Press "Enter" to skip to content

Iš grūdų supylė Lietuvos žemėlapį

Norėdama priminti savo ištakas, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla valstybės šimtmečiui sukūrė originalų, iš mūsų šalyje augančių grūdinių kultūrų supiltą Lietuvos žemėlapį „Nuo pirmo grūdo“, kuriame penki etnografiniai regionai pažymėti skirtingomis kultūromis: kviečiais, pupomis, žirniais, avižomis ir kukurūzais.

„Esame seniausia Lietuvoje žemės ūkio mokykla. Jau 208 metus mes gyvuojame, ugdome jaunąją kartą ir ruošiame žemdirbius, todėl mums kilo mintis parodyti, koks svarbus mūsų kraštui žemės ūkis ir tradicijų puoselėjimas“, – žemėlapio pristatymo metu kalbėjo neformaliojo švietimo organizatorė Marija Raškevičienė.

Kaip pasakojo idėjos autorė Viltara Širmulevičienė, žemėlapiui kurti buvo panaudoti aštuoni litrai klijų, trys litrai lako ir beveik keturi kibirai skirtingų grūdų. Tris savaites trukusiame kūrybiniame procese dalyvavo visa Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos bendruomenė.

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. Akmuo prie Mūšos Akmuo prie Mūšos 24 vasario, 2018

    Įdomus darbelis! Gaila, kad panašaus „žemėlapio“ neturėjo Selkerkas, kai buvo nublokštas į negyvenamą salą: jau antrais robinzonavimo metais būtų pasėjęs ir nuėmęs gausų derlių. Keturi viedrai sėklos – nešposas, brač! Užtektų sau ir dar penkiems Penktadieniams. Nesupratau tik vieno: kaip prie stendo sutilpo v i s a mokyklos bendruomenė?!? Nebent skruzdėlėmis trumpam pavirto?
    P. S. Logiškiau būtų nutikę, jei bendruomenė avižas pakeistų miežiais: joniškėliečiai – ne arkliai, o kaip su miežiais apseiti – tikrai žino! Nežiūrint verygų matulų rūgojimo…
    Ir dar: šiaip jau žirniai bei pupos yra a n k š t i n ė s kultūros, o kviečiai, kukurūzai ir avižos – g r ū d i n ė s (javai). Nesmagu, kai I. Karpio ŽŪPM absolventas bei rašantis beveik visomis įmanomomis temomis painiojasi ž. ū. terminuose…
    Ir dar biškį: kažkada teko matyti iš ryžių grūdų sudėliotą tūlo Brežnevo Leonido Iljičiaus „paveikslą“. Siūlau idėją: ponas Matulas Antanas yra bendrapartiečių prastumtas Pasvalio krašto garbės piliečiu!!! Įamžinkim jį, „paveikslą“ sudėliodami iš laureato gimtinei būdingų kultūrų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.