Press "Enter" to skip to content

Atvelykio linksmybės Joniškėlyje

Klegantys, besijuokiantys ir smagiai pokštaujantys į Joniškėlio kultūros namus susirinkę vaikai buvo tikra atsvara vėjuotam, žvarbiam bei visiškai nepavasariškam praeito sekmadienio orui. Dabar įprasta skųstis vėluojančia šiluma ir užsitęsusius šalčius kaltinti dėl visų negandų. Tačiau šiaurys joniškėliečiams tikrai nesugadino nuotaikos ir į miesto bibliotekos bei kultūros namų organizuotą Atvelykio šventę susirinko geras pusšimtis vaikų.

Scenoje – Nijolės Stepulienės vaikų popchoras „Vieversėliai“ smagiai traukia: Velykinė bobutė / Vaškiniam vežimėly / Kiškučius pasikinkius / Atveš mums dovanėlių…

Vos nutyla linksma dainelė, kur buvusi, kur nebuvusi į salę įkiūtina Velykų bobutė (Valda Dauknienė). Ne tuščiomis! Iš paskos tempia iki viršaus dovanų prikrautą vežimaitį. Šis gėris – į šventę susirinkusiems vaikams. Nors Velykų bobutė gera, dovanėlių taip paprastai neduoda – reikia atspėti mįslę, atsakyti į suktą klausimą ar sudainuoti dainelę.

Beje, dalis tą popietę skambėjusių dainų parašytos ilgamečio Joniškėlio miesto seniūno Stepono Rimkaus. Autorius taip pat dalyvavo šventėje – atlydėjo savo anūkus.

Kai nurimsta muzika, Velykų bobutė sukviečia visus vaikus ant kilimo ir pradeda sekti pasaką apie… kiaušinio svajones. Išpūstomis akimis ir iš susižavėjimo pravertomis burnomis vaikai klausosi stebuklingos istorijos ir vis žvilgčioja į pasienyje gražiose, iš samanų padarytose gūžtelėse sudėtus kiaušinius. Juk tuoj prasidės gražiausio kiaušinio rinkimai ir kiekvienas viliasi, kad jo atsineštas margutis bus pats šauniausias.

„Mis margutis“ rinkimai – rimtas konkursas, kuriame dėl pergalės varžosi ne viena dešimtis mažųjų joniškėliečių kiaušinių. Kad viskas būtų teisinga, iš sėdinčiųjų salėje išrenkamas tėvelis, senelis ir mamytė. Jų užduotis – išrinkti patį įspūdingiausią margutį. Komisijos nariai bando gudrauti ir nugalėtojais paskelbia visus šventės dalyvius. Toks verdiktas nepatinka Velykų bobutei ir ji pareikalauja išrinkti tris gražiausiai išmargintus kiaušinius. Atvelykio „ekspertai“ dar kartą grįžta prie velykinių kiaušinių ekspozicijos ir netrukus paskelbia tris nugalėtojus, kuriems atitenka saldūs Velykų bobutės prizai.

Vėl skamba dainos, kurias keičia žaidimai. Velykų bobutė nesnaudžia ir didžiuliame ratelyje sukasi ne tik vaikai, bet ir tėveliai bei seneliai.

Kita rungtis – stipriausio kiaušinio rinkimai. Taisyklės paprastos – vaikai sustatomi poromis ir smailiuoju galu muša vienas kito kiaušinį. Kieno lukštas nesutrupa – patenka į kitą etapą. Nors, regis, tai tik tradicinė velykinė pramoga, aistrų, azarto ir ašarų netrūksta. Kažkas atkiša ne tą kiaušino galą, kitam iš jaudulio margutis išslysta iš rankų ir, tekštelėjęs ant grindų, palaidoja viltis pereiti į kitą etapą.

Vieno berniūkščio kiaušinis toks tvirtas, kad konkurentus traiško tikrąja to žodžio prasme. Velykų bobutė net sudvejoja, ar jis ne medinis. Deja, pusfinalyje „kietuolio“ šonai išdavikiškai sutreška ir tenka pasitraukti iš įtemptos kovos. Kova baigta! Nugalėtojams – saldžios Velykų bobutės dovanėlės.

Labiausiai laukiama ir daugiausia emocijų sukėlusi šventės dalis – kiaušinių ridenimas. Ant kilimo padėtas margaspalvis iš beržo tošies pagamintas lovelis, kuriuo reikia ridenti margučius. Tikslas – ne pataikyti į draugo kiaušinį, o paliesti išdėliotas saldžias Velykų bobutės dovanėles.

Tėveliai, mamytės ir seneliai dalino vaikams patarimus, kokiu kampu, kuria puse ir kaip smarkiai reikia ridenti kiaušinį, kad jis atsitrenktų į trokštamą skanėstą, o Velykų bobutė vos spėjo dėlioti prizus. Po ketvirčio valandos visi laimėjimai buvo pasidalinti.

Net ir pasibaigus dovanų lietui, vaikai neskubėjo namo. Mažieji noriai fotografavosi prie Velykų kiškio, milžiniško kiaušinio ar kitų, specialiai šiai šventei paruoštų dekoracijų, kurias Atvelykio šventės dalyviams dovanojo Narteikių darželio-mokyklos „Linelis“ vaikai (mokytoja Lina Bieliauskienė).

– Šiandien gavome tokį geros nuotaikos užtaisą, kad dabar mums jokios pavasarinės šalnos nebebaisios, – tikino ne vienas Atvelykio popietės dalyvis.

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.