Press "Enter" to skip to content

Muziejuje nauja, įtraukianti pramoga, skirta stiprių nervų žmonėms

11075305_1564657643810007_3367074822896709787_o

Ar girdėjote apie slaptą, nuo sovietinių laikų likusią kavinukę, kuri buvo įrengta senojo Pasvalio kino teatro (dabartinio Krašto muziejaus) rūsyje? Ar žinote, kad į ją gali patekti bet kas, tačiau išeiti lemta tik patiems sumaniausiems, tiems, kas sugebės išspręsti daugybę painių ir kartu labai įtraukiančių galvosūkių?

Jei kažką suglumino ši įžanga – nuraminsime – tai ne fantastinės apysakos pradžia, o naujos Pasvalio krašto muziejaus siūlomos atrakcijos – galvosūkių kambario „Už kadro“ pristatymas.

Jaunieji mūsų skaitytojai, išgirdę anglišką žodžių junginį „Escape the room“ („Pabėgti iš kambario“), greičiausiai pagalvos apie kompiuterinį žaidimą, kurio esmė – renkant įvairius daiktus ir sprendžiant galvosūkius, per tam tikrą laiką išsilaisvinti iš kambario, kuriame esate užrakintas. Tokio tipo žaidimai buvo labai populiarūs prieš gerą dešimtmetį, tačiau išmaniųjų telefonų „revoliucija“ prikėlė juos naujam gyvenimui.

Apie 2006 metus kompiuterinės pramogos siužetas buvo perkeltas į realybę – maždaug tuo laikotarpiu Europoje ir Azijoje sparčiai pradėjo populiarėti „Escape the room“ pramoga. Jos dalyviai yra užrakinami kambaryje ir vienintelė galimybė ištrūkti – pasitikėti savo protu, fantazija ir, žinoma, draugais. Tai intelektuali, įtempta ir geras emocijas bei įspūdžius garantuojanti pramoga. Sprendžiant užduotis ir mįsles, naudojama ne fizinė jėga, o pastabumas, sumanumas ir sugebėjimas dirbti komandoje.  Anglijoje ši pramoga tarp vietinių ir turistų tapo populiaresnė nei Londono apžvalgos ratas.

Prieš kelerius metus ši atrakcija pasiekė ir mūsų šalį. Dabar didžiuosiuose miestuose galite pabandyti pabėgti iš KGB kalėjimo, mesti iššūkį Iliuminatų ordinui ar rasti kelią iš beprotnamio. Tiesa, ši pramoga iki šiol buvo siūloma išskirtinai didžiųjų miestų gyventojams, tad Pasvalio krašto muziejaus galvosūkių kambarys „Už kadro“ – „pirmoji kregždė“ ne tik Pasvalyje, bet ir visoje Šiaurės Lietuvoje.

Norintiems išbandyti savo jėgas, reikėtų suburti 2–4 žmonių komandą. Jūs būsite palydėti į muziejaus rūsyje įrengtą „slaptą kavinukę“ ir joje užrakinti. Turite 60 minučių laiko išspręsti visus galvosūkius ir patekti į… filmo „Lobių sala“ filmavimo aikštelę. Tai prizas už pastangas ir atkaklumą. O jo tikrai prireiks!

Šių eilučių autorius yra išbandęs kelis sostinėje esančius galvosūkių kambarius ir buvo tikras, kad pasvalietiškas atitikmuo bus tik „lengvas pasivaikščiojimas“. Deja, pasitikėjimas savimi išgaravo per pirmas dešimt minučių. Teko spausti pagalbos mygtuką ir prašyti užuominos (žaidimo metu tai galima daryti tik tris kartus).

Atsimenate rusų pasaką apie nemirtingąjį Koščėjų? Norint jį nužudyti, reikia surasti skrynią, kabančią ant ąžuolo, kuris auga ant Juodojo kalno. Skrynioje yra kiškis, kiškyje – antis, antyje – kiaušinis, kiaušinyje –adata, kurios smaigalyje – Koščėjaus mirtis. Taip pat ir galvosūkių kambaryje – vienos užduoties išsprendimas suteikia raktą kitai paslapčiai išaiškinti.

Viena iš idėjos autorių Daiva Zuozienė sakė:

– Ši pramoga skirta tiems, ką kamuoja nuotykių ir azarto troškimas. O įveikti  galvosūkių kambarį „Už kadro“ – labai paprasta, tiesiog reikia mokėti pastebėti detales, užuominas ir neprarasti šalto proto.

O iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad pačių sudėtingiausių galvosūkių sprendimas kabo tiesiai priešais jūsų nosį. Tiesiogine tų žodžių prasme! Ką turiu omenyje, sužinosite išbandę naująją Pasvalio krašto muziejaus atrakciją  galvosūkių kambarį „Už kadro“.

Beje, muziejaus „Facebook“ paskyroje rašoma: „Pramoga ne silpnų nervų žmonėms!“

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.