Press "Enter" to skip to content

Joniškėlio bažnyčioje giedos Vilniaus Arkikatedros bazilikos parapinis choras

Gegužės 14 d., sekmadienį, Joniškėlyje lankysis Vilniaus arkikatedros bazilikos parapinis choras. Svečiai ne tik giedos 11 val. 30 min. Joniškėlio Švč. Trejybės bažnyčioje aukojamose šv. Mišiose, bet ir surengs koncertą. 

Nuo pat Vilniaus arkikatedros atšventinimo tuometis jos klebonas mons. Kazimieras Vasiliauskas vis ragino žmones burtis į chorą ir giedoti populiarias bažnytines giesmes. 1991m. susibūrė per 30 giesminkų, kurie ir sudarė parapinio choro branduolį. Nuo 1992 m. šis choras pradėjo giedoti prie vargonų, plėtė savo repertuarą, kėlė meistriškumą.

Šis choras turi bendruomeninio giedojimo ištakas ir iš dalies tęsia liaudiško giedojimo tradicijas. Choro repertuare – įvairios bažnytinės giesmės: nuo Lietuvoje gerai žinomų tradicinių iki naujų, originalių keturbalsių giesmių. Be to, choras gieda ir didesnės apimties kūrinius, pvz., L. Abariaus, M. Vaitkevičiaus, G. Sakalausko, K. Bikkenbergo mišias, J. Althouse Kantatą ir pan.

Choras šv. Mišiose yra giedojęs ne tik daugelyje Lietuvos bažnyčių, bet lietuvių bendruomenių kvietimu lankėsi užsienio šalių šventovėse.

Nuo pat įkūrimo jam vadovavo vargonininkas ir chorvedys Petras Bagdonavičius, vėliau – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas Vaidas Grybas, diakonas Jonas Naujokaitis. Šiuo metu chorui vadovauja Judita Taučaitė, choristų prezidentė – Eugenija Kondrotienė.

Šiuo metu chore gieda 32 choristai.

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.