Press "Enter" to skip to content

Joniškėlio gimnazistai kovos dėl kelionės į Vokietiją

Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko nacionalinės Žaliosios olimpiados antrasis pusfinalis. Jame dalyvavo aštuonios regiono komandos iš Šiaulių, Panevėžio, Varėnos, Pasvalio ir Joniškio rajonų. Trijų dalių renginyje po įnirtingos kovos kelialapį į finalą ir galimybę rungtis dėl pagrindinio prizo – kelionės į Vokietiją – iškovojo Joniš- kėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija.

Žalioji olimpiada – pirmą kartą Lietuvoje vykstantis nacionalinis tarpmokyklinis aplinkosaugos konkursas, kurio tikslas ne tik išmokyti rūšiuoti, o apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos. Šį mėnesį visoje Lietuvoje vyks dar septyni pusfinaliai, kuriuose dalyvaus geriausiai pirmajame rūšiavimo ir resursų taupymo etape pasirodžiusios 82 Lietuvos mokyklos.

Šiauliuose vykusiame pirmajame olimpiados pusfinalyje susitiko: Šiaulių r. Voveriškių ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos, Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija, Pasvalio r. Pumpėnų ir Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos, Pasvalio Svalios pagrindinė mokykla, Joniškio žemės ūkio mokykla.

Mokiniai į olimpiadą atvyko pasiruošę – ne tik apsirengę mokyklinėmis uniformomis arba vienodais komandiniais drabužiais, bet ir atsivežę visomis jėgomis už saviškius sirgti pasiryžusias palaikymo komandas, kurios tikrai turėjo ką veikti: viso renginio metu jų laukė fotosienelė bei feisbuko žaidimas, kuriame, rinkdami taškus, sirgaliai galėjo laimėti papildomų prizų savo komandoms, o pirmosios pertraukos metu dalyvauti ekodirbtuvėse ir iš įvairių atliekų pasigaminti bumbulų, barškynių ir plakatų – viską, ko reikia tikram pašėlusiam sirgaliui.

Prasidėjus renginiui, komisijos narė VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė Sigita Inčiūrienė pasveikino visus patekusius į antrąjį olimpiados etapą. Ji džiaugėsi karta, kuriai rūpi ne tik dabartis, bet ir visų mūsų ateitis, kokioje aplinkoje gyvensime mes ir ateinančios kartos. Dėkojo už drąsą, aktyvumą ir palinkėjo visiems sėkmės. Susirinkusiuosius taip pat pasveikino viena iš renginio organizatorių bei VšĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė. Ji paminėjo pirmoji skaičiusi jų anketas, todėl nuo pat projekto pradžios susižavėjusi dalyvių pasiekimais. Ji taip pat džiaugėsi mokyklose vykstančiais renginiais aplinkosaugos, resursų taupymo temomis, dėkojo už puikius rezultatus, aktyvumą ir nuveiktus gerus darbus.

Po sveikinimo dalyviams teko įveikti iššūkį ir sukurti energingą komandos prisistatymą. Čia mokiniai parodė, jog yra drąsūs ir neieško žodžio kišenėje – vieni šūkius skandavo su visa komanda, kiti patikėjo atsakomybę kapitonui, o kai kurie mokiniai šūkius buvo susigalvoję iš anksto. Tačiau pirmoji olimpiados užduotis reikalavo tylos ir susikaupimo – vyko protmūšis, kuriame kiekviena komanda atsakė net į 40 klausimų atliekų, atliekų tvarkymo, rūšiavimo ir aplinkosaugos temomis. Po šios užduoties pirmavo Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokykla, pavadinimu „Depozitas“. Antrojoje renginio dalyje mokiniai gavo loginių, skaičiavimo ir kūrybinių užduočių. Susirinkusiesiems teko pasinaudoti skaičiuotuvais, dalyvauti žodžių estafetėje, kurioje geriausiai pasirodė Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos komanda „Upytė“, na, o menininkės Jolitos Vaitkutės iš atliekų sukurtu kūriniu papuoštą dėlionę greičiausiai sudėliojo Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos mokiniai skambiu pavadinimu „Žalieji žmogeliukai“.

Viso renginio metu komandų balai buvo gana įvairūs, tačiau komisijos nariai pranešė, jog, susumavus dviejų etapų rezultatus bei pridėjus feisbuko žaidime sirgalių iškovotus taškus, į finalinį „blic“ turnyrą pateko Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazijos „Flamingai“ ir Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos „Depozitas“. Po įtemptos kovos, kurioje dalyviai turėjo vadovautis aštriu protu ir kuo greičiau atsakyti į vedėjo užduodamus klausimus, paaiškėjo, jog nedidele persvara pusfinalį laimėjo ir į spalio mėnesį Vilniuje vyksiantį Žaliosios olimpiados finalą, kurio pagrindinis prizas – kelionė į Vokietiją, pateko Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija.

 

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.