Press "Enter" to skip to content

Joniškėlio kultūros namams sužibo viltis

Turbūt neretas pamena, jog 1961 metais statyti Joniškėlio kultūros namai suburdavo ne vieną naujų kultūrinių potyrių trokštantį žiūrovą bei save pristatyti norintį kolektyvą. Tuo metu Joniškėlio kultūros namai buvo erdviausi Pasvalio rajone, kuriuose vykdavo visi rajoniniai renginiai, konferencijos. Į kultūros namus mielai vykdavo koncertuoti filharmonijos kolektyvai, Panevėžio, Klaipėdos dramos teatrai, Maskvos bei Leningrado cirkai. Beveik kiekvieną dieną džiugino kultūros namuose įsikūręs kino teatras „Pergalė“. Pastatas akį bei ausį džiugino ne tik renginiais, bet ir savo išvaizda. Deja, jau keliolika metų kultūros namai vargiai primena tuometį miesto pasididžiavimą.

Dabartinė Joniškėlio kultūros namų būklė anaiptol nedžiugina nei joniškėliečių, nei čia pasirodančių ansamblių, grupių ar kolektyvų – pastatas kenčia nuo lietaus. Didžiausia problema – dar nuo pastato statybos laikų nekeistas stogas. Vos tik dangų užtraukia tamsūs lietaus debesys, iš karto apniunka kultūros namų administracijos nuotaika.

Pro stogą sunkiasi vanduo, drėgmė ir pelėsis be gailesčio niokoja lubas bei sienas. Ypač liūdnai atrodo pagrindinė salė, kurioje repetuojama bei rengiami įvairūs pasirodymai.

Pajuodavusios sienos, suskeldėjęs lubų tinkas ne tik čia, bet ir po tuo pačiu stogu veikiančioje viešojoje bibliotekoje. Kaip teigia Joniškėlio kultūros namų administracija, su tokia padėtimi kultūros namai taikstosi jau penktus metus.

Anot Joniškėlio miesto seniūno Donato Dilio, dar šiemet situacija turėtų keistis. Pasvalio rajono savivaldybė skyrė finansavimą kultūros namų stogo remontui.

Darbai suskirstyti į du etapus. Šiemet bus gelbėjama stogo dalis virš pagrindinės salės. Tam Savivaldybė skyrė 30 tūkst. eurų. Remonto darbus atliks konkurso būdu išrinkta Pasvalyje įsikūrusi įmonė UAB „Svalex“. Darbus planuojama baigti iki lapkričio vidurio.

Likusią stogo pusę planuojama pakeisti kitais metais, kai bus patvirtintas naujas Savivaldybė biudžetas.

Joniškėlio miesto seniūnija kartu su Pasvalio kultūros centro ir Savivaldybės atstovais įvertino esamą situaciją. Seniūnas tikisi, kad sutvarkius stogą bus skirtas finansavimas ir pagrindinės salės remontui.

– Joniškėliui svarbu pagyvinti kultūrinį gyvenimą. Šiuo metu miestas gali pasidžiaugti labai aktyviais senjorais, nuo jų neatsilieka ir mažieji joniškėliečiai. Tikiuosi, kad su naująja kultūros namų administratore Enrika Budryte į įvairias veiklas pavyks įtraukti ir vietos jaunimą. Kultūros namų remontas – puiki to paskata, – sakė Donatas Dilys.

www.darbs.lt

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1.  lauko durys  lauko durys 8 lapkričio, 2018

    Na tikėkimės, kad suremontuos kokybiškai kultūros namus… Dabar jaunimas jau taip nusivylęs provincijomis,o ypatingai, kai vyksta kažkokios statybos/remontai/renovacijos ir jų metu yra darbai atliekami betkaip, o pinigai nukeliauja kažkur… Geriau jau parinktų kokybiškas medžiagas ir profesionalius meistrus- norisi, kad darbai būtų atliekami tikslingai ir kokybiškai, kad nereiktų vėl po metų taisyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.