Press "Enter" to skip to content

Akmens gaminiai kieme – nenusibostanti klasika

akmuo

Akmuo jau daugybę amžių yra nepamainoma statybinė medžiaga, kuri puošia mūsų namų vidų, išorę bei kiemo aplinką. Ši medžiaga yra itin universali, ilgaamžiška, pasižymi daugybe skirtingų spalvų bei tekstūrų, todėl ji puikiai dera su mediena, metalo gaminiais ir kt. Akmuo, esantis namų aplinkoje, sukuria nepriekaištingą estetinį vaizdą, originalumą, ekologiškumo įspūdį. Jei ir jūs savo namų kiemo aplinką norite papuošti natūraliu akmeniu ar jo skulptūromis, gerai apsvarstykite jų stilių, rūšį ir, be abejonės, dydį. Juk akmuo yra itin sunki natūrali medžiaga, todėl neretai norint atsigabenti įspūdingus akmeninius gaminius lengvojo automobilio priekaba būna per maža. Tam būna reikalingas specialus transportas ir net krautuvai bei kitokia speciali technika.

Jeigu jau apsisprendėte aplinką dekoruoti akmenimis, tuomet išlikite racionalūs ir atsiminkite, jog labai daug skirtingos spalvos, formos ir struktūros akmenų vienoje vietoje atrodys netvarkingai ir šiek tiek juokingai. Akmeniniai akcentai jūsų kieme turi ne tik derėti vienas prie kito ir bendro kiemo vaizdo, tačiau taip pat ir tapti harmoninga jūsų aplinkos dalimi.

Rinkdamiesi pagrindinius savo kiemo akcentus ir puošmenas įsitikinsite, kad šioje srityje natūralus akmuo yra nepralenkiamas. Populiaru jį derinti su kitomis natūraliomis medžiagomis, pvz., kitos rūšies akmeniu, metalu, mediena. Yra išskiriama labai daug skirtingų akmens rūšių. Jos viena nuo kitos skiriasi medžiagos spalva, struktūra, tekstūra ir, be abejonės, apdirbimo būdais bei galimybėmis. Kiekvienas jų gali atverti milžiniškus kūrybinius plotus siekiant priderinti akmenį tam tikroje aplinkoje. Be abejonės, norint, kad jūsų kiemo aplinka būtų išskirtinė ir originali, turėtų savitą stilių, reikėtų pasikonsultuoti su profesionaliais eksterjero dizaineriais ar net skulptoriais, kurie jums padės išvengti klaidų ar gaminio apgadinimo. Juk skirtingos akmens rūšys pasižymi nevienodomis išskirtinėmis savybėmis,nulemiančiomis gaminio panaudojimo skirtumus.

Akmenimis vis populiariau tampa dekoruoti ne tik gėlynus ir veją, bet ir kiemo takelius. Be abejo, tokie takeliai iš tiesų atrodo žavingai, tačiau nepamirškite pagalvoti ir apie praktinę pusę. Juk tokio tipo lauko dangą bus gana sunku prižiūrėti, nuo jos nepatogu rinkti lapus ar kitokias šiukšles, iškyla sunkumų ir valant sniegą, dulkės ir nešvarumai pradeda kauptis tarpeliuose, o pro plėvelę anksčiau ar vėliau ima dygti ir žolė, kuri labai pablogina estetinį vaizdą. Taip pat dabar labai populiarios tapo ir akmeninės tvoros bei perskyros. Šie statiniai gali būti ir ištisiniai ir pagaminti iš atskirų blokų. Kai kursite akmeninę tvorą, drąsiai rinkitės pačių įvairiausių formų bei spalvų riedulius (be abejo, jiems pakelti gali būti reikalingi krautuvai). Jau paruoštą kiemo tvoros ar perskyros pagrindą galima papuošti dailiomis skaldyto akmens plokštelėmis.

Vienas išradingiausių bei dailiausių kiemo puošybos elementų naudojant akmenį yra alpinariumai. Tokia elegantiškai įrengta gėlių bei akmenų dekoracija tikrai pagyvins bet kokį kiemą, suteiks jam jaukumo ir šilumos. Jei alpinariumą įrengsite tinkamai ir apgalvotai, jis jus džiugins ištisus metus.

Kitas itin įspūdingas kiemo akcentas, pagamintas iš natūralaus akmens yra lauko židinys. Jis ne tik leis mėgautis ramiais šiltais vakarais gamtos užuovėjoje prie ugnies, bet ir prikaustys aplinkinių žvilgsnius bei išskirs jūsų kiemą iš kitų. Dažniausiai lauko židinys yra gaminamas iš skaldytų akmenų. Jeigu jūs esate modernizmo šalininkas, tuomet židinį galite prišlieti ir prie gyvenamojo namo, vis dėlto gerokai praktiškesnis ir patogesnis variantas – židinys terasoje arba pavėsinėje.

Komentuoti su „Facebook “

Comments are closed.