisingumą, palaiminimą. Na, bet šį „šedevrą” ne p. Viktoras sugalvojo, nes jau anksčiau buvo kitų naudojamas.
   Dėl maikono, Anksčiau niekur netruko suvenyrų ir šiaip daiktų su tautine atributika. Dabar, kai euforijos bei paklausos neliko (išliko tik nusivilimas ir „rankų” šešėlis širdyje), tai jau nebematau, nebent internetu.

   • Juozapas Juozapas 20 kovo, 2015

    Atleiskit, p. Juozapota, ir prie vieno teisingai penkis pridėjau, ir visą valandą n u o š i r d ž i a i Jums gromatą kūriau, bet va: vietinis „glavlitas“ nepraleidžia, nors tu ką… Sako „back“, o kų tai reiškia, nežinau. Žemkėj ar kokiame TŪT nesimokiau. Nesu nei koks „mokslinis“, nei koks ekonomistas… Tik paprastas Joniškėlio žmogelis, negalintis atleisi „vagiams“, pavogusiems 0,5 mln. litų.
    Sakau: ryšys baigtas, pasimatysim (gal?) kituose tinklapiuose.
    Pačiam pačiam vyriausiausiajam parašysiu arba paštu, arba brausiuosi į „Darbu“ par langu…

    • Juozapota Juozapota 20 kovo, 2015

     Ką bendro turi „back” su žemės ūkiu?
     Juozapai, kad apkaltinti kažką 0,5 mln. litų vagyste, reikia turėti tvirtus įrodymus. Kur jie? Neturint įrodymų, galite likti nesuprastas, gali Jus palaikyti eiliniu reketininku. Pasvalys, tai ne Vilnius. Garantuoju, kad Pasvalio finansus kontroliuoja Vilnius. Man teko susidurti su ES skirta parama ir tekdavo Vilniui (neaiškinant organizacijos) įrodyti kiekvieną centą, kur buvo panaudota. Reiškia ne tuo adresu „šaudote”. Geriau susitikite su p. Viktoru prie gero alaus bokalo (nuo kelių bokalų nieko neatsitiks) ir pašnekėkite kur kas malonesnėmis temomis.
     Tai mano nuoširdus patarimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.