Press "Enter" to skip to content

Joniškėlio krašto bendruomenės dalyvavo respublikiniame sąskrydyje

Birželio 17–19 dienomis Karklėje (Klaipėdos r.) įsikūrusioje poilsiavietėje „Žilvitis“ vyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuotas Lietuvos bendruomenių sąskrydis, skirtas Vietos bendruomenių metams. Jame Pasvalio rajoną atstovavo Joniškėlio krašto bendruomenės. Beveik šešiasdešimties žmonių komanda iš Joniškėlio miesto, Švobiškio, Nakiškių, Norgėlų bei Meškalaukio bendruomenių dvi dienas smagiai leido laiką jūros ir bendraminčių apsuptyje. Iš viso sąskrydyje dalyvavo virš 1000 dalyvių iš 33 Lietuvos savivaldybių.

Mūsų kraštiečiai į sąskrydį atvyko penktadienio vakare. Vos spėję įsikurti buvo pakviesti į „Suvalkietišką subatvakarį“. Smagios melodijos ir linksma kompanija neleido nuobodžiauti. „Nenuobodu“ buvo ir naktį. Tą savaitgalį visoje Lietuvoje šėlusi ir nemažai nuostolių pridariusi audra neaplenkė ir sąskrydžio dalyvių. „Namelio sienos braškėjo taip, jog atrodė tuoj tuoj subyrės…“ – įspūdžiais dalinosi viena joniškėlietė.

Gamtos stichija nesugadino nuotaikos, ir kitą rytą kleganti, margaspalvė sąskrydžio dalyvių eisena pajudėjo pajūriu. Nerimstantis vėjas, tikrąja to žodžio prasme, stūmė gerai nusiteikusius šventės dalyvius į renginio vietą.

Gausiomis ovacijomis buvo palydėtas sąskrydį atidaręs bendruomenių lyderių šokis, kuriuo jie pademonstravo, kaip bendruomenės gimė, augo ir stiprėjo.

Renginį vedė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė kartu su pavaduotoju bei Varėnos krašto vietos veiklos grupės pirmininku Povilu Saulevičiumi.

Bendruomeniečiams buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas. Nestokoti entuziazmo, bendruomeniškumo ir toliau dirbti savo krašto, tuo pačiu ir visos Lietuvos labui, susirinkusiesiems linkėjo šventėje dalyvavęs Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius bei gausus būrys garbių svečių.

Rajonų atstovai buvo įsirengę kiemelius, kuriuose pristatė savo krašto bendruomenių veiklą ir projektus. Juos aplankę svečiai turėjo galimybę paskanauti konkrečiam regionui būdingų patiekalų, dalyvauti kiemeliuose įrengtose „Diskusijų kavinėse“, kuriose buvo aptariami bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms aktualūs klausimai, dalyvauti edukacinėse programose: molio dirbimas, juostų audimas, aitvarų gamyba, sodų rišimas ir kt.

Ypač didelį pasisekimą turėjo įrengta „Skėčių alėja“, kurią puošė įvairių sąskrydyje dalyvavusių bendruomenių sukurti originalūs skėčiai. Visus į Pasvalio rajono bendruomenių palapinę užsukusius svečius pasitiko pasipuošę „ponai Karpiai“ (kadangi Joniškėlį reprezentuoja Karpių dvaras, tad nuspręsta sąskrydyje tuo pasinaudoti), „rūmų panelės“, muzikantai ir kiti „dvariškiai“. Guvios „tarnaitės“ Birutė ir Snieguolė siūlė paragauti gardžios joniškėlietiškos „Joaldos“ giros, o šmaikščioji „kambarinė“ Vaida visus kvietė aplankyti Joniškėlį ir garsųjį jo dvarą. Muzikantė Nijolė su padėjėju Ryčiu dainavo vieną už kitą gražesnes liaudies dainas, kurioms pritarti sustodavo pro šalį einantys sąskrydžio dalyviai. Joniškėliečių vaišingumu įsitikino ir Premjeras, kuris ne tik paragavo mūsų krašto bendruomenių gaspadinių suruoštų vaišių, bet ir įsiamžino su Joniškėlio „ponais“.

Sąskrydyje vykusiose alternatyviose sportinėse varžytuvės „Drąsūs, stiprūs, gražūs“ entuziastingai dalyvavo visų rajonų komandos. Pasvalio rajono garbę gynęs Nakiškių jaunimas užėmė garbingą trečią vietą.

Bendruomenės be jaunimo – neturi ateities. Siekiant paskatinti jaunų žmonių įsitraukimą į bendruomeninę veiklą, sąskrydžio metu buvo organizuotas jaunųjų „Deimančiukų“ koncertas, kuriame dalyvavo 12 rajonų atstovai.

Renginio kulminacija – norų išsipildymo akcija, kuriai ruošėsi visi ir maži, ir dideli sąskrydžio dalyviai. Į vakarėjantį dangų pakilo tūkstančiai balionų, ant kurių buvo surašyti bendruomenių norai ir viltys.

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.